Frania - mój ogródek

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
użytkownik usunięty

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: użytkownik usunięty »

Witaj Franiu, mam nadzieję, że pochwalisz się zdjęciami ze swoich wojaży. A jeśli to jeszcze będą zdjęcia roślin... ;-) :-D
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: Elzbieta M »

Cześć, Franiu i ja przyłączam się do prośby Gosi- pokaż, co masz nowego. :-D
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: Frania »

Moje wojaże polegały na rehabilitacji w Świeradowie. Z zielonych roślinek widziałam tylko agawy. Wypoczęłam i wróciłam pełna zapału do pracy w ogródku. Niektóre zdjęcia z mojego pobytu.
Załączniki
agawy.jpg
choineczka w śniegu.jpg
góry1.jpg
Ja i śnieg.jpg
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: Danka »

Najważniejsze, że wypoczęłaś :-D A pogoda zaczyna sprzyjać pracom ogrodowym :hyhy:
użytkownik usunięty

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: użytkownik usunięty »

Wiosna puka już do drzwi, a tu takie zimowe zaśnieżone zdjęcia :-D Tyle śniegu w górach napadało, że na nizinach zabrakło i roślinki pomarzły :-/ Wypoczęłaś w sam czas na pierwsze wiosenne prace w ogrodzie.
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: Roma »

Witaj Franiu! Teraz już nic innego Ci nie pozostało jak zabrać się za wiosenne porządki w ogrodzie. Nabrałaś sił to teraz ze zdwojoną energią zabierzesz się do roboty :lol:
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: Frania »

Piotrek masz rację. W górach było dużo śniegu i to była taka kołderka dla roślinek, ale jednak mróz był taki duży, że niektóre roślinki nie wytrzymały.
Roma właśnie będzie słoneczko i ciepło to będę szaleć.
Danusiu dziękuję za odwiedzinki.
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: smigu-s303 »

Witaj Franiu, możemy już mówić o nowym sezonie. Daj znać jak przezimowały Ci rośliny, tyle na jesieni było zamieszania z okrywaniem roślin, i dobrze zrobili ci co spodziewali się srogiej zimy i otulali swoje rośliny. Moje piwonie drzewiaste ucierpiały od mrozu, skimia mimo okrycia zmarzła, mahonia może się odnowi, ale maleństwa okryte dobrze zniosły mrozy. Zdzisia
Zielony Listek
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: Frania »

No i nie nacieszę się wiosennymi kwiatkami bo znowu wyjeżdżam na 3 tygodnie, tym razem do Świnoujścia.
Wcale nie mam ochoty na wyjazd, ale nie wyrazili zgody na zmianę terminu. :zly:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: Danka »

Trochę to smutne ale gdy wrócisz w pełni sił i chęci do pracy w ogrodzie, to wprawisz nas w osłupienie :shock: Miłego i spokojnego pobytu :!:
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: lilia0405 »

Franiu odpoczywaj i nabieraj sił, sezon ogrodowy i wyczerpujący. A w Świnoujściu na pewno znajdziesz oznaki wiosny. Miłego pobytu :-D :-D :-D
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: Frania »

Wróciłam wypoczęta i pełna zapału do pracy. Mrozy zabrały mi wszystkie trytomy, a róże przetrwały, ale tylko do wysokości kopczyków. O dziwo ale te młodziutkie, które ukorzeniałam przetrwały. Moje hortensje ogrodowe też przezimowały do wysokości kopczyków. Wniosek taki, że w przyszłości na pewno nie będę ich dodatkowo okrywać przed mrozem. Moje roślinki skalne dobrze zniosły srogą zimę i mają się bardzo dobrze.
Załączniki
goryczka bezłodygowa.jpg
ubiorek.jpg
iksolirion.jpg
floksy rów.jpg
altana w tle.jpg
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: Danka »

Witaj Franiu :-D dobrze, że masz siły i zapał do prac ogrodniczych. Fajnie, że róże Ci nie zmarzły. Moje niektóre zmarzły. Pomimo, że były kopczykowane.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: Małgorzata124 »

Witaj Franiu w nowym sezonie, super, że wypoczęłaś i się podleczyłaś, teraz tylko miło spędzać czas w ogrodzie. :)
pozdrawiam Małgorzata
użytkownik usunięty

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: użytkownik usunięty »

Miło Cię widzieć Franiu, cieszę się, że Twoje róże przetrwały. Miałaś więcej szczęścia niż ja, u mnie kilka padło bezpowrotnie, kilka lilii również i oczywiście podobnie jak u Ciebie trytomy. Tyle, że u mnie wszystkie rośliny nie załatwił mróz a nadmiar wilgoci, przed którą nie miałam jak ochronić roślin. :-/
ODPOWIEDZ