W ogródku Haliny

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

haliso pisze:
Jeżeli chodzi o różnorakość ptaszków w mojej stołówce to myślę ,że zawdzięczam to że mam koło domu staw z otaczającym go drzewami{spora ilość i wielkość} a to raj dla skrzydlatych gości ;) :lol: pozdrawiam.
Będę więc czekać z utęsknieniem kiedy drzewka posadzone koło mojego stawu podrosną na tyle by ptaki chciały w ich koronach zamieszkać :mrgreen:
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Witaj Halinko. Zazdroszczę możliwości podglądania ptaszków...fajnie tak na nie popatrzeć. :lol: U mnie na działce dużo kotów tylko się namnożyło ;) . Zauważyłam na ziemi kilka leżących gniazd ptasich. To pewnie sprawka tych kotów.. :kwasny: . Niestety tak to już jest w przyrodzie. :-(
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Takich tłuszczojadów to u mnie nie ma, tylko wróble i sroki buszują w suchym chlebie dla świnek. ;)

Majka
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Dzięki za odwiedzinki :-P :lol: miło mi ,ze podoba Wam się "moja" ptaszarnia ;) ;)
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

odwiedzinki

Post autor: smigu-s303 »

Jakie masz dobre zajęcie zimą, możesz pooglądać tyle ptaków, nie raz jest to teatr za darmo, szczególnie jak kłócą się sikorki, ale i bywają przykre chwile takie jest życie. U nas zimą mało jest ptaków, kawki, gawrony i coraz więcej srok, nie ma już wróbli a z nimi tak było wesoło Pozdrawiam i czekam cierpliwie na wiosnę Zdzisia
Zielony Listek
Awatar użytkownika
yen22
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 307
Rejestracja: 2010-06-20, 15:48

Post autor: yen22 »

Piękne ptaszki. Ja podglądam sarenki. Spacerują u mnie za płotem, ale jeszcze nie udało mi się ich sfotografować. A Twój ogródek jest bardzo ładny i zadbany. I z tego co piszesz okolica obfituje w drzewa i wodę, świetne otoczenie.
błogie lenistwo w ogrodzie.. to jest to!

Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Halinko , oglądam u Ciebie taką różnorodność ptaszków. Oprócz wróbli i tych wołających "Kraa" to tylko jeszcze sikorke potrafie rozpoznac.Acha , i raz widziałam u siebie na działeczce dzięcioła , ale zanim przybiegłam z aparatem , to odfrunął :-(
Czy budki lęgowe masz również? Mam zamiar na wiosnę zawiesić, ale wypadałoby znac wymagania ptaszków? :oops:
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Elu u mnie jest sporo drzew nad stawem i widocznie to służy ptaszkom jako dobre miejsce pobytu,typowych budek lęgowych nie ma ,ale widziałam kilka gniazd pomiędzy konarami lub w tujach przy płocie.W tym roku w swojej stołówce ,goszczę codziennie spore stadko stałych bywalców ,chociaż zdarzają się też niecodzienni goście jak dzięcioł,sójki,
,a nawet ostatnio sroka się "znorowiła" i porywa słoninki dla sikorek....Tak więc przez okno od kuchni podpatruję całe towarzystwo... ;) ;)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Ech , a u mnie na balkon w bloku czasem tylko zajrzy sikorka .Zawiesiłam słoninkę...
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Żeby nie być gołosłowną dziś w stołówce za oknem tłok;

Jak zwykle wizytę złożył dzięcioł
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Zazdroszczę Ci tych gości :lol:
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Elu,jak patrzę co się dzieje w tej mojej stołówce :hyhy: ,to lepszy i ciekawszy widok niż TVP ;) ;)
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

A no jak mieszka się w takim otoczeniu jak wielkie drzewa i staw to się ma przeróżnych gości, :zdziwko:
U mnie latają tylko sroki, wrony i gawrony no i oczywiście wróble, czasami bywa szpak lub kos ale już dawno ich nie widziałam. Sroki drapieżniki wyganiają wszystkie małe ptaszki. :/

Majka
Awatar użytkownika
yen22
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 307
Rejestracja: 2010-06-20, 15:48

Post autor: yen22 »

Super ta stołówka, chciałam i u siebie mieć takową, ale mój zwierzak płoszy ptaszki. Za to wieczorami przychodzą za płot sarenki. Tylko trudno je sfotografować. Przychodzą wieczorem i są płochliwe. Podglądam je przez okno na pietrze. Ale może uda mi się zrobić jakąś fotkę.
błogie lenistwo w ogrodzie.. to jest to!

Pozdrawiam Jola
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Dzięcioł na słonince to fajny widok :-) ja tylko raz u siebie widziałem dzięcioła.
ODPOWIEDZ