W ogródku Haliny

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: W ogródku Haliny

Post autor: Agnes »

A cóż tak długo Cię nie było Halinko, straty w ogrodzie dopadły nas chyba w większości. U mnie też narcyzy i hiacynty w ogóle nie wyszły, hortensje też odbijają od dołu, bo zmarzły i wiele innych. Za to magnolia obdarzyła Cię pięknym kwitnieniem. Pokazuj Halinko następne zdjęcia :D
użytkownik usunięty

Re: W ogródku Haliny

Post autor: użytkownik usunięty »

Magnolia zjawiskowa, warto było czekać na taki pokaz kwitnących roślin. :-D Halinko zauroczyły mnie Twoje orliki, czy mogłabym prosić o nasionka tego pełnego, którego pokazujesz jako pierwszego? Będę zobowiązana, w zamian możesz sobie coś wybrać z mojego ogrodu.
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: W ogródku Haliny

Post autor: Agnes »

Gosiu też mam pełne orliki fioletowe i ciemnoróżowe, służę nasionami jeśli masz ochotę :rotfl:
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Re: W ogródku Haliny

Post autor: haliso »

Gosiu - postaram się zebrać nasionka tego orlika, a mam jeszcze podobnego różowego {muszę go sfotografować}.
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: W ogródku Haliny

Post autor: Merghen »

Halinko, witaj :) Mam nadzieję, że już wszytko wyszło na prostą i częściej będziesz pokazywać swoje skarby :) Zauroczyła mnie magnolia. W przyszłym tygodniu, jak zdrowie nie stanie na drodze wybieram się do Dankowic, może coś ciekawego wybiorę.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Re: W ogródku Haliny

Post autor: haliso »

Fotki z sobotniej sesji :-P :-P
Rododendron zniszczony przez moją Diankę {został tylko jeden badylek}, po zastosowaniu mikoryzy odbił i nawet zakwitł.
Obrazek
Obrazek
A tak zakwitł jeden ocalały od mrozów powojnik {reszta na razie nie odbija}.
Obrazek
Obrazek
Niezawodne irysy.
Obrazek
Żółty liliowiec w całej krasie.
Obrazek
Obrazek
Dość mizerne margaretki.
Obrazek
Różowy orlik.
Obrazek
Żurawka
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Moje "drzewko" troszkę podrosło.
Obrazek
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: W ogródku Haliny

Post autor: Agnes »

I to jest piękne, że kwitnie jeden ocalały badylek. Piszesz o mikoryzie, więc poczytałam o niej. Wynika, że jest dobra, muszę ją kupić.
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Re: W ogródku Haliny

Post autor: haliso »

Agnieszko u mnie mikoryza się sprawdziła, przez przypadek wzięłam udział w konkursie o mikoryzie i wygrałam zestaw mikoryzy do wrzosowatych i iglaków.
Po zastosowaniu widzę dobre efekty tak przy iglaczkach jak i przy rododendronie, którego bardzo zniszczyła nasza sunia. Rododendron po otrzymaniu dawki mikoryzy dla wrzosowatych {wiosną ub.r.} zaczął odbijać z pozostałych gołych kikutów już latem ubiegłego roku i nadal się rozrasta, a pozostawiona jedna stara odnóżka ładnie teraz zakwitła.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: W ogródku Haliny

Post autor: lilia0405 »

Śliczne orliki Halinko, moje malutkie po przesadzeniu, ale coś tam kwitnie.
użytkownik usunięty

Re: W ogródku Haliny

Post autor: użytkownik usunięty »

haliso pisze:A tak zakwitł jeden ocalały od mrozów powojnik
Halinko współczuję z powodu powojników, wiem jak boli strata każdej rośliny w ogrodzie. U mnie powojniki przetrwały zimę bez uszczerbku, muszę przyznać, że nawet obficiej, niż dotychczas, kwitną i mają większe, niż w poprzednich latach, kwiaty, ale to zapewne efekt mikstur, którymi je podlewam. ;) Straciłam za to sporo innych roślin, których strasznie mi szkoda, ale jak to mówią nie ma tego złego... Zrobiło się miejsce na nowe rośliny, a co za tym idzie doszły nowe pomysły. ;) :-D Trzmielina na pniu wygląda ciekawie, bałabym się u siebie zastosować takie nasadzenie, ze względu na przemarzanie, ale będę "drzewko' podpatrywać u Ciebie. Pozdrawiam. :-D
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: W ogródku Haliny

Post autor: Danka »

Zastanawiam się czy to trzmielinowe drzewko kupiłaś czy sama je uformowałaś? Mi także padł jeden clematis. O reszcie roślin nawet nie wspominam. Już zajęłam się nowym :-D
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Re: W ogródku Haliny

Post autor: haliso »

Danusiu i Gosiu, moje drzewko trzmielinowe to mój pomysł na długie pędziory jakie wytwarzała trzmielina, rozłaziła się po ogródku więc trzy najładniejsze gałązki okręciłam wokół palika, usunęłam także wszystkie dolne odrosty na wysokości niby pnia zostawiając tylko czuprynkę. W taki prosty sposób ujarzmiłam troszkę moją trzmielinę, mam niby drzewko, co wiosnę przycinam trochę górę, aby korona była foremna. Gosiu trzmielina u mnie nie przemarza, za to inne krzaczki ucierpiały {róże,powojniki}.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: W ogródku Haliny

Post autor: Danka »

Super pomysł. Gdy moje podrosną też muszę o czymś takim pomyśleć :-D
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: W ogródku Haliny

Post autor: Agnes »

Po raz kolejny przekonałam się, że forum, to skarbnica wiedzy :) . Ten pomysł z trzmieliną superaśny. Muszę coś takiego stworzyć u siebie :rotfl:
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Re: W ogródku Haliny

Post autor: haliso »

<<Ależ ten czas pędzi i nas ciągle pogania>>po dłuższej nieobecności chciałabym Wam pokazać moje tegoroczne mieczyki;
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ