Jest takie miejsce - cz.1

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Krzysiu , zazdroszczę Ci wiedzy ! Nie słyszałam o orienpetach , więc zaraz zabrałam się za zdobywanie informacji (ER :-D ).Wiedzę uzupełniłam , teraz kolekcję lilii muszę uzupełnić .Mam nadzieję , że tak jak inne lilie i te można sadzić wiosną? Będę szukać w dużych sprawdzonych centrach ogrodniczych, mam nadzieję , że będą dostępne.
A odnośnie jaszczurek - to całą rodzinkę mam na działce. Można powiedzieć, że działka blisko natury , ale przede wszystkim staram się , aby była ekologiczna
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Ciąg dalszy - te kwitły w lipcu
Załączniki
7 lipiec 2010 .jpg
w lipcu zakwitły.jpg
lilie.jpg
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Kępki lilii nierozrośnięte , bo młode.Pewnie efekt będzie ciekawszy, gdy w następnym roku pojawi się więcej kwiatów
Załączniki
lilie.jpg
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Jaszczurki u siebie na pewno nie zobaczę,miło mieć takich lokatorów w ogrodzie.
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Piszesz że dopiero drugi rok uprawiasz lilie, ale za to jakie śliczne i dość sporo ich masz. Jak się rozmnożą do dopiero będą widoki :zdziwko:
aniątko
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 228
Rejestracja: 2010-09-05, 11:45

Post autor: aniątko »

U mnie też jaszczurki spotykam, ale i także dużo zaskrońców -niedaleko jest rzeczka i ciągle z niej wyłażą.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Aniątko , czy ta rzeczka to Raba , czy może dopływ Raby?
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

U mnie też spotykam jaszczurki co mnie cieszy :-D Spotkałam taką zieloną, jak u ciebie na fotce, ale też szaroburą :lol: Nie udało mi się nigdy ich sfotografować, zanim wróciłam z aparatem, ich już nie było :hyhy:
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
aniątko
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 228
Rejestracja: 2010-09-05, 11:45

Post autor: aniątko »

Elżbieto to jeden z dopływów Raby-mała rzeczka Lipniczanka ( mieszkam 15 km od Myślenic-Lipnik), a do rzeczki mam 100 m.
aha oprócz kilkudziesięciu zaskrońców każdego roku zdarza się spotkać żmiję.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

aniątko pisze: oprócz kilkudziesięciu zaskrońców każdego roku zdarza się spotkać żmiję.
Dobrze że u mnie nic takiego się nie spotyka. Na widok tego bym chyba zesztywniała i nigdy już w ogródku nic nie robiła. :zdziwko:
Pozdrawiam Zuzia
aniątko
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 228
Rejestracja: 2010-09-05, 11:45

Post autor: aniątko »

Dlatego Zeniu czekam z niecierpliwością na ogrodzenie( kiedyś się doczekam) szczególnie, niezbędne jest ogrodzić przed zającami, sarnami, zaskrońcami i żmijami.
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Elu, proszę bardzo, dla ciebie, na życzenie, Delosperma nubigena :-D
Załączniki
SAM_0718.JPG
SAM_0718.JPG (49.19 KiB) Przejrzano 2118 razy
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
OlgaVD
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 370
Rejestracja: 2010-10-25, 19:08

Post autor: OlgaVD »

Elu, bardzo piękni lilii, i ryby, i kot, i ptaki (które jeszcze leżą w gniezdzie :lol:) :!: A jaszczurka - cud, nie widziłam takich. U nas tylko takie jaszczurki
Załączniki
PICT28011.jpg
Pozdrawiam Olga
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Elzbieta M pisze: A odnośnie jaszczurek - to całą rodzinkę mam na działce. Można powiedzieć, że działka blisko natury , ale przede wszystkim staram się , aby była ekologiczna
Taki ogród właśnie mi się podoba. Nie wszędzie tę ekologię mozna wprowadzić ale próbować choćby dla zwierząt warto.

Co do wiedzy to można ją spokojnie nabywać, trudniej jest jaszczurki wprowadzić do ogrodu :lol: Mnie się to na razie nie udało.

Aha, orienpety to nowość ostatnich lat. Te i inne lilie można sadzić też wiosną Nawet posadzone w połowie maja powinny się ukorzenić i zakwitnąć.
Zwykle sadzę je od połowy kwietnia. Bardziej wrażliwe jak lilie orientalne można wtedy przykryć ściółką.
Sporo informacji o liliach zgromadziliśmy tu na forum, w poświęconych tym roslinom wątkach.
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Herbi pisze: Te i inne lilie można sadzić też wiosną Nawet posadzone w połowie maja powinny się ukorzenić i zakwitnąć.
To prawda, prawie co roku wiosną coś z lilii dosadzam i pięknie jeszcze kwitną. Ten rok tylko był niezbyt udany do lilii. Kwitły ale nie tak okazale jak powinny. Co do jaszczurek..panicznie się ich boję . Nie wyobrażam sobie mieć je na działce.... :zdziwko:
Pozdrawiam Zuzia
Zablokowany