Jest takie miejsce - cz.1

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce

Post autor: Elzbieta M »

Zaglądnęliśmy dziś na działkę - wreszcie spadł śnieg! :-D
Załączniki
Wreszcie widać, jaka to pora roku.
Wreszcie widać, jaka to pora roku.
Tutaj gdzieś jest iglaczek.
Tutaj gdzieś jest iglaczek.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Jest takie miejsce

Post autor: Lol@ »

Ładna zima :-P. Tak powinna cała Polska wyglądać... Ośnieżone drzewka iglaste najbardziej podobają mi się o tej porze roku.
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
użytkownik usunięty

Re: Jest takie miejsce

Post autor: użytkownik usunięty »

Fajna biała zima :-) A temperatura ujemna?? Bo u mnie też śnieg spadł ale teraz już prawie nie ma po nim śladu. :-/
Awatar użytkownika
stasio13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 571
Rejestracja: 2010-09-20, 16:32

Re: Jest takie miejsce

Post autor: stasio13 »

I ja mam taką fajną zimę :-D
Lubię takie widoczki, w mieście jest ładnie dokąd pada, a później brudna ciapa :(
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Re: Jest takie miejsce

Post autor: marylka966 »

Uroczo bo biało. :-D :-D Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Jest takie miejsce

Post autor: wasilewska101 »

U mnie też biało, temperatura ujemna więc może poleży...
Kaktusy ślicznie ci kwitną, u mnie nawet grudzień nie chce kwitnąć, miał tylko dwa kwiaty...
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Jest takie miejsce

Post autor: lilia0405 »

Elu ale śniegu u Ciebie, u nas aż tyle nie ma. Dobrze, że chociaż ta odrobina leży i troszkę mrozi.
Awatar użytkownika
halszka31
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2010-09-23, 13:44

Re: Jest takie miejsce

Post autor: halszka31 »

Witaj Elu
Z podziwem oglądam Twój ogród i ogrom włożonej pracy. Ile lat już nad nim pracujesz?
Od początku miałaś swoją koncepcję i konsekwentnie ją realizowałaś?
Mnie się to nigdy nie udawało... zawsze zbaczam na zakątki naturalistyczne i ciągle zdumiewa mnie fakt, że te same rośliny zachowują się i rosną inaczej zależnie od klimatu i gleby na danym terenie. Wiem co mówię, bo to mój czwarty ogród... wrocławska maruna, mała i rachityczna, w warunkach górskich przekształciła się w olbrzymie krzaki, teraz w rejonie Gór Sowich znacznie zmieniła swój pokrój i wielkość. Pamięć poprzednich ogrodów nie zawsze pomaga w planowaniu :/ Koło przełęczy Okraj gdzie jest krótki okres wegetacji musiałam zrezygnować z wielu roślin kwitnących jesienią. Odpadły chryzantemy, kobea, ketmia, hortensje sadzone w glebie. Teraz ponownie mogę sobie poszaleć :hyhy:
Tam nie miałam problemu z komarami i ślimakami. Teraz muszę patrzeć pod nogi by nie rozjechały się na jakimś pomrowie :orany:
Serdecznie pozdrawiam.
Halszka i jej nowy ogród

Jeśli o czymś marzysz to na pewno tego dokonasz
jowka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 60
Rejestracja: 2011-09-12, 22:29

Re: Jest takie miejsce

Post autor: jowka »

Piękna zima u Ciebie, ja jednak wolę ją oglądać tylko na takich obrazkach i do wczoraj cieszyłam się wiosenną aurą, bo już dzisiaj u nas od rana pada śnieg, a temperatura podniosła się do zera z czterech na minusie więc nie zapowiada się, że będzie odwilż. :(
Awatar użytkownika
silan
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 38
Rejestracja: 2010-08-09, 22:27

Re: Jest takie miejsce

Post autor: silan »

A ja zazdroszczę śniegu - u mnie to rzadki widok, a wolę cudne, białe czapy niż smutne kałuże!
Takie wtedy wszystko piękne, czyste...
Niestety nie mam polskich znakow. Obiecano mi to wybaczac ;)

moj balagan
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Re: Jest takie miejsce

Post autor: Nutka »

Witaj Elu :-) Dawno mnie tu nie było ;-) Jednak wróciłam :-D
Ja również się ciesze z białej puchowej kołderki. Zawsze to osłona dla roślinek, które zaczynają trochę szaleć ;-)
Pięknie zdjęcia z działeczki... takie zimowe ;-)... jak to pisze silan "lepsze białe czapy, niż kałuże" :mrgreen:
Pozdrawiam cieplutko :mrgreen:
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce

Post autor: Elzbieta M »

Małgosiu, tak mi kwitła Fredensborg.
Załączniki
FC.jpg
F.Castle.jpg
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: Jest takie miejsce

Post autor: edyta_mi »

Super wyglądają te kaktusy; :-) . Nie wiedziałam, że potrafią mieć jednocześnie tyle kwiatów. Szczególnie podoba mi się ten z "wianuszkiem na głowie" ;-)
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce

Post autor: Elzbieta M »

halszka31 pisze:Witaj Elu
Z podziwem oglądam Twój ogród i ogrom włożonej pracy. Ile lat już nad nim pracujesz?
Od początku miałaś swoją koncepcję i konsekwentnie ją realizowałaś?
Halszko, ogród mam od 15 lat, ale najpierw był to kawałek pola ornego, który ogrodziliśmy siatką, później budowa letniego domku - bo wtedy wcale mnie jeszcze żadne roślinki nie interesowały, nie miałam bladego pojęcia co siać i kiedy siać :hyhy: Blisko była nadrzeczna plaża i wtedy to się liczyło. Później zainteresowałam się owocami i warzywami, żeby mieć zdrowe dla dzieciaków. Jak widzisz, nie miałam od początku żadnej koncepcji, wszystko zmieniało się z upływem lat. Teraz odchodzę w kierunku ogrodu ozdobnego, aby przede wszystkim cieszył oczy, ale mały warzywnik mam nadal. Uwielbiam truskawki z grządki nagrzanej słońcem, mąż zaś podkrada pomidory z krzaczków :hyhy:
Ale teraz martwię się, bo domek nieogrzewany zimą, zostawiłam w nim wykopane cebulki mieczyków - a temperatura w domku prawdopodobnie jak zwykle w mroźne zimy - spadnie poniżej zera. I chyba sobie "załatwię" te mieczyki :rozpacz: A kwitły tak (latem nie pokazywałam).
Załączniki
mieczyk Jester  .jpg
mieczyk Priscilla  .jpg
mieczyk Helvatia.jpg
mieczyk Rotary.jpg
mieczyki.jpg
Blue Mountain   .jpg
Dandy.jpg
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Jest takie miejsce

Post autor: wasilewska101 »

Ale piękne mieczyki, śliczne kolory. Jak temperatura jest na minusie to po mieczykach, było je zabrać do domu... szkoda, szczególnie dwóch pierwszych, bo je trudno dostać u nas.
Zablokowany