Jest takie miejsce - cz.1

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Elżbieta M pisze:już wróciłam na dobre z działki
Ale jeszcze tam zajrzysz. ;)
Chryzantemy śliczne moje jeszcze jakoś w pąkach. :|
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

No chyba mi nie powiesz że już tam nie pojedziesz. ;-)
Te chryzantemy masz śliczniutkie i tyle kolorów. Są to zimujące z gruncie czy raczej sezonowe. :?: Różyczki też jeszcze ślicznie kwitną. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Maju, Lilu - wiadomo, że jeszcze pojadę. Jeszcze jabłka i winogrona do zbioru. A jak już tam będę, to wiele innych prac sobie wynajdę. Moje chryzantemki powinny przezimować. A róże chyba mają teraz więcej pąków niż latem :!: Oby przymrozki nie przyszły zbyt wcześnie!
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Elu piękne chryzantemki, różyczki też jeszcze ładnie kwitną. U mnie też poro kwiatów jeszcze, ale różyczki już protestują, tylko niektóre powtarzają kwitnienie, reszta już nadaje się do ścięcia i okrycia. :-)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Powiem to co inni. Piękne chryzantemy. :mrgreen: Moje jeszcze w pączkach, to znaczy były jeszcze parę dni temu. Może dzisiaj pojadę na działeczkę jeśli pogoda na to pozwoli. Jak na razie ponuro i tylko 3 st. :-( Ciekawość mnie zżera czy moje różyczki kwitną jeszcze tak ładnie jak u ciebie. :-D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Byłam na działce już po tych mroźnych nocach - na szczęście chryzantemom nic się nie stało, natomiast rozwinięte róże - oklapły. Mam nadzieję, że nierozwiniętym pączkom przymrozek nie zaszkodził i jeszcze się rozwiną.
Załączniki
Widoczek ogólny - w dali kolorowe plamy chryzantem, które okazały się silniejsze niż przymrozek.
Widoczek ogólny - w dali kolorowe plamy chryzantem, które okazały się silniejsze niż przymrozek.
pażdziernik 028.jpg
pażdziernik 020.jpg
pażdziernik 022.jpg
pażdziernik 019.jpg
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Elu, jakie widoki :shock: . Twoja działka pięknieje z każdym dniem i wcale mróz jej nie przeszkadza :mrgreen: ;) .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Piękne te twoje chryzantemy i kolorki bardzo ładne. :mrgreen: Także muszę postarać się o więcej kolorków... mam tylko dwa. W te pochmurne i bardzo zimne dni, ładnie przyozdabiają ogród. U mnie także kilka różyczek było w pąkach... ciekawe czy te nocne przymrozki pozwolą im jeszcze zakwitnąć. :-?
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Chryzantemom mróz dał intensywniejszą barwę :-D
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

Elu dobrze że zajrzałaś na działkę, pięknie ją zdobią chryzantemki, a potem, że jesień jest smutna bezbarwna :-D Widzę, że i acidentra jeszcze kwitnie, mnie kwitła jeszcze zeszłego roku.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Zenia pisze:Piękne te twoje chryzantemy i kolorki bardzo ładne. :mrgreen: Także muszę postarać się o więcej kolorków... mam tylko dwa. W te pochmurne i bardzo zimne dni, ładnie przyozdabiają ogród.
Zeniu, jeśli chcesz, to ukorzenię dla Ciebie moje chryzantemy. Ale to już na wiosnę.
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

Elu! zazdroszczę Ci oczka, oj zazdroszczę. Przez te moje leśne burki nie mogę sobie na to pozwolić :-(
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Romo, nie zazdrość, może się kiedyś zdecydujesz - i też będziesz mieć swoje oczko :-D Byłam w weekend na działeczce - jeszcze tylko chryzantemy ją zdobią, różom mróz dał się we znaki. Jeszcze ich nie okryłam, bo zapowiadają ciepły tydzień. Kolejna żurawka pozowała do zdjęcia - Velvet Night. Mam w tej chwili trzy - ale na pewno powiększę kolekcję, brakuje barw :lol:
Załączniki
23 pażdziernik 001.jpg
Przy sosence wyrosły grzybki.
Przy sosence wyrosły grzybki.
Na skalniaku.jpg
Fragment skalniaka.
Fragment skalniaka.
Świerk kaukaski Tom Thumb Gold - ma wysokość dłoni.
Świerk kaukaski Tom Thumb Gold - ma wysokość dłoni.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Przy mojej sosence grzybki nie rosną :-) Skalniak mieni się barwami i świerk też ładnie rośnie. Swojego przesadziłam ale ciągle cierpi :(
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

No i gdzie tu widać jesień, tylko porządek i kolorowe plamy chryzantem, po prostu ślicznie. :zdziwko:
Zablokowany