Moje miejsce relaksu.

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Marcinki bardzo ładnie kwitną i bardzo ładne kolorki. Mnie zadziwiła ta ostróżka... o tym czasie. :roll: . Bardzo miłe dla oka takie niespodzianki, oby było ich jak najwięcej. ;)
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
MARGERITA
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 47
Rejestracja: 2009-05-15, 11:09

Między wierszami

Post autor: MARGERITA »

Witam po długiej nieobecności na forum. Śledząc ten wątek znalazłam nazwę Rudbeki nagiej, którą sprowadziłam aż od mojej cioci, a nazwy nie znałam. Ciocia nazywa ją po wschodniemu ''hryćka''. Ja dociekam nazw i znalazłam, dzięki za zdjęcia z nazwami. :lol:
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Dziękuję wszystkim za odwiedzinki :-D No cóż ostatnie przymrozki zrobiły swoje, jak u każdego. Po daliach, cyniach, astrach i aksamitkach to już historia, rozdział sezonu 2011 zamknięty.
Ale jeszcze coś tam kwitnie, marcinki, byliny nie ucierpiały, no i może zdążą zakwitnąć chryzantemy. Powiem szczerze, że tego deszczu aż tak dużo nie było, ale jak to ostatnio bywa zawsze na odwrót. ;) :rotfl:
Ruszyłam troszkę z robotą na nowej działce, bo przecież cebulowe musiałam gdzieś wsadzić. Jedna rabata zrobiona tyle o ile, głównie dla cebulowych, posadziłam tam jeszcze funkie, ciemierniki i tawułki, reszta dosadzeń pewnie już wiosną. Jeszcze muszę jakiś kawałeczek uszykować, bo zostało mi cebulowych wiosennych.

A teraz kilka foteczek
Obrazek
Ostatni kwiat dalii, jeszcze mi się udało przed mrozkami.
Obrazek
Cynie też ich ostatnie spojrzenie.
Obrazek
Jeszcze jednego pierwiosnka znalazłam w zielichu.
Obrazek
Odętka resztkami kwitnie.
Obrazek
Szałwia też znowu zakwitła po obcięciu pierwszej fryzurki.
Obrazek
Chryzantemy obsypane pąkami, ciekawe czy zdążą zakwitnąć.
Obrazek
poziomki
Obrazek
Zenia pisze:Mnie zadziwiła ta ostróżka... o tym czasie.
Ja ostróżki po pierwszym przekwitnieniu ścinam i one kwitną ponownie, u tej to nawet drugie kwitnienie było dużo lepsze od pierwszego, pewnie przez pogodę.
MARGERITA pisze:Ja dociekam nazw i znalazłam, dzięki za zdjęcia z nazwami.
Margerita staram się na tyle na ile umiem, a przynajmniej to co mam na działce staram się nazywać, bez przesady bo do podawania nazw odmianowych to mi jeszcze daleko.
wasileska101 pisze:szczególnie ten liliowy ciemny, można prosić o małą sadzonkę, jeszcze takiego nie mam.
Janinko nie ma problemu, wiosną powędruje do Ciebie.

Małgosiu ja na naszą ziemię to nie mam co narzekać, ziemia jest dobra, tylko przy takich ulewach i później operacji słońca robi się skała, jest taka utłuczona. Może przyszły rok będzie łaskawszy, ;)

Chciałam się pochwalić ;) jaką robotę dzisiaj zrobiłam, ale fotki niezbyt ładne technicznie, bo robiłam już o zmroku (godzina 18), ale może jutro ups, jutro mogę nie zdążyć, to w środę zrobię to pokażę :-D
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Piękny pierwiosnek. Lilu zauważyłam, że gdy jest wcześnie mróz, a później cieplutko i słonecznie jak dzisiaj, to chryzantemy szybciej się rozkwitają. Nadają jeszcze ładną pogodę to zobaczymy jeszcze kwiaty u tych późno kwitnących chryzantem, też mam takie, całe w pąkach...
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Widzę Lilu że masz pełne ręce roboty, dwie działki obrobić to nie lada wyzwanie. ;) Czas także goni... u mnie codziennie rano szron. ;-) Podobnie jak u ciebie, poczciwe kochane marcinki się nie dają i kwitną. Także czekam na późne chryzantemy które ciągle w pączkach. :roll: Pierwiosnek piękny. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
OlgaVD
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 370
Rejestracja: 2010-10-25, 19:08

Post autor: OlgaVD »

Witaj Lilia :-)
Jesienne poziomki są bardzo smaczne :mrgreen: Moje, niestety, już tydzień temu zamarzły.
Dziwi mnie, że ten pierwiosnek (pierwiosnek łyszczak) kwitnie jesienią :zdziwko: U mnie taka primula kwitnie tylko wiosną :-)
Pozdrawiam Olga
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

Lilu! całe szczęście, że jeszcze jest pogoda, która pozwoli na co nieco w ogrodzie. Łatwiej będzie wiosną. Twoje chryzantemy mają jeszcze szansę zakwitnąć do 1-go listopada. Podobno ma być kilka stosunkowo ciepłych dni.
Wojtek
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 92
Rejestracja: 2011-05-24, 14:30

Post autor: Wojtek »

Lillu masz się czym pochwalić, imponujące rośliny, wśród nich musisz zaznawać pełnego relaksu. Gratuluję, życzę wytrwałości i powiększania kolekcji.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Padawan
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 406
Rejestracja: 2008-10-30, 20:40

Post autor: Padawan »

Witaj Lilu!
Pozaglądałam na Twoje rabatki... Oj, musisz mieć Kobietko mnóstwo sił, żeby tak wielki ogród w ryzach trzymać!
Pozdrowienia - Padawan
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Dziękuję za odwiedzinki i pochwałki dla moich roślinek :-D. No cóż, to już ostatni ich sezon na tej działce ;) Pewnie to już mój jeden z ostatnich postów w tym wątku ;) . Już prawie nic nie kwitnie, jedynie chryzantemka nie zawiodła, pogoda jej dopisała i pięknie zakwitła.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na koniec tego wątku chryzantema w kilku odsłonach.
Awatar użytkownika
waldek727
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 397
Rejestracja: 2011-07-23, 01:16

Post autor: waldek727 »

Lilu.
To, że już nic nie kwitnie w naszych ogrodach to nie znaczy, że nie będziemy się dalej odwiedzać na forum. Jedynie może tylko w innych tematach. U Ciebie jedno się kończy, a drugie zaczyna. Będziesz miała teraz trochę czasu na przemyślenia i ukierunkowanie dalszych swoich planów z nową działeczką. Jak będę mógł Ci coś szepnąć w tym temacie to chętnie służę pomocą.

Pozdrawiam. Waldek.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Lilu chryzantema śliczna, cudeńko o tej porze :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

Lilu! piękne kolorowe zakończenie wątku :hurra:
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Lilu cóż więcej mogę powiedzieć... chryzantemy zakwitły pięknie. :mrgreen: U mnie także się spisały, a ja ich do tej pory nie doceniałam. :kwasny: Teraz to się zmieni, już mam dwa kolorki i jestem w nich zakochana. :rotfl:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

No cóż i nadeszło, pora rozstać się z działką i z tym wątkiem :(

Dziękuję bardzo serdecznie Wszystkim :padam: :-D odwiedzającym mój wątek i przy okazji moją wirtualną działkę. Działka to prawdziwe moje miejsce relaksu i oaza spokoju, gdy jestem na działce to odpływam sobie w "siną dal", dalekie są mi problemy i smuteczki. Przy takich pochwałach jakich się nasłuchałam roślinki pięknie mi rosły i cieszyły moje oczy.

Lilia żegna Was lilijką
Obrazek


Jeszcze raz wielkie dzięki i zapraszam na nową działkę tutaj .
Zablokowany