Moje miejsce relaksu.

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Bardzo ładnie na rabatkach a lilie śliczne :-D
Danka pisze:Nie wiedziałam, że trzykrotka się może rozsiewać. Do tej pory nie zauważyłam młodych siewek :-o i nie obraziłabym się :lol:
O tak, u mnie jest prawie jak chwast, mam pełno siewek co roku na wiosnę. Podobnie jest z mikołajkiem płaskolistnym.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Piękne nie tylko kwiaty ale i warzywnik. U mnie tylko ogórki przestały rosnąć bo zrobiło się zimno. A wody mam pełne bruzdy i nie mogę dostać się nawet po marchewkę. Tak dolało, że obok domu zrobiło się wielkie jezioro, dobrze że po drugiej stronie szosy. Kwiaty pochyliły się do samej ziemi od nadmiaru deszczu, a najgorzej wyglądają róże. Kwiaty są zlepione i z pleśniałe, jak przestanie padać trzeba będzie wszystko pryskać od zarazy.
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

U mnie też trzykrotka zaczyna przypominać chwast :mrgreen:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

To mnie nastraszyliście :zly: Bo byłam bardzo zadowolona, że to taki nie wymagający kwiatek :hyhy:
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Lilu, przepiękne te Twoje "busze" :mrgreen: Uwielbiam takie gęste rabaty, cudnie komponują się ze sobą kwiatuchy. Tyle kolorów... :D Bardzo mi się podoba :mrgreen:
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Dziękuje wszystkim miłym gościom za odwiedziny :-D :-D :-D

No cóż na działce u mnie bajzel jak talala, przez te deszcze nie było jak latać i robić porządek. Mam już córcie w domu to ja będę miała więcej czasu i w końcu wezmę się za porządki, od poniedziałku zaczynam ;)

A teraz kilka foteczek
Obrazek

agastache

Obrazek

cynie już kwitną

Obrazek

Czarnuszka damasceńska(Nigella damascena)

Obrazek

czosnek główkowaty z lokatorami

Obrazek

Dalie z mojego siewu, mam je już trzeci rok
Obrazek

jeżówka oblegana przez motylki

Obrazek

liatria ma coraz większe czuprynki

Obrazek

ogórecznik, pewnie przybył do mnie z roślinkami od Gosi2501 :rotfl:

Obrazek

odętka różowa, a biała jeszcze śpi, może jutro już będzie ;)

Obrazek

zawilec japoński rozpoczął swoje kwitnienie
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Lilu śliczne zdjęcia, co to takiego na pierwszym zdjęciu, czy to agastache? Coś podobnego wysiałam w dwóch kolorach: białym i bordowym, przynajmniej mam tak na zdjęciu i też mają podobne kwiatostany, tylko jeszcze nie rozkwitły, na razie mają pączki, jak rozkwitną to pokażę. :)
Na obrazku to wyglądają u mnie tak:
Bardzo bym była zadowolona gdyby miały taką wysokość :)
Załączniki
1.jpg
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Małgosiu ta kępa ma 3 lata, dostałam małą sadzonkę, w pierwszym roku miała pewnie ze 40 cm, a teraz to z 80cm, nie mierzyłam ;) . U mnie jest pełno siewek mojej, gdyby Ci się przydały to wyślę.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Lilu bardzo dziękuję, zobaczę co urośnie z moich, jeżeli będą miały inny kolorek, to też mogę wysłać, jak już będziesz po przeprowadzce, żeby nie robić wcześniej zamieszania, bo pracy będzie sporo przy tym :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

A więc to ogórecznik... wysiałam coś, urosło i okazało się ogórecznikiem :rotfl: Ładnie kwitnie. Już sobie tyle razy obiecywałam, że kupię tą Czarnuszkę i ciągle zapominam, a to takie piękne kwiaty. Do zapisania :lol:
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Śliczna kępka Agastache i ma ładny kolor. Moje siewki okazały się zielono i żółto listne i bardzo się z tego cieszę.
Jak kwitnie Odętka to już jesień bliska, a właściwie pełnia gorącego lata. :D
Awatar użytkownika
Rasiu
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 53
Rejestracja: 2011-04-11, 22:47

Post autor: Rasiu »

Widzę, że spore już masz dalie. U mnie dopiero jedna z własnego siewu wypuszcza pąk kwiatowy.
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Piękne różności Lilu, ale mnie najbardziej ujęła czarnuszka damasceńska, jest taka... delikatniusia :)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Dziękuje miłym gościom Małgosi124, Joannie, Maji, Rasiowii Dorotce za odwiedziny. :-D :-D :-D

Tak jak obiecywałam w poniedziałek działałam na działce, uporządkowałam rabaty z kwiatami. Ale zostały mi jeszcze truskawki i warzywnik do zrobienia. Miałam przyjemniejsze zajęcia, jak pielenie. :mrgreen: Dorotce i Dawidkowi dziękuję za miłe spędzenie czasu w ich towarzystwie. Również inni forumowicze odwiedzili Gosię, a ja również miałam okazję się spotkać z Danielą, Edytkąmi, Kasią-Simeonową, Robertem-Klamberem, było mi bardzo miło Was spotkać. :-D

W tym tygodniu postaram się dokończyć resztę ;) jak się uda :rotfl:
Joanna pisze: Już sobie tyle razy obiecywałam, że kupię tą Czarnuszkę i ciągle zapominam, a to takie piękne kwiaty. Do zapisania.
Też muszę zapisać, bo sąsiadka z działki powiedziała, że jej się nie rozsiewała. :zalamany:
edulkot pisze:Moje siewki okazały się zielono i żółto listne i bardzo się z tego cieszę.
Zielona mi się też podoba, a Gosia2501 ma w dwóch kolorach kwiaty. Tylko uwaga na agastache jak przekwitnie, ścinać w miarę szybko, bo bardzo się rozsiewa.
Rasiu pisze:Widzę, że spore już masz dalie.
Ja swoje wsadziłam dosyć wcześnie, a podczas majowych przymrozków przyrzuciłam włókniną. Ale już zaczynają mi kwitnąć dalie, które dosyć późno wsadziłam, bo po 15 maja.
JaDorka pisze: najbardziej ujęła czarnuszka damasceńska, jest taka... delikatniusia
Mnie też ona się podoba, chociaż wcale jej nie znałam. Na nasiona namówiła mnie Gosia. A sąsiadka z działki mówiła, że też ładnie wygląda jak przekwitnie, ma fajne kuleczki. Zobaczymy ;)

A teraz troszkę różności z mojej działki
Obrazek
Obrazek
Uwielbiam patrzeć na jeżówkę jak jest tak oblegana przez motyle.
Obrazek
Obrazek
Zawilec pięknie obsypany kwieciem :shock:

Kolejne lilie zakwitły :-D
Obrazek
Dostałam od mojej sąsiadki, zapach ma nieziemski :shock:
Obrazek
Zakwitły moje liliowce.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A na koniec kwiatowy galimatias z zawilcem japońskim w roli głównej.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Lilu, to u Ciebie już kwitnie zawilec? Mój dopiero miał pączki :lol:
Zablokowany