Moje miejsce relaksu.

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Danielo, Lilu, Rozo333, wawa11, Małgosiu124, Stasiu13, Danuś, Violu_13,Lolu dziękuje za odwiedzinki na mojej działeczce.
Daniela pisze:Te zdjęcia jakby z jakiejś zaczarowanej krainy, takie tajemnicze (nieco mroczne)
Tak mi się udalo, niestety znowu robię komórką :-( , padł mi aparat :evil: a ponadto troszkę je podretuszowałam, ;-)

Lila pisze:Jeszcze pragnę wyrazić swój zachwyt nad tym liliowym tulipankiem


Był zakupiony jeszcze w momencie kiedy tak szczegółowe nazwy mnie nie interesowały tulipan to tulipan ;-) jedynie co o nim mogę powiedzieć to, że bardzo słabo się rozrasta,
wręcz wcale, jak był jeden kwiat to cały czas jest jeden :kwasny:
viola_13 pisze: Aż szkoda będzie likwidowac ten piękny i zadbany ogród.
Oj będzie szkoda, ale za to już będę pewna, że nie będę musiała się nigdzie przenosić. i będzie aż do późnej starości :rotfl:


a na koniec, aby umilić Wam forum to kilka fotek
Obrazek

lubię takie zestawienia kolorów żółte, czerwone, zielone=Agastache, tojeść orzęsiona, fiołeczek i mały rozchodnik od Małgosi-Nutki

Obrazek

tą kępę floksa kanadyjskiego to widać z daleka

Obrazek

dąbrówka rozłogowa- ajuga reptans


Obrazek

kocimiętka Faassena= nepeta faassenii





oj jakoś nie chcący wyszło na niebiesko ;-)
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Chcąco ,czy niechcąco :mrgreen: :mrgreen: zestaw niebieski prezentuje się okazale{zwłaszcza floks i dąbrówka}.....
Awatar użytkownika
anja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 514
Rejestracja: 2010-09-05, 10:11

Post autor: anja »

Lilio niesamowita ta Twoja dąbrówka. Ma ogromne kwiaty :shock: Moja ma mniejsze. Pięknie się też prezentuje Agastache z innymi kolorkami. Pierwszy raz słyszę o takiej roślince. Kwitnie jakoś? I floks kanadyjski wygląda pięknie. Też mam kępkę ale o wiele mniejszą od Twojej :) Dostałam kilka łodyżek rok temu i ładnie się rozrósł :) A jak niesamowicie pachnie :roll:
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Aniu agastache kwitnie tak

Obrazek
Awatar użytkownika
anja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 514
Rejestracja: 2010-09-05, 10:11

Post autor: anja »

Czy Agastache to ta czerwona z pierwszego zdjęcia? Tu ma już kolor zielony :]
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Agastache to ta żółta, czerwona to tojeść orzęsiona,kwitnie małymi żółtymi kwiatkami.
Awatar użytkownika
anja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 514
Rejestracja: 2010-09-05, 10:11

Post autor: anja »

Oj, to mi o tę czerwoną chodziło :oops: Zamieszałam a przecież podpisane :wstyd: Bardzo ładnie komponują się ze sobą te roślinki.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Aniu tojeść bardzo ładnie się rozrasta zawsze jest czym dzielić, także jeśli sobie życzysz mogę użyczyć troszkę :-D
Awatar użytkownika
anja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 514
Rejestracja: 2010-09-05, 10:11

Post autor: anja »

Lilio ja zawsze bardzo chętna jestem na roślinki bo do obsadzenia mam sporo ;) Tojeść mam ale taką zwykłą, o zielonych liściach, dopiero w tym roku posadzona to jeszcze nie wiem jak się będzie prezentować :) Jeśli znajdziesz chwilkę i uda Ci się uszczknąć kawałek to podaję adres na PW :]
Awatar użytkownika
OlgaVD
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 370
Rejestracja: 2010-10-25, 19:08

Post autor: OlgaVD »

Witaj Lilio :-) Pięknie u Ciebie! Cudnie wyglądają razem agastache, tojeść orzęsiona, fiołek i rozchodnik!
Uwielbiam floks kanadyjski :mrgreen:
Pozdrawiam Olga
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Olgo ja też bardzo lubię tego floksika, od razu zapałałam do niego miłością, kiedy u starszej pani zobaczyłam w ogrodzie. Standartowo zapytałam co to za niebieściutki cudeńko, a miła pani dała mi kępkę. Jak już pisałam, idąc na działkę uśmiecha się do mnie z daleka. ;)
Awatar użytkownika
katy222
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 100
Rejestracja: 2010-05-27, 10:02

Post autor: katy222 »

Widzę, że masz kocimiętkę. Ciekawa jestem czy faktycznie odstrasza ona komary. Jeśli tak to obsadzę nią cały taras.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

katy222 pisze:Widzę, że masz kocimiętkę. Ciekawa jestem czy faktycznie odstrasza ona komary. Jeśli tak to obsadzę nią cały taras.
Katy222 powiem szczerze to nie wiem, czy odstrasza komary,jedynie co zauważyłam to sporo pszczółek w nich, na taras to nie wiem czy się nada.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Bardzo dziękuje wszystkim za odwiedzenie mojej działeczki :-D :-D :-D

Oj dzieje się , dzieje kwitnie coraz więcej kwiecia, kwitną iryski, czosnki orliczki i inne,szykują się ostróżki lilie itp.Ach jak mi się nie chce wracać do domku, kiedy tak kolorowo i pachnąco na działce. ;-) Tylko czemu tak sucho, przydałby się deszczyk, a tu go nie ma tylko za oknem hula porywisty wiatr :-(



Obrazek

Epimedium pstre-(Epimedium ×versicolor) to maleńtwo na razie skończyło swoje kwitnienie

Obrazek

Czosnek kazachstański-Allium oreophilum zaczyna swoje kwitnienie

Obrazek

Goździk pierzasty(Dianthus plumarius)

Obrazek

Irys syberyjski-Iris sibirica ma swój czas, przepięknie wyglądają kwitnące kępy.

Obrazek

pierwszy irysek bródkowy-Iris barbata, dzisiaj jest ich już więcej,on kwitł w czwartek sam jedyny ;-) :-)

Obrazek

a już na koniec rumianki-Maricaria chamomilla
Uciekam już spać bo padam z nóg, jutro też roboty nie mniej haha :hyhy: :hyhy: :hyhy:
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Lilu, umiliłaś :-D piękne fotki, zestaw zielone, żółte, czerwone wygląda bardzo efektownie. Tojeść orzęsiona przyjęła sie u mnie bez problemu, ciekawe jak się czuje po tej dzisiejszej burzy :/
Floks kanadyjski też mi się bardzo podoba :D
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Zablokowany