"Słowiański ogródek"

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
PaniMagda

Post autor: PaniMagda »

Nita pisze:Aha! Irysy! Zapomniałam o irysach! I ostróżki, i malwy, i pachnący groszek. I lwie paszcze.
Jak ogródek babci, to jeszcze koniecznie maciejka :-)
Awatar użytkownika
Adżacha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 2010-08-27, 22:03

Post autor: Adżacha »

Podkradzione nasionka kosmosów czekają do wiosny . Lwich paszczy nie przechwyciłem [jeszcze] , nasionka jak i siewki malw czekają do wiosny.
Róża jest , pnąca , różowa , drobna i pełna, po płocie z tyłu ją puściłem - na tło :-D. Na wiosnę mam [mam nadzieję] załatwioną dziką .
Co tam jeszcze Nita pisał ...A! Kwiaty cebulowe : za nimi niekoniecznie przepadam, ale cebule różowych mieczyków od babci też czekają na wiosnę , żonkile czy też narcyzy -jestem na tak , ale głównie tylko tym "zwykłym" odmianom , hiacynty - z tymi się mniej lubimy ...
Fiołki -zawitają na wiosnę , nawet gdyby to były łyse patyki , ale pachniały tak jak pachną - to jak nic miałbym tych patyków nawbijanych w ziemię :hyhy:
Prymulki MUSZĄ do mnie zawitać ....
Trochę będę musiał pogooglować za niektórymi , bo ich nazwy nic mi nie mówią , lub dzwoni w kościele , ale nie wiadomo w którym.

No to chyba tyle , teraz "połazić po innych forumowych ogródkach"-to jest bardzo dobry pretekst , aby się nie uczyć :rotfl:

A Adżacha , to "Duch powietrzny o cechach złowrogich znany na Bałkanach, porywający wody;
wężokształtny , męski . "
'"Stary las zanucił pieśń
zaklętą w pnie i korony drzew
Wiatru szum i rzeki szept
Powtarza wciąż słowiańską wieść" -Aminae
Mój "słowiański ogródek"
Nita
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 38
Rejestracja: 2010-07-05, 14:07

Post autor: Nita »

Tak, Pani Magdo, maciejka! I oczywiście nie zapominamy o konwaliach, goździkach, nagietkach, astrach i marcinkach... I jeszcze serduszka okazała, trochę zapomniana, ale jakże urokliwa. Tylko... ile hektarów mamy do zagospodarowania? ;) Coś czuję, że za chwilę całe forum będzie się musiało jak jeden mąż zakneblować i pozwolić dokonać selekcji. :lol:
Ja już zmykam.
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

dziękuję za zaproszenie

Post autor: smigu-s303 »

Witaj Adżocha :lol: troszkę boję się tego ducha, może on ma też bardziej przyjazne cechy. Widzę, że masz zacięcie dziennikarskie, a takie forum to dobra wprawka. Pochwalam Twoją koncepcję "ogrodu słowiańskiego" może pomyśl o stokrotkach, niezapominajkach, pierwiosnkach tych jest obecnie bardzo dużo odmian, u mnie jest ich kilkanaście, poczekaj cierpliwie do wiosny jak zakwitną to zobaczysz, a jak się spodobają to mogę się podzielić Pozdrawiam Zdzisia
Zielony Listek
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

PaniMagda pisze:
Adżacha pisze:
Co do tego podążania za stadem , siły mediów to coś ze mną jest nie tak ....
Ja jestem taką "czarną owcą " - zwłaszcza , jak się ubiorę "normalnie" [czyli czarne spodnie , czarna bluzka i czarna bluza, do tego czarna MP3'ka z ciężką muzę :-P ]
Oj, dziecko, to co z ciebie wyrośnie? Druga pani magda, tylko że w męskim wydaniu? ;D
Na herbatę niestety mam nietolerancje, a też kiedyś najchętniej piłam Earl Grey - cudny zapach :-)
Witajcie w klubie.
Dołączam do grona czarnych owiec :mrgreen:
I już tworzymy małe ale jednak stadko :lol: :lol: :lol:
Czarny to mój ulubiony kolor ubioru.
Muzę średnio-ciężką wybierałem i od dużego stada z daleka się trzymałem :hyhy: :hyhy: :hyhy:
Co do herbat to wybieram ziołowe ale naturalne z ogródka.
(oo i już uniknąłem offtpika Obrazek )
Gorzkawą monardę, cytrynową melissę, miętową miętę ;-) i przeciwpotową szałwię 8-)
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
aniątko
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 228
Rejestracja: 2010-09-05, 11:45

Post autor: aniątko »

Dziękuję za zaproszenie, w ogródku słowiańskim bywałam już nieraz, śledzę każdy nowy wpis i zastanawiam się w jakiej szkole się uczysz? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Adżacha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 2010-08-27, 22:03

Post autor: Adżacha »

W gimnazjum ...Ale jeszcze tylko kilka miesięcy :cry:
'"Stary las zanucił pieśń
zaklętą w pnie i korony drzew
Wiatru szum i rzeki szept
Powtarza wciąż słowiańską wieść" -Aminae
Mój "słowiański ogródek"
aniątko
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 228
Rejestracja: 2010-09-05, 11:45

Post autor: aniątko »

a potem liceum ogrodnicze?
Awatar użytkownika
bryanka
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 36
Rejestracja: 2010-11-16, 22:16

Post autor: bryanka »

Dzięki młody ogrodniku za zaproszenie.Działka z pewnością będzie niepowtarzalna.To co zdziałałeś do tej pory zasługuje na uznanie,zwłaszcza że jesteś jednym z najmłodszych działkowców.
Z niecierpliwością będę śledziła Twoje poczynania.Brawo za pomysł.
Obrazek
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Jestem pod wrażeniem. Skorzystałam z zaproszenia i pospacerowałam kroczek po kroczku , strona po stronie po Twoim ogródku. Od momentu zakładania. Twoja pasja godna pochwał.Wypada teraz zima skupić sie na nauce , bo na wiosnę mnóstwo pracy. Powodzenia
Awatar użytkownika
Adżacha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 2010-08-27, 22:03

Post autor: Adżacha »

Masz rację - jest ogrom rzeczy do nauczenia ...
Tylko szkoda , że niekoniecznie fajne są priorytetem [testy na koniec gimnazjum , bierzmowanie i inne ...]
'"Stary las zanucił pieśń
zaklętą w pnie i korony drzew
Wiatru szum i rzeki szept
Powtarza wciąż słowiańską wieść" -Aminae
Mój "słowiański ogródek"
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Witam dziękuję za zaproszenie, ogródeczek malutki ale śliczny i tyle pomysłów, życzę powodzenia na zdawanych egzaminach i podziwiam zapał :hurra: :super: , młodego ogrodnika , to jest super pasja a jak się zarazisz to już na zawsze ;) :lol:
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Adżacha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 2010-08-27, 22:03

Post autor: Adżacha »

Tej "zarazy" nawet zima nie wymroziła ...Na parapecie zawitały cebule jak i...marchewka :lol:
Trzeba sobie jakoś razić w tym ciężkim okresie :hyhy:
'"Stary las zanucił pieśń
zaklętą w pnie i korony drzew
Wiatru szum i rzeki szept
Powtarza wciąż słowiańską wieść" -Aminae
Mój "słowiański ogródek"
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Zaglądam tutaj i ja, bo podoba mi się Twój zapał i styl. Taki płotek też kiedyś stworzyłam jak mój czworonóg wyrywał wszystko co nowego pojawiło się na jego podwórku i świetnie zdał swój egzamin :-D . A co do bylin to proponuję byś zaprosił koniecznie do swego ogrodu floksa wiechowatego, jest taki swojski i pięknie pachnie a sadziły go chętnie nasze babcie :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Adżacha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 2010-08-27, 22:03

Post autor: Adżacha »

No a mój płotek nie wytrzymuje zabaw Cytrusa :(
'"Stary las zanucił pieśń
zaklętą w pnie i korony drzew
Wiatru szum i rzeki szept
Powtarza wciąż słowiańską wieść" -Aminae
Mój "słowiański ogródek"
ODPOWIEDZ