Ogródek na północ Loli

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
użytkownik usunięty

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: użytkownik usunięty »

Sporo już masz kwitnących roślin. Całkiem kolorowo się robi. :)

Tak to jest jak się ma dużo roślin, a ja lubię jeszcze je przemieszczać po ogrodzie, no i potem o czymś zapomnę. Jak się niedelikatnie łopatką czy pazurkami "zajedzie", to aż "zaboli". Dlatego w zasadzie nie daję nikomu przy rabatach pracować. Troszkę Tadziu zaczyna się uaktywniać, ale najpierw ma lekcję rozpoznawczą gatunków :], dopiero potem może wkraczać i popielić. Wolę jednak jak on buduje. ;)
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: klamber »

Witaj Kasiu, u mnie przez te 3 ciepłe dni trochę się ruszyło, widać jednak, że prawie wszystko poprzemarzane, pokulone jakieś i kwiecia będzie mało. Dziś w nocy na pewno będzie mróz i jeszcze dokończy swojej roboty. Czyżby przeraziły cię moje wykopaliska? Postaram się dziś wstawić trochę wiosny.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Lol@ »

Witajcie!

Po śniegu padającego rano, nie ma śladu, ale czeka noc z przymrozkiem -1*, przy gruncie -4*, i znowu ogródki trafiły pod osłony... Bryy, strasznie zimno na zewnątrz dziś było... Godzinę spędziłam na robieniu zdjęć. Czas nie pomaga mi w pokazaniu większej ilości. Zdjęcia najpierw z Ogrodu Klimatycznego (2), z Ogródka na Północ (2) i babcine Szafirki:

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

Ah... ta wiosna, mogła by się zdecydować...
Jak krokusy się otworzą to zrobię więcej zdjęć ;).

Danka, dziękuję za wszelkie informacje :).
Ela SZ, nie za bardzo słoneczne zdjęcia, mnie cieszą z powodu Tulipanków w pączkach.
Merghen, akurat te pokazane wcześniej, może mają takie być, bo to grupka różnych, mogły się tam trafić mniejsze wysokościowo, a skarłowaciałego mam przy jednej grupce z tamtego roku, mam nadzieję. że wyrośnie po deszczach i śniegu w słońcu. Tak, rzeczywiście, jest jakiś brak w równowadze...
Daniela, Ty masz więcej :), znam ten ból, kiedy się okazuje gdzie się wbiło narzędzie do gleby ...yy... nieprzyjemnie. Oby to się zdarzało jak najrzadziej.
Klamber, raczej wszystko na raz: wykopaliska, ocean a może bajoro, i wjazd od bramy..., czy punkt kulminacyjny będzie jesienią?

Pozdrawiam ciepło :).

Bywajcie!
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: klamber »

Kasiu, nie wiem czy będzie jesienią, ale wiem że moje szafirki dogonią babcine chyba za miesiąc. :)
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Lol@ »

Witajcie!

Kolejne zdjęcia z Ogrodu Klimatycznego:
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Ogródek na Północ
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Dziś posadziłam Liliowce i wygraną Funkię, zrobiłam sadzonki z Turzycy, Floksa, Chryzantemy i Irgi. Dodatkowo, do tej pory wsadziłam do gruntu Przetacznika kłosowatego, Irysa z wygranej i Lilie też, oraz dwie Jeżówki. Nowych nasion do gruntu nie siałam.
Może mam zwidy, ale w moich ogródkach wszystko rośnie z dnia na dzień :). Niewiarygodnie szybko postępuje teraz wiosna. Ptaki latają nad głową, ćwierkają, jeden nawet śpiewa "widzi widzi" :-P. Także dzieje się, mimo, że nowych rabatek nie tworzę :-P.

Klamber, moje Szafirki też jakieś wolniejsze od babcinych :).

Pozdrawiam was słonecznie

Bywajcie!
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: klamber »

U mnie też się ruszyło, ale jest taka nędza że nawet nic fotek nie robię, do kitu z taką wiosną. :(
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Roma »

Kasiu - prawdziwie wiosennie i kolorowo jest w Twoim ogrodzie, mam nadzieję, że już w przyszłym roku też będę u siebie podziwiać takie widoki.
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Agnes »

Co do przypadkowego wyniszczania swoich roślin to ja też tak mam ;) Łaziłam sobie bezczelnie i bez oporów na tej rabacie otoczonej orlikami i dopiero jak wylazły lilie (z cebulek przybyszowych zgarniętych w ogródku mojej mamy w zeszłym roku) to się okazało, że łaziłam po nich aż miło :wstyd: Na szczęście nie uszkodziłam ich, bo były jeszcze pod ziemią :krzeslem: :) W innym miejscu dziabnęłam w cebulkę tulipana, aż se zaklęłam pod nosem :oops:
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Lol@ »

Witajcie!
Mam przygotowane jedno zdjęcie :). Mówi więcej niż ja bym tu napisała :).
Obrazek
:D Następnym razem pokażę więcej :).

Dziękuję za odpowiedzi, odniosę się do nich później.

Pozdrawiam serdecznie
Bywajcie!
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Lol@ »

Witajcie!

Dziś zdjęcia :). Mam nadzieję, że będą się podobały.

Ogródek na Północ
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

Ogród Klimatyczny
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

Uff... Tu jestem już "do przodu" :).

Klamber, dziś pewnie się wszystko pozmieniało :).
Roma, też mam taką nadzieję :).
Agnes, jak te Lilie zakwitną, to proszę pokazać :).

Bywajcie!
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: mamina »

No, no Kasiu długo miałaś zimę i śnieg zalegał, ale jak wystartowały Twoje roślinki to z kopyta :-D. Tulipany śliczne, lilie zasuwają w górę i coś już wysiane ? też rośnie ładnie. Kasiu, a ten kwiatek bez doniczki na parapecie jaki kochany ;-)
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: JaDorka »

I zdecydowała się wreszcie wiosna także u Ciebie Kasiu. Rośliny wystrzeliły tak pięknie, że aż miło popatrzeć. I kwiatów masz już dużo. Kolorowo u Ciebie. :-)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Lol@ »

Mamina, hehe, roślinki pogalopowały ostro w górę, szczególnie Serduszki i Floksy. Te wysiane roślinki to Astry 'Anielka', tak na pamięć o prababci :). A ten kwiatek, wspomniany, to nie lubi być fotografowany (co ujawnia tym, że odwraca głowę, gdy obiektyw skieruję na niego), ale i tak ma dużo zdjęć ;-).
JaDorka, oj tak, może do idealnej wiosny jeszcze brakuje, ale to co jest, to przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Jakże się cieszę, z tych kolorów :).

Ahh..., i ja dołączam się do grupy strat pozimowych. U mnie nie przezimowała jedna z Jeżówek :(.
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: Merghen »

Kasiu, śliczne zdjęcia kolorowej wiosny. Znasz może nazwę tej kwtnącej trawki o liściach variegata na zdjęciu poniżej żonkili?
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Re: Ogródek na północ Loli

Post autor: majka »

Kasiu ale się naoglądałam wiosennych cudności. Hiacynty to chyba mamy z jednego źródła, pewnie zakupione jesienią, pięknie zakwitły a zapach cudo. Czy tylko jedna jeżówka u Ciebie nie przezimowała, czy coś przeoczyłam, jeśli tak to tylko się cieszyć. Ja wykopałam 7 krzaków róż wielkokwiatowych to największa strata po trytomie, hebe, o wrzoścach tylko wspomnę. :zly:
ODPOWIEDZ