Mój zielony dom i...

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Maju...śliczna wiosna, pięknie kolorowo na działeczce aż chce się pracować. :mrgreen: Na iryski nie mogę się napatrzeć. A te dziurawe koszyczki...nie do wiary. To także sprawka podziemnych. :?: . Właśnie dzisiaj u siebie zauważyłam ślady w liliach. Robiłam sobie wyrzuty sumienia , czemu nie posadziłam w koszyczkach...a one i do koszyczków się dobierają. :zly:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Fox.
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 300
Rejestracja: 2010-05-21, 14:16

Post autor: Fox. »

Mam kilka kotów na zbyciu ;) Stan na dziś to 9 szt :) I cebulki będą się cieszyć że nic ich nie konsumuje :)
Jacuś ;) Pozdrawia.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Maju, szkoda kwiatów. Jestem zaskoczona wygryzionymi dziurami w koszyczkach. Paskudne bestie :-x
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Ja też jestem zaskoczona takimi szkodami, od kilkunastu lat nie miałam takich szkód. Te koszyczki to tylko połowa szpalery, z drugiej strony jeszcze nie kopałam ale pewnie jest tak samo, zero jakiegokolwiek śladu po cebulkach, tylko gdzie nie gdzie słabiutki czosnek. I wszystkie dziury od dołu. I znalazłam jeden korytarz pod chodnik i się zastanawiam czy one mają tunele pod chodnikami. :evil:
Jacku co prawda mam koty ale 3 sztuki kocurów i jedna stara babka. Chętnie przyjmę kilka kotek tylko kto mi je przywiezie bo do Ciebie daleko. :niepewny:
Awatar użytkownika
Fox.
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 300
Rejestracja: 2010-05-21, 14:16

Post autor: Fox. »

Majko a jak by tak jesienią kupił jakiś środek ochrony roślin /jakiś cuchnący/ i przed zimą polał w około te plastiki, może te szkodniki by troszkę pofolgowały.
Jacuś ;) Pozdrawia.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Maju..........bardzo prawdopodobne że pod chodnikiem też mają tunel. Te bestie wszędzie się przecisną. :kwasny: U mnie tak właśnie przełaziły od sąsiada, pod dość głębokim fundamencie pod płotek. :-(
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Ja cały rok znaczyłam granice ogródka takimi śmierdzielami i widać że jakimś cudem znalazły przesmyk i wlazły do środka. A może ktoś mi podrzucił takiego gada i teraz się cieszy.
Muszę to wytropić i poczynić jakieś skuteczne zabezpieczenia. :evil:
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Na gryzonie najlepszy jest lowny kocur. U mnie na działce nie ma prawa się pojawić coś z ogonkiem i ostrymi zębami ale współczuję bo widać,że starty są ogromne :shock: :kwasny:
Jedna wiosna przyszła do Ciebie szybciej niż do mnie, u mnie jeszcze cebulice, hiacynty w pączkach :zalamany:
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Takiego widoku to się nie spodziewałam żeby gryzoń przegryzł koszyczek plastikowy ? a przecież po to się w nie sadzi żeby zabezpieczyć przed nimi.A to sprytne bestie.
Ja nie stosuję koszyczków ale w każdy napotkany otwór sypię trutkę na myszy czy szczury i przyznam że to jednak pomaga.
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

To jakieś bardzo sprytne bestie, te koszyczki są dość mocne i przyznam się że pierwszy raz coś takiego mnie spotkało. Przyglądając się reszcie cebulowych to chyba zjadły też cały koszyczek tulipanów bo z 4 rosną tylko 3 koszyczki, no i na całości krokusy są tylko gdzie nie gdzie.
Jak rozkopałam te korytarze i nalałam kretoterrora to wczoraj rano na granicy były dziury, to może uciekały te bestie od tego smrodu.
Awatar użytkownika
ANA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 456
Rejestracja: 2008-01-18, 07:06

Post autor: ANA »

A to świnie bez ogona :-/ :-? :-x
Całuski od Anki krakowianki.
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Może dla pocieszenia po stratach troszkę kolorów.
Obrazek całkiem nie wiem co to ma być
Obrazek coraz gęściej wygląda puszkinia
Obrazek szykuje się już szachownica kostkowana
Obrazek gęsiówka kaukaska zaczyna popis
Obrazek tulipany Dynasty Vibrant Colour od PaniMagdy
Obrazek lilie już pchają się na świat
Obrazek uratowane hiacynty
Obrazek magnolia już też gotowa do rozkwitu
Obrazek pierwszy szafirek w pełnej krasie
Obrazek cebulice syberyjskie w najładniejszej fazie
Obrazek a to nowy nabytek, jałowiec pospolity Gold Cone
:D
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Maju pięknie, nowy nabytek super ;)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Dzięki Małgosiu, muszę jeszcze poszukać zielonego jałowca Tempelhof lub Mint Julep i będę miała komplet razem z już rosnącym niebiesko-stalowym, utworzą zgrabne trio. :rotfl:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Obrazek
Maju, u mnie wyrasta także coś podobnego. Sprawdziłam ubiegłoroczną listę zakupów i wydaje mi się, że jest szafirek miękkolistny. Musimy poczekać na pełny rozkwit.
ODPOWIEDZ