Mój zielony dom i...

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
PaniMagda

Post autor: PaniMagda »

edulkot pisze:co do pielęgnacji powojnika bo ja nie mam pojęcia /to był jedyny w moim ogrodzie/
I tak chyba musisz dowiedzieć się, co to za powojnik, bo je sie jakoś różnie tnie - ja dla ułatwienia wybrałam z tej samej grupy.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Maju a ja mojego powojnika przycinam do ziemi na jesień , na wiosnę wypuszcza nowe pędy i pięknie kwitnie tak co roku, w sumie trzeba chyba wiedzieć jaka to odmiana, ja mam cztery: czerwony, fioletowy i różowy przycięłam jak co roku, natomiast nowy jasno różowy zostawiłam bez przycięcia, był malutki i nawet nie było co przyciąć, przytnę na wiosnę jak zobaczę nowe przyrosty.
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Z tego co pamiętam to kwiaty miał niebieskie takie średniej wielkości więc chyba to z tych najbardziej popularnych :wstyd: :D
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

PaniMagda pisze:
edulkot pisze:No właśnie miałaś sadzić dzisiaj tulipany. Ja jak sadziłam tulipany od Ciebie to też leciał śnieg z deszczem i było bardzo zimno a dzisiaj to już prawdziwa zima-mróz kilka stopni i cały dzień pada śnieg i wciąż pada, a jutro jedziemy na chrzciny wnuczki , ciekawe jakie będą drogi :/ :D
Tulipanów nie zdążyłam, musiałam zostawić na jutro, tak więc powtórka z rozywki, bo pogoda ma pozostac bez zmian na cały następny tydzień :-D
Nooo w takich warunkach to jedźcie ostrożnie. Szerokiej drogi i udanej imprezy :-)
Jestem dziś jakaś taka roztargniona, nie myślę i nie podziękowałam Ci za życzenia :wstyd: Droga była czarna i cały dzień świeciło piękne słoneczko a impreza była udana. Wnusia przespała pół dnia i nawet gwar rozmów i piski innych dzieci jej nie przeszkadzały. :rotfl:
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Trudno powiedzieć :roll: bo takiego nie mam i nie miałam , może ktoś jak poczyta to coś jeszcze podpowie :D , ten gościu mnie rozbraja jak zaczynam pisać :hyhy: :lol:
pozdrawiam Małgorzata
PaniMagda

Post autor: PaniMagda »

edulkot pisze:Z tego co pamiętam to kwiaty miał niebieskie takie średniej wielkości więc chyba to z tych najbardziej popularnych :wstyd: :D
A od kiedy do kiedy kwitł?
No to fajnie, że miałaś udany łykend :-)
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

A bo ja pamiętam :wstyd: nie było go przynajmniej 5-6 lat a pamięć ludzka tak daleko nie sięga ;) :hyhy:
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Zima zaczyna dopiekać a to dopiero początek, kiedy będzie wiosna :?:
Utrapienie z tym śniegiem, tyle odgarniania że już mam górę ze śniegu a jak dopada to będą chyba Alpy :hyhy:
Obrazek
ale niektóre obrazki są ładne
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
z jałowców strząsałam śnieg dwie godziny mordęga, a jeszcze zapowiadają opady :/
Obrazek
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Piękna zimowa sceneria :lol: Drzewa wyglądają bajecznie :shock: Ale Goldi nie bardzo jest zadowolony, minę ma smutną ;) U mnie podobne ilości śniegu, nie mam kiedy zrobić zdjęć w ogrodzie, wracam do domu, kiedy już jest ciemno. Chyba, że jakąś sesję wieczorną zrobię :hyhy:
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Jak widać zima ma też swój urok. Piękne zdjęcia ogrodu w zimowej szacie. Troszkę przeraża mnie ta ilość śniegu już...a co dopiero będzie. :roll: . Na swoją działeczkę pewnie już nie dojadę...także tyle śniegu. :evil:
Pozdrawiam Zuzia
PaniMagda

Post autor: PaniMagda »

Piekną masz zimę w ogrodzie, obrazki, jak z bajki :-)
Nieźle przysypało, ale pewnie długo ten śnieg nie poleży.
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Twój ogród Maju czy latem czy zimą równie piękny :shock:
pozdrawiam Elżbieta
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

"Choinki" w śniegu wyglądają super, prawdziwy zimowy obrazek :-D A czerwone koraliki z białą pierzynką są bardzo ładną ozdobą zimowego ogrodu :-D
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Geniu tu Goldi boi się tej góry śniegu, ma lęk wysokości i takie coś wysokie go przeraża /dopiero od niedawna wchodzi w domu na piętro bo bał się schodów/ :hyhy:
Zeniu, śniegu jest masa i teraz znowu sypie i zawiewa do każdej dziury, brrr...ale zimno i wszędzie śnieg :kwasny:
Magdo znowu sypie i pewnie długo poleży, zapowiadają kolejne fronty ze śniegiem :zly:
El-ka dziękuję za uznanie dla mojego ogrodu :D
Piotrek, rano 'choinki' były bez śniegu /wczoraj strząsałam ze wszystkich/ ale znowu sypie, za to irga ze swoimi czerwonymi koralikami udaje ustrojoną 'choinkę' :hyhy:
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Zima już była i najwyższy czas ją pożegnać :dobani: a płakać za nią nie będę :rozpacz: :hyhy: :hyhy: :hyhy:

Zaczynam wiosnę ale ponieważ bardziej zainteresowałam się rejestracją moich roślinek i zmian zachodzących w moim ogrodzie dopiero pod koniec maja to u mnie wiosna zaczyna się dopiero od azalii i rododendronów. Mam a właściwie miałam wiosną jedną azalię pochodzącą z Mosznej kwitnącą pomarańczowo - zdjęcie z dnia 24.05.2010
Obrazek
dwa Rh - jeden mniejszy o biało-ciemnoróżowych kwiatach /jesienią trochę go podkopałam ale myślę że wiosną pokaże choć jeden kwiatek/
Obrazek
drugi większy o biało-różowych kwiatach
Obrazek
Obrazek
jesienią dosadziłam jedną azalię /kartka została pod śniegiem/ i Rh "Gartendirektor Rieger" i mam nadzieję że to nie koniec powiększania mojej skromnej kolekcjii :rotfl:
ODPOWIEDZ