Mój zielony dom i...

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

edulkot pisze: zwłaszcza w tym roku wszystkie drzewa puściły liście prawie jednocześnie nawet dęby się uwinęły co rzadko się zdarza, czasami tracą liście do połowy zimy.
też zauważyłem takie dziwne zachowanie drzew w tym roku ;-)
Np. morwy które zaczynały dopiero w listopadzie tracić liście tym razem od połowy m-ca rzucają we mnie swoimi odpadami. :mrgreen:
Mrozów nie było przynajmniej w moim rejonie ale duża różnica temp. między dniem a nocą potrafi rośliny rozłożyć. Na czynniki pierwsze. ;-)
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Wielkie dzięki za odwiedziny :mrgreen:
U nas też nie było mrozów. Milin jeszcze prawie cały w liściach, a jesion który potrafi stracić liście całkowicie po jednej nocy z kilkustopniowym mrozikiem jeszcze ma dość dużo liści-tylko na obrzeżach korony spadło troszeczkę. Akacje też jeszcze w liściach, a dęby już prawie nagie. Dziwne te objawy, nie pamiętam takiej sytuacji. ;-) Morwę (chyba to ona) otrzymałam już bez liści jeszcze w połowie października, ale jabłonki jeszcze mają dużo liści, a też już powinny być bez. ;-) :mrgreen:
Awatar użytkownika
Padawan
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 406
Rejestracja: 2008-10-30, 20:40

Post autor: Padawan »

Właśnie, moje dwa mini-dęby w ubiegły weekend świeciły na czerwono, a dziś...golizna! :)
Pozdrowienia - Padawan
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Majeczko piękne kolorki a tych liści sporo wszędzie, nawet nie mam kiedy ich pozbierać, w sobotę powycinałam wszystkie marcinki i inne kwiatki , bo już przekwitły zostawiłam tylko same kapusty bo tym nic nie szkodzi.
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Małgorzatko i Padawan dziękuję za odwiedziny :-D
Ja powoli też wycinam przekwitnięte kwiaty. Wczoraj znowu plewiłam, chyba jeszcze nigdy w listopadzie nie plewiłam, tyle chwastów i siewek różnych kwiatów. A do tego tak bardzo sucho, że trzeba podlewać. Wczoraj zaczęło padać i napadało tyle co kot napłakał.
Oj ciężki ten rok. :-/
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

edulkot pisze: Ja powoli też wycinam przekwitnięte kwiaty.
Ja także. Zostawiam tylko aksamitki....rosną po przekwitłych wiosną cebulowych. Myślę że te przekwitłe aksamitki będą zabezpieczeniem na zimę cebulek. Co do pogody...u mnie ciągle pada. Dziś także. :-/
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Zeniu, też tak robię, tam gdzie rosną cebulowe to zostawiam wszystkie jednoroczne i jeszcze dodatkowo z innej części dołożę. Potem to i liście się zatrzymują na takich resztkach i wiatr ich nie wywieje. :-D
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Zielony dom

Post autor: Elzbieta M »

Mnie także , Majeczko , zauroczył Twój dom . Prawdziwie bajeczne miejsce, już czuję ten nastrój , jaki z pewnością panuje wokół.Pozdrowienia z Małopolski
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Elu, dziękuję za odwiedziny i pochwały. Dzisiaj to nastrój raczej ponury -pogodowo -posipuje deszcz i jest pochmurno, ale duchowo to nastrój mam super - w końcu pada i bardzo się z tego cieszę i moje roślinki też. :lol:
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Maju, malowniczy dom i piękne barwy jesieni!
Szczególnie uroczo na tym zdjęciu z irgą od frontu domu :-D .
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Kasik5, witam po przerwie w moim ogrodzie. Mnie też się ten widoczek podoba. :lol:
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Maju zmobilizowałam się dzisiaj i urządziłam sobie wycieczkę po Twoim ogrodzie,jestem nim oczarowana.Piękne otoczenie, dużo pięknych wiekowych drzew,a dom wygląda jak z bajki cały zielony... ;-) ;-)
Masz prześliczną kolekcję róż,moją uwagę ztrzymały róże pienne - cudne (szkoda tej białej na pergoli)
Mieczyki u Ciebie emanują taką urodą,ze już wiem co dokupię na wiosnę-są cudne. :lol:
Piękna kolekcja dali,zawsze te kwiatki podobały mi się :lol: :lol: ,ale z braku miejsca nie sadzę ich. :cry:
Maju podziwiam też Twój zwierzyniec,kotki pięknie ubarwione niczym kwiaty,
a i podrzutek piękny jak ktoś mógł go porzucić,chyba że wiedział do kogo piesek trafi..

Miło mi było gościć w Twoim bajkowym królestwie...Halina
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Halinko bardzo serdecznie dziękuję za odwiedziny i spacerek po moim ogrodzie. :lol: Cieszę się, że Ci się podoba w całości i szczegóły.
Halinko te róże to róże pnące - pienne to takie podobne do drzewka, na pniu.
Ta biała odbiła po silnym przemrożeniu i wciąż kwitnie. Tu zdjęcie z 3 listopada
Obrazek
To wspaniała róża o nazwie New Dawn i bardzo się cieszę, że udało jej się przeżyć. Rośnie u mnie już chyba 13 lat i już poprzednio raz przemarzła, ale nie ta mocno.
Kotki różnokolorowe, ale powoli zaczyna ich ubywać. W pobliżu mamy bardzo ruchliwą drogę i w koło dzikie łąki i oczywiście koty wędrują po okolicy na polowania i tracą życie pod kołami szalonych kierowców. :-(
Biszkoptowy Goldi jest wspaniały i teraz nie wyobrażam sobie domu bez niego, teraz śpi pod biurkiem i już jest taki wielki, że nie mam miejsca na nogi. ;-) :lol:
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

W końcu udało mi się wyciągnąć syna i przywiozłam cały samochód kory. To pozytywna wiadomość, bo już był najwyższy czas na podsypywanie roślinek korą. A ta nie za bardzo pozytywna to znowu zakupy kwiatów a właściwie cebulek. ;-) Te zakupy to już chyba choroba i stanowczo powinnam omijać takie sklepy z daleka. :-? :lol:
Kupiłam: Alium siculum-czosnek sztyletowaty; Crocus speciosus Albus-krokus okazały biały i jakiś niebieski - oba jesienne; zimowit jesienny różowy i dwie lilie - Lilium speciosum Rubrum i Lilium o.t. hybrids Miss Feya. Wszystkie już posadzone i czekam na wiosnę.Obrazek
Oby już była wiosna. ;-) :-/ :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

[quote="edulkot"]W;-) Te zakupy to już chyba choroba i stanowczo powinnam omijać takie sklepy z daleka. :-? :lol:
:[/quote]

Skąd ja to znam :roll: :-D

Crocus speciosus w niebieskim kolorze też mam, kwitnie jesienią wcześniej niż Crocus sativus.
ODPOWIEDZ