Mój zielony dom i...

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

edulkot pisze: Trudno, róże zadołuję i będę sadziła dopiero wiosną. Byleby zrobić to co konieczne czyli wykopać niezimujące i zabezpieczyć doniczki.
Maju, jeszcze przyjdą ładniejsze dni, Ty do tej pory wyzdrowiejesz i jeszcze zdążysz róże posadzić. Noo, chyba że ich masz całe mnóstwo...
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

edulkot pisze:Ale całe plany wzięły w łeb i pewnie nie zdążę wszystkiego zrobić do zimy
Witaj w klubie :rotfl:, co się odwlecze to nie uciecze, a roboty to jeszcze nikt nie przerobił. Czekam cierpliwie na te lepsze dni. :rotfl: Jesień śliczna u Ciebie Maju, wracaj szybciutko do zdrowia.
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Elu wszystkich róż mam zamówionych 61, część już dostałam i jestem w trakcie ich sadzenia, 14 już uziemione, a 8 czeka w doniczkach na posadzenie. Trochę miejsc mam gotowych ale jeszcze dużo do zrobienia. Liczę na to, że z zagranicy róże przyjdą dopiero późno w listopadzie, bo inaczej będzie gonitwa. :D

Lilu wiem, że robota nie zając, ale zima za progiem i te niezbędne prace muszą być wykonane. Ty z nową działeczka też masz dużo roboty i wszystko musisz zakładać od nowa.
Jeszcze muszę przesadzić 3 drzewka owocowe bo będziemy robić nawadnianie rozsączowe. Ale jak tak wszyscy będziemy chorować, a trwa to już 3 tydzień, to chyba nie zdążymy w tym roku ze wszystkim. :D

Bardzo dziękuję za życzenia zdrowia. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

Aż nie do wiary, że są to teraźniejsze fotki :shock: Mamy prawie połowę października, a tyle roślin jeszcze kwitnie. Również życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Romo to są fotki z ostatnich 3 dni /dzisiaj nawet nie wychodziłam a widzę, że przestało padać i aż mnie ciągnie/.
Bo to są takie kwiatki, które same z siebie mają taką naturę żeby ciągle kwitnąć i właśnie na takie warto stawiać, żeby mieć długo kolorowo. :rotfl:
Dzięki za życzenia. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

edulkot pisze:Elu wszystkich róż mam zamówionych 61:
Ha, ha, a ja sobie robię głowę z moją dwudziestką :mrgreen:

Kolorowo to u Ciebie bez przerwy, a co dom? Już jest purpurowy?
Zdrówka Ci życzę, a deszczu zazdroszczę, u nas to tylko zima jak w psiej budzie ;-)
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Maju ślicznie i kolorowo. W górach spadł już pierwszy śnieg, u mnie było parę dni tak zimno, że myślałam tylko patrzeć jak u nas będzie bialutko, ale to tylko spływało zimno z gór do mnie, kwiatów też jeszcze sporo kwitnie. :)
Chciałabym żeby jeszcze troszeczkę ciepełka było, bo mam jeszcze sporo pracy, zmieniam miejsce moich trawek, bo się rozrosły i zagłuszają mi moje żurawki, dokupiłam jeszcze dwa rodzaje zresztą. :)
Czekam na sporą wysyłkę z fajnej szkółki, na parę host, trawkę, krzewuszkę białą, klona palmowego, dwie hortensje i brunerę, będzie ciekawie, a w domu mam dokupioną jeszcze tawułę, zupełnie inne niż mam.
Mam jeszcze sporo cebul do posadzenia i brak czasu, liczę na to, że jeszcze zdążę przed śniegami to wszystko posadzić, bo u mnie to różnie bywa, mam górki dookoła ;)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Władziu no troszkę się czerwieni ale to nie to co w poprzednich latach. Liście spadają ze ściany z powodu suszy. Dzisiaj jest słonko to może pójdę poszukać jesieni. :D

Małgosiu podobno ma być jeszcze pogodnie ale to oznacza przymrozki w nocy i to też nie najlepsze. No ale można będzie coś posadzić no i różyczki pójdą spać.
Zakupy wspaniałe, już czekam na efekty Twoich zmian. :D
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Maju, a to mnie zaskoczyłaś liczbą zamówionych róż!!!!! :shock: :roll: :shock:
Ja mam 30 i muszę (!) na tym poprzestać (oczywiście ubolewam :cry:). Noo, może jeszcze jedna się gdzieś zmieści.
Ale będzie frajda oglądać jak zakwitną. Ale ponieważ ciekawość mnie zżera, to informuj, jakie odmiany doszły :hyhy:
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Elu niecierpliwa z ciebie istota. :hyhy:
Pewnie o nich wspomniałam czyli kupione w lecie w doniczkach i do dziś stoją w nich czyli
- Gruss an Aachen kwitła do dziś.
- Gefylt otwiera ostatnie pączki.
- Corrage rose skończyła kwitnąć tydzień temu.
- Theresa Bugbet bardzo licha i zastanawiam się czy ją sadzić do ziemi.
- Martha kwitła jednym kwiatuszkiem i chyba znowu ma zamiar zakwitnąć.
- MMe Isaac Pereire nie kwitła wcale ale ładnie przyrasta.
Kupione na wystawie i już posadzone: Grace, Fisherman's Friend, A Shropshire Lad, Swan Lake i Polka.
Popełniony grzech kupna na Allu róż typu: angielska parkowa nostalgiczna, angielska morelowo-brzoskwiniowa, kremowa, Bounty Baj, angielska ecri, Ena, Dama de Cur, Polstarn te już posadzone i czekają w donicach, Elmshorn, angielska pnąco-parkowa i Queen Elizabeth. Ten grzech kupna byle jakich róż popełniłam chyba na początku sierpnia i prawdziwy fan róż nie powinien się do tego przyznawać. Ale za takie pieniądze i z takimi opiniami o sprzedawcy i sadzonkach śmiało mogłam sobie na to pozwolić. Większości domyślam się co one są za jedne ale potwierdzi się jak zakwitną.
Wczoraj dostałam wiadomość, że różyczki z Niemiec już jadą, czyli trzeba brać się za robotę bo nie ma na co czekać. :rotfl:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Maju :shock: czekam na kwitnięcie i następny rok. Już ciekawość mnie zżera jak ogród będzie wyglądał. A ilość róż powalająca :mrgreen:
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Danusiu to dopiero początek mojej różanki. Już mam listę zakupów na następne lata i nie mogę się doczekać końcowego efektu. :hyhy:
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

61!!! :shock:
Ty Maju to potrafisz zaszaleć :mrgreen: ;) .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Maju, więc to jeszcze nie koniec?!
Większości tych róż zakupionych przez Ciebie nie znam, ale w wolnych chwilach będę sprawdzać, co o nich w necie piszą.
Skąd z Niemiec idą kolejne? Zamawiasz może w szkółce Kordesa ?
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Edytko Bo na emeryturze ludzie podobno szaleją. :hyhy:

Elu takie mam plany a jak z realizacją to czas pokaże.
W Niemczech kupowaliśmy ale nie Kordesa a podać nie mogę /zasady forum/. ;-)
ODPOWIEDZ