Mój zielony dom i...

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Maju twoje żurawki są cudne, troszeczkę może faktycznie za gęsto, będą mało miały miejsca na eksponowanie swoich walorów, ale kolorystycznie bomba. Lubię jak roślinki oprócz kwiatów mają piękne listeczki, bo jak kwiaty przekwitną to robi się szarawo na rabatach, a jak są kolorowe listeczki to nadal jest super :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Małgosiu może i są teraz gęsto ale mam dostać jakieś nowe żurawki, a muszę z tej rabaty wykopać trochę Kokoryczki wielkokwiatowej, to ku środku zrobi mi się więcej miejsca na żurawki. I chyba na tym zakończę tę rabatę. :D
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

odwiedziny

Post autor: smigu-s303 »

Zachwycam się żurawkami i pokrewnymi, teraz dopiero pokazują swoje wybarwienia. Najbardziej podobają mi się te o pofalowanych listkach, gdzie od spodu widać piękne wybarwienia, a refleksy świetlne od zachodzącego słońca pokazują całe piękno tych roślin. Zdzisia
Zielony Listek
Awatar użytkownika
Bugatii
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 28
Rejestracja: 2011-08-15, 19:28

Post autor: Bugatii »

Maju znalazłem wreszcie wątek z żurawkami. Bardzo je lubię, mam na razie z 50, ale kolekcja prężnie się rozwija. Ostatnio wolę ukorzeniać. Niektórzy mają rozrośnięte kępy, wystarczy oddzielić jeden pęd do doniczki z ziemią i za miesiąc mamy już sadzonkę. Sporo w taki sposób ukorzeniłem. Pozwala to zaoszczędzić, bo po co kupować dorodną roślinę za 10 zł lub więcej.
Pozdrawia I.
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Witam Cię Igorze w moich zielonych progach. :D

Żurawki trochę mi się rozrosły i będą jesienią przesadzane i rozdzielane na nowe sadzonki bo terenu do obsadzenia mam bardzo dużo.
Zdzisiu ja jesienią wpadłam na pomysł żeby tam posadzić żurawki, wcześniej nawet nie wiedziałam że one takie śliczne i tak ich dużo. :zdziwko:
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Piękne żuraweczki, a jaka ich rozmaitość :shock: .
Co to hortensji, to z całą pewnością nie jest Grandiflora. Może Tardiva albo kyushu?
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Edytko, też tak myślę, że to któraś z tych, czekam aż bardziej rozkwitnie. :niepewny:
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Piękne żurawki. Ładnie je skomponowałaś. Co do ich ukorzeniania... hm. Mnie nie zawsze to się udaje, ale nie rezygnuję. W końcu muszę się tego nauczyć. ;)
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
waldek727
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 397
Rejestracja: 2011-07-23, 01:16

Post autor: waldek727 »

Czy ja marzę, czy śnię? Czy to są fotki z jakiegoś ogrodu botanicznego? Podziwiam Cię Maju za trud, jaki włożyłaś w wygląd i styl tego bajkowego ogrodu. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Post autor: mamina »

Maju pisałaś, że siejesz nasionka z badyli :-D po przymrozkach, to mam pytanko, czy mogę tak zrobić z aksamitkami :?:. W tym roku wysiałam jakieś 15 paczek kupnych nasion, a mam zaledwie 2 małe kępki.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

mamina pisze:Maju pisałaś, że siejesz nasionka z badyli :-D po przymrozkach, to mam pytanko, czy mogę tak zrobić z aksamitkami :?:. W tym roku wysiałam jakieś 15 paczek kupnych nasion, a mam zaledwie 2 małe kępki.
Wysiałaś aksamitki do doniczek w marcu ? Bo jeśli później i od razu do gruntu to nie ma się czemu dziwić ;-)
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Witam wieczorową porą. :D

Zeniu, ja nie będę ukorzeniać tylko dzielić te, które się podwoiły lub potroiły. Po prostu rozdzielam roślinkę na tyle sadzonek ile ma 'serc' czyli środków. Nie wszystkie są takie dorodne, niektóre są nadal tylko pojedyncze.

Waldek witam Cię w zielonych progach. Do ogrodu botanicznego to jeszcze daleko ale staram się zrobić miły zakątek w którym spędzę resztę życia bez konieczności wyjazdów na jakieś wypoczynki.

Jolu kiedyś aksamitki też tak same wyrastały, ale ostatnie zimy są takie dziwne że nie bardzo im to wychodzi, ale się zdarza. Ja ogólnie rozsiewam wszystko co chcę żeby rosło i się rozmnażało. Aksamitki w tym roku siałam prosto do gruntu i nawet dobrze sobie radzą. Wysiewane do doniczek tak jak pisze Kasia przyśpiesza kwitnienie i daje pewność, że wyrosną.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Maju :lol: , kolekcja Twoich żurawek wygląda imponująco :P :P , a iglaki stanowią piękne uzupełnienie :-P , bardzo ciekawie wygląda hortensja Grandiflora...
Co do aksamitek, to ja wolę wysiew do skrzyneczki i potem pikuje do doniczek, jak w czerwcu wsadzam do gruntu, to już mają pąki i kwitną całe lato (zwłaszcza, gdy pousuwam suche nasionka). Twoje mają ciekawy rudy kolorek, ja ostatnio lubuję się w żółtych i sadzę, gdzie tylko mam troszkę miejsca w donicach, na rabatkach i nawet pomiędzy warzywami-pozdrawiam.
Załączniki
DSC04181.JPG
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Dziękuję Halinko. :D
Takie żółte miałam w zeszłym roku i jakoś mi nie przypadły do gustu. Od zawsze wolę takie ciemno rude. Aksamitki są dobrymi zapchajdziurami bo prawie wszędzie urosną i kwitną do mrozów. Też czasami sieję do doniczek ale z tego co pamiętam to chyba musiałam dokupić nasiona bo te pierwsze mi nie wzeszły i siałam chyba już w maju.
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Upał afrykański ale roślinki kwitną w najlepsze.

Obrazek
taka wielka dalia
Obrazek
z tego powojnika zaczyna robić się biała kupka
Obrazek
coraz bardziej mi się podoba
Obrazek
kolorowy busz
Obrazek
ostatnia lilia
Obrazek
pierwszy kocik
Obrazek
Kosmos Onętek siarkowy Diabolo lub Onętek - Cosmos sulphureus - Lichterfest oba wysiewałam i nie widzę żadnej różnicy między nimi
Obrazek
Ta tęcza była po burzy 19 sierpnia i zapowiadała tą śliczną pogodę
Obrazek
A to zdjęcie zapowiada inną porę roku
ODPOWIEDZ