Mój zielony dom i...

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Maju... ależ u ciebie pięknie i kolorowo. Cały ogród tonie w kwiatach. :-D Lilie śliczne, ta NN to najprawdopodobniej tygrysia Lilium Tigrinum Orange. Też taką mam.
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
anja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 514
Rejestracja: 2010-09-05, 10:11

Post autor: anja »

Maju pięknie u Ciebie. Tak sielsko anielsko :) Te fioletowe kłosy to chyba jakiś przetacznik, prawda? Bardzo ładnie wygląda. Ostróżki to chyba nieba u Ciebie sięgają :roll:
Majeczko ja bardzo chętna na siewki tych ostróżek jestem. Zaraz napiszę na PW ;)
Awatar użytkownika
yen22
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 307
Rejestracja: 2010-06-20, 15:48

Post autor: yen22 »

Witaj Maju, jakiś czas nie mogłam tu zaglądać, ale dzisiaj nic nie można robić w ogrodzie (nawet posiedzieć) bo leje od samego rana bez przerwy. I dobrze, bo już moje roślinki ledwo zipały od suszy. Piękne masz lilie, ale ostróżki mnie zachwyciły... Jak będą jakieś sadzoneczki to ja się o nie uśmiechnę. Mam dwie, na razie niepozorne bo dopiero w tym roku posadzone, a bardzo mi się podobają.
Goldi pozuje jak zawodowy model! I też lubi lawendę, zupełnie jak ja! :mrgreen: Pogłaskaj go ode mnie. Pozdrawiam Jola.
Mam nadzieję, że kostrzewa dobrze rośnie. U mnie świetnie, nie przypuszczałam, że tak się ładnie rozkrzewi. Inne trawki nie rosną tak dobrze. Postanowiłam kupić nasiona miskanta i wysiać. Skoro tak dobrze poszło z kostrzewą to może i miskant się uda.
błogie lenistwo w ogrodzie.. to jest to!

Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Majeczko Twoje lilijki mają cudowne kolory, clematisy też piękne :-) W ogóle rabaty prześlicznie się prezentują. Ale najbardziej urzekają mnie zdjęcia obrośniętego bluszczem i różami domku... cudo :mrgreen:
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Maju, prześliczna ta lilia w kropeczki ! Tyle w niej wdzięku :-D. Żółta też oczywiście - bo jak już pisałam, lubię żółty na działce.
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Ogromne ostróżki - niesamowite :shock: Oczywiście podoba mi się też antena :lol: Super kwiaty :mrgreen:
Awatar użytkownika
OlgaVD
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 370
Rejestracja: 2010-10-25, 19:08

Post autor: OlgaVD »

Oj... Maju, nigdy nie widziałam takiego cuda:
Obrazek :shock:
SUPER!!!
Widzę, że już kwitną u Ciebie dalie z siewu :zdziwko: Moje jeszcze nie mają pąków :niepewny:
Bardzo piękne lilie! :-D
Pozdrawiam Olga
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Ale miałam gości :zdziwko: a mnie wciąż goni robota więc na Forum brak czasu bo wieczory przy kompie odpadają jeszcze cały tydzień. :-)

Wszystkim bardzo dziękuję za odwiedziny i poświęcony czas. Jak kto ma ochotę na jakieś siewki, nasiona, cebulki czy gałązki do ukorzenienia to pisać śmiało, zawsze jakieś się znajdą do wysyłki.
Dzisiaj przycięłam ostróżkę giganta i zostawiłam jej tylko jeden główny pęd na nasiona, a taki długi jest, że pewnie nasion będzie co nie miara.
Na dobranoc zostawiam kilka zdjęć

Obrazek pierwsze kwiaty Milina

Obrazek jeszcze jedna stara lilia

Obrazek jeszcze z resztkami Flammentanz

Obrazek wiciokrzewy coraz bardzie ukwiecone

Obrazek też już wspomnienie bo większość ostróżek prawie przekwitła

Obrazek
Obrazek

Do jutra i obiecuję jutro poodwiedzać wasze ogrody. :D
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Maju widoczki śliczne :), chyba jest u Ciebie dosyć mokro, u mnie nadal susza :zalamany:
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Maju jakie piękne kolory u Ciebie, a już ten pomarańcz w towarzystwie niebieskiej ostróżki zniewalają.
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Majeczko, same cudności u Ciebie :mrgreen: Te kolory... aż oczopląsu można dostać. Cudownie wszytko razem się komponuje. :D
Ja na swój milin wciąż czekam, póki co się rozrasta ;-)
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Zenia pisze:Maju... ależ u ciebie pięknie i kolorowo. Cały ogród tonie w kwiatach. :-D Lilie śliczne, ta NN to najprawdopodobniej tygrysia Lilium Tigrinum Orange. Też taką mam.
Zeniu, a możesz określić która to jest, bo te pomarańczowe są dwie. Jedna zakwita bardzo wcześnie i wygląda tak
Obrazek zdjęcie z 17 czerwca
druga ma drobniejsze kwiatki i rozkwita później
Obrazek zdjęcie z 24 czerwca

Nie umiem dopasować, która to jest. :niepewny:

yen22 napisała:
Mam nadzieję, że kostrzewa dobrze rośnie. U mnie świetnie, nie przypuszczałam, że tak się ładnie rozkrzewi. Inne trawki nie rosną tak dobrze. Postanowiłam kupić nasiona miskanta i wysiać. Skoro tak dobrze poszło z kostrzewą to może i miskant się uda.
A no sobie rosną
Obrazek
i oby wszystkie rośliny chciały tak rosnąć. :hyhy:

Siewki ostróżek rosną i wszystko kontroluję, jak będą na tyle duże żeby je można było wysłać to się odezwę. :D
OlgaVD pisze:Oj... Maju, nigdy nie widziałam takiego cuda:
Obrazek :shock:
SUPER!!!
Widzę, że już kwitną u Ciebie dalie z siewu :zdziwko: Moje jeszcze nie mają pąków :niepewny:
Bardzo piękne lilie! :-D
Olgo ja też pierwszy raz taką pelargonię widzę. Jak byś chciała gałązeczkę to mogę Ci wysłać.
Dalie siałam w lutym i myślałam, że będą wybujałe, ale nawet dość ładnie się rozrosły, a sadziłam takie maleństwa. :D
Awatar użytkownika
Adżacha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 2010-08-27, 22:03

Post autor: Adżacha »

Obrazek
Ładnie to wygląda , tak pstrokato :]
'"Stary las zanucił pieśń
zaklętą w pnie i korony drzew
Wiatru szum i rzeki szept
Powtarza wciąż słowiańską wieść" -Aminae
Mój "słowiański ogródek"
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Maju Robisz piękne zdjęcia :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Dzięki Wam za pochwały :oops:
Mnie się taka pstrokacizna podoba, przynajmniej widać różne kwiatki, a jakby wszystko było w jednym kolorze, to z daleka widać tylko plamę jednego koloru. :D
ODPOWIEDZ