Ogród Yen

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
yen22
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 307
Rejestracja: 2010-06-20, 15:48

Post autor: yen22 »

Witam wszystkich i bardzo się cieszę, że o mnie pamiętacie. Zapracowanie, zapracowaniem, ale przez 2 tygodnie nie miałam internetu. Remont domu trwa i wszystko jest przewrócone do góry nogami. Jak tylko słoneczko wyjrzy na chwilkę to postaram się zrobić zdjęcia ogrodu.
W przerwach pomiędzy szorowaniem podłóg i całej reszty (wszyscy wiedzą co to znaczy gładź gipsowa !!! :mrgreen:) a szukaniem w rozlicznych pudełkach i walizkach ubrań i innych potrzebnych do życia przedmiotów (garderoba została rozebrana na czynniki pierwsze i leży w postaci sterty płyt w garażu) udało mi się parę razy coś niecoś w ogrodzie zrobić.
Remont w domu w sytuacji kiedy trzeba funkcjonować w tych remontowanych pomieszczeniach jest trochę koszmarny :zly:. Pociesza mnie tylko fakt, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni będzie kooooooooooooooooooooniec :mrgreen: :lol: :lol: :lol: .
Wczoraj zabrałam się za wykopanie dalii i mieczyków i posadziłam ostatnie dwie roślinki. Berberys i malutkiego perukowca. Perukowca dostałam jako gratis na wiosnę. Lato spędził w doniczce bo był bardzo marny i już myślałam, że nic z niego nie będzie, ale "zebrał się" i wypuścił listki. Więc posadziłam teraz do gruntu i zobaczymy, czy przeżyje zimę. No, ale on w końcu "podolski", to nasza zima nie powinna być dla niego straszna :lol: .
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie. Jola
błogie lenistwo w ogrodzie.. to jest to!

Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

lilia0405 pisze:
edulkot pisze:Puk, puk co słychać :?: :mrgreen:
Jola pewnie ciągle zapracowana w ogrodzie.
I nie tylko ;) Gładź ;) no to nie zazdroszczę. :-D
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Pewnie podziwia piękną jesień :mrgreen: ale zaczęło już padać to pewnie zaraz wróci.
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Jolu to nie zazdroszczę. Gładź wlezie wszędzie i strasznie długo potem jeszcze wyłazi. Ale skoro widać już koniec to tylko się cieszyć. :rotfl:
Nie mam perukowca ale pewnie przeżyje bez problemu. :D
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Perukowiec powinien przeżyć naszą zimę ale mogą go zmrozić wiosenne przymrozki. Tak było u mnie. Ale odbił i rośnie dalej ;-)
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Remont, koszmarna sprawa, każdy wie, ale później efekty zostaną i ta wygoda. :roll: Co do perukowca to się nie bój. Jakie ma listki jasne czy ciemne?
Awatar użytkownika
yen22
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 307
Rejestracja: 2010-06-20, 15:48

Post autor: yen22 »

Kochani, remont wchodzi w fazę końcową, czyli zamęt i bałagan osiągają apogeum. Ale zdjęcia udało mi się wczoraj pod wieczór zrobić.
Załączniki
Łuk nad furtką, o którym myślałam od dwóch lat, ale nie było wykonawcy, nareszcie jest, i nawet bluszcz, który posadziłam w ubiegłym roku udało się ładnie na niego zawinąć.
Łuk nad furtką, o którym myślałam od dwóch lat, ale nie było wykonawcy, nareszcie jest, i nawet bluszcz, który posadziłam w ubiegłym roku udało się ładnie na niego zawinąć.
Winogrono (różowe i białe) - najważniejsze, że jest konstrukcja, po której ma się piąć.
Winogrono (różowe i białe) - najważniejsze, że jest konstrukcja, po której ma się piąć.
Hortensja limelight
Hortensja limelight
Perukowiec podolski - ale ten kupiłam całkiem dorodny (ok 60 cm), ten mały ma ok. 15 cm.
Perukowiec podolski - ale ten kupiłam całkiem dorodny (ok 60 cm), ten mały ma ok. 15 cm.
Nowa rabatka (dla zapracowanych) wyłożona agrowłókniną.
Nowa rabatka (dla zapracowanych) wyłożona agrowłókniną.
błogie lenistwo w ogrodzie.. to jest to!

Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Nowe rabaty ciekawie się prezentują, uroczy perukowiec. :-D
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Podoba mi się pomysł z szyszkami i miejsce posadzenia trawki - ta z prawej. Super :!:
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Możesz być z siebie zadowolona. :mrgreen: Dużo pracujesz w ogródku i to rzuca się w oczy. Piękna kamienista rabatka, bardzo ładny ten perukowiec. A tutaj... to dopiero będzie pięknie. ;)
Obrazek
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
yen22
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 307
Rejestracja: 2010-06-20, 15:48

Post autor: yen22 »

Kochani, bardzo długo mnie nie było, ale już jestem :-). Przyczyny nieobecności prozaiczne - remont, a od ubiegłego tygodnia "pokrojona" prawa ręka. Pisanie lewą szło mi bardzo marnie. W ubiegły czwartek poddałam się zabiegowi chirurgicznemu, bo miałam stwierdzony zespół cieśni nadgarstka. Zabieg mało skomplikowany i chyba wszystko się udało. Ale ręka jeszcze przez jakieś 3 tygodnie nie będzie sprawna.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie, Jola.

Siedzę w ciepełku na zwolnieniu i wymyślam co by tu posadzić w przyszłym roku.
A nasionka też zaczynam przeglądać. :lol:
błogie lenistwo w ogrodzie.. to jest to!

Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Szybkiego powrotu do zdrowia, jak tam na podwórku pokończyłaś wszystko? Ja jeszcze nie, a zima coraz bliżej.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Yen,
cieszę się że wróciłaś. Mam nadzieję, że odbarczenie się powiodło i po rekonwalescencji i rehabilitacji wszystko będzie w porządku. Trzymam kciuki! Sprawne ręce przydadzą się w kolejnym sezonie, dobrze, że teraz już mniej pracy i możesz odpocząć.
:)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Szybkiego powrotu do zdrowia ale takie siedzenie w domu, właśnie powoduje większe zainteresowanie roślinnymi zakupami :mrgreen:
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Jolu szybkiego powrotu do pełnej sprawności. :-D :-D :-D
ODPOWIEDZ