Moja działka w słońcu i w deszczu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

Ewaa pisze:Ależ masz kolorowo, niczym letnie widoki... super :-D hm... co kliknę w fotkę to same ciekawostki, np. dereń Cornus canadensis, jak to on to napisz proszę czy Ci kwitł i jak zimuje ?
Zdzisiu pewnie przeoczyłaś pytanie, mnie by interesowało czy ci już kwitł, też go mam, przezimował bez okrycia.

Też muszę pochwalić te piękne chryzantemki, różowa pełna przepiękna, ale te dorodniejsze też jej niczego nie ustępują, też je miewałam, ale tyle razy mi nie zdążyły wykwitnąć, że je wyrzuciłam.
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

Post autor: smigu-s303 »

Władziu tak, przepraszam Ewo :oops: ten dereń kanadyjski mam już drugi rok, rośnie w cieniu pod piwonią drzewiastą, ale jeszcze nie kwitł, troszkę rozrósł się i jest teraz wybarwiony na czerwono. Zdzisia
Zielony Listek
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

Post autor: smigu-s303 »

U mnie już dziś poprószył pierwszy nieśmiały śnieg. Z prac pozostało jeszcze przykrycie małych, wrażliwych roślin. Zdzisia
Załączniki
jesienna naradka.jpg
SAM_4340.JPG
SAM_4339.JPG
SAM_4333.JPG
SAM_4330.JPG
Zielony Listek
Awatar użytkownika
waldek727
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 397
Rejestracja: 2011-07-23, 01:16

Post autor: waldek727 »

Zdzisiu, a przed kim Ty tak chowasz w taką pogodę swoje rośliny?
Nie sądzę abyś teraz szykowała w ten sposób dobre jedzonko i ciepłe chałupki dla tubylczych gryzoni.
:suchy:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

A u mnie tylko minusowe temperatury w nocy ;-)
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

okrywanie roślin

Post autor: smigu-s303 »

Witajcie Wszyscy :lol:
Danko powoli zbliżamy się do zimy, u nas zawsze ochłodzenie przychodzi wcześniej i długo się trzyma. Pamiętam jak niektórzy na forum pokazywali kwitnące kwiaty, a u mnie one dopiero wychodziły z ziemi.

Waldek Ty może nie wiesz, ale u mnie na działce, to trzyma straż armia kocia, obecnie jest ich dziewięć, także nie ma mowy o tym by jakiś gryzoń próbował się u mnie zadomowić, poprzednią zimę przeżyło sześć kotów, staram się regularnie chodzić na działkę i przynosić im jedzenie.
Na jesieni zakupiłam troszkę roślin skalniakowych i bardzo się boję, bo będą zimowały pierwszy raz. Zbierałam więc różne opakowania przezroczyste by ochronić rośliny przed zimowymi deszczami. A później okryję je dodatkowo igliwiem. :hyhy:

Okres zimowy to dla mnie czas do zajęcia się robótkami ręcznymi i teraz będę zajmować się krzyżykowaniem, a mam kilka obrazów do ukończenia, w następnym roku mamy rocznicową wystawę, więc muszę się pokazać coś nowego. Zdzisia
Załączniki
SAM_4275.JPG
nowe pokolenie kotków działkowych.jpg
Zielony Listek
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Zdzisiu, widzę, że masz hobby na wiosenno - jesienny czas (ogródkowe) oraz drugie - na jesienno - zimowe wieczory. Życzę wspaniałych prac na rocznicową wystawę :lol:
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

Witaj Zdzisiu, :-) podzielam Twoje obawy o przezimowanie malutkich nowo posadzonych skalniaczków. Jeszcze na razie niczym nie okrywam, ale już najwyższy czas się zaopatrzyć w gałązki świerkowe i w razie potrzeby zakryć. U mnie sucho, sucho, sucho, śnieg nie pada, na niebie chmurki nie widać, tylko mrozi, jedynie koło południa wychodzi temperatura nad zero. Zima by mogła na chwilkę jeszcze poczekać ;-).

Masz strasznie piękne hobby, nie marnujesz czasu bezużytecznie, myślę, że się potem pochwalisz ze swymi dokonaniami. :P
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Przy okazji spytam - przykrywać maleńkie rojniczki?
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

Rojniczki przykrywać nie trzeba.
ODPOWIEDZ