Moja działka w słońcu i w deszczu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
użytkownik usunięty

Re: wpadłam tylko na chwilkę

Post autor: użytkownik usunięty »

smigu-s303 pisze:Dziękuję za odwiedziny, tylko dziwi mnie to, że niektórzy zaglądają po to by ściągać zdjęcia, delikatnie mówiąc nie jest to grzeczne :kwasny:
Zdzisiu co to znaczy ściągać zdjęcia? Ktoś Ci je kradnie? Pytam, bo zastanawiam się skąd wiesz, że ktoś Ci je ściąga? Bo jeżeli masz na myśli Taki zapis przy zdjęciu jak np. ten Plik ściągnięto 30 raz(y) 578,46 KB, to nie oznacza on, że ktoś sobie Twoje zdjęcie ściagnął na swój komputer i wykorzystuje je do własnych celów, a oznacza to, że zamieszczasz miniaturki i jeśli ja powiększam tą miniaturkę to zwiększa się liczba ściągnięć. Zapis ten oznacza tyle, że użytkownicy klikają na zdjęcie i powiększają je by lepiej widzeć. ;) Możesz sama to sprawdzić a mianowicie zapamiętaj liczbę ściągnięć danego zdjęcia, potem na nie kiliknij, zobacz w powiększeniu, zamknij powiększone zdjęcie i odśwież stronę, zobaczysz sama że liczba ściągnięć powiększy się o Twoje otwarcie.
No chyba, że oglądanie Twoich zdjęć w powiększeniu uważasz za niegrzeczne. ;) :rotfl:
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

Post autor: smigu-s303 »

Witam Wszystkich :lol:
Dziękuję Gosi za lekcję komputerową, jest tak że człowiek musi uczyć się do śmierci, ale to chyba dobrze że zmuszamy szare komórki do pracy :roll:

Lilu przetwory to moja specjalność, bardzo lubię to robić. Szukam w swoich zapiskach przepisu na cukinię konserwowaną z cebulką w zalewie słodko kwaśnej i nie mogę znaleźć, może ktoś ma to chętnie skorzystam bo cukinie rosną w tym roku ogromne.
Kociarnia działkowa jest rozkoszna, po posiłku odpoczną pośpią, przytulą się do ciepłego kamyka a wieczorem nowa energia i wesołe zabawy mam fajne widowisko.
Ta przygoda z butami była tak śmieszna, że musiałam ją uwiecznić na zdjęciu, ale powracając do lasu, to jest wielki problem z zaśmiecaniem, co roku widzę, że coraz więcej odpadków poremontowych, niepotrzebnego sprzętu wywożone jest do lasu. Powoli nasze lasy zamienią się w wielkie śmietnisko.

Zeniu dziękuję, u Ciebie też cuda można zobaczyć ale tak trzymać ;)

Aniątko te dwa słoneczka to gazanie, kupowane sadzonki, bo te z nasion to chyba inna odmiana i kwiaty są dużo mniejsze,

Dziś o pogodzie nie piszę bo każdy widzi co ma za oknem i tak nie mamy na to wpływu.
Posadziłam nowy rozchodnik ma niespotykany kolor.
Załączniki
rozwar różowy, trójsklepka nie wiem czy zakwitnie, eukomis.jpg
nowy rozchodnik nn zauroczył mnie kolor rośliny, pierwszy pomidor, dojrzewają jeżyny.jpg
żurawka Chocolate Ruffles,  Campanula latiflora Loddon Anna, Frezja, Kotula.jpg
Zielony Listek
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

smigu-s303 pisze: Szukam w swoich zapiskach przepisu na cukinię konserwowaną z cebulką w zalewie słodko kwaśnej i nie mogę znaleźć, może ktoś ma to chętnie skorzystam bo cukinie rosną w tym roku ogromne.
Zdzisiu szukaj ,szukaj i do "Kącika smakosza" bo u mnie też cukinii sporo.
smigu-s303 pisze: , ale powracając do lasu, to jest wielki problem z zaśmiecaniem, co roku widzę, że coraz więcej odpadków poremontowych, niepotrzebnego sprzętu wywożone jest do lasu. Powoli nasze lasy zamienią się w wielkie śmietnisko.
Ale co najgorsze to trudno tych wandali złapać, trzeb by przy każdym wjeździe do lasu postawić strażnika. A świadomość ekologiczna ludzi to jest jeszcze na bardzo niskim poziomie.

Przy historyjce z bucikami to się serdecznie uśmiałam :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Czas kwiatuszki pochwalić, rozwar różowy fajny kwiatuszek. Mój eukomis też szykuje się do kwitnienia, ale nie wiem, rośnie tam gdzie jest najbardziej mokro.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Witaj Zdzisiu, nie chodziło mi o to by udzielać Ci lekcji, a raczej o to by uściślić co miałaś na myśli, a to dlatego, że w ostatnim czasie mieliśmy przykre doświadczenia z kradzieżami zdjęć z naszego forum i Encyklopedii. Między innymi moje zdjęcia były wykorzystane przez inną stronę o tematyce ogrodniczej i to w ilości hurtowej, oraz przez firmę sprzedającą rośliny na podstawie opisu i moich zdjęć bez mojej zgody. Stąd u mnie w podpisie zapis o niewyrażaniu zgody na wykorzystanie moich zdjęć. ;) :-D
Kiedy więc pojawił się Twój wpis o ściąganiu przez użytkowników zdjęć, chciałam uściślić czy chodzi o to co napisałam w poście (stąd taki długi wykład), czy może masz dowody na wykorzystanie Twoich zdjęć na jakiejś stronie komercyjnej. Postanowiliśmy bowiem wszczynać kroki prawne przeciwko wszystkim, którzy kradną cudze zdjęcia.

A przechodząc do przyjemniejszych spraw niż kradzieże zdjęć, to podziwiam Zdzisiu Twój zapał i energię przy prowadzeniu ogrodu. Oglądając Twoje zdjęcia, mam wrażenie, jakbym poruszała się po ogrodzie botanicznym, tyle w nim taksonów roślin. Żałuję, że nie mogę tych roślin pooglądać na żywo. :cry:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Ten rozchodnik faktycznie ma ciekawy kolor. Znasz jego nazwę? Bo mi kojarzy się z rozchodnikiem Angelina
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

Rzeczywiście ciekawy rozchodnik, spójrz też na Sedum hakonense Chocolate Ball - rozchodnik hakoneński Chocolate Ball, znalazłam też Sedum ruperstre Chocolate Ball. Sedum reflexum Chocolate Ball ale wygląda mi to jakieś podejrzane, niby różne gatunki rozchodników przy tym ta sama nazwa. Ja mam też rozchodnik Angeline, ten mi wygląda trochę inny.

serdecznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

w świątecznym dniu

Post autor: smigu-s303 »

Witam Wszystkich i dziękuję za odwiedziny, a szczególnie Ladys za odnalezienie nazwy tego czekoladowego rozchodnika.
Obecnie rzadko zaglądam na działkę, u mnie kwitną jeszcze lilie, a mieczyki w pączkach, kwitną natomiast dalie, ale jest ich jakoś mniej, tak mi się wydaje, że poprzedniego roku miałam więcej odmian. Mieczyki z braku miejsca rosły w doniczkach i dopiero posadziłam je jak tulipany i narcyzy poszły spać.
Załączniki
lilia , eukomis.jpg
jeżyna bezkolcowa.jpg
jeżówka, pączek ciemiernika, rozwar biały.jpg
dalie.jpg
dalie 2.jpg
Zielony Listek
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

:-P :-P mniam, jeżyna dorodne ma owoce! Ja mieszam z malinami i robię pyszny sok.
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

Post autor: smigu-s303 »

Małgosiu dla mnie to też czas robienia przetworów, ostatnio długo siedziałam przy obieraniu róży. Ten rok deszczowy jest niekorzystny dla tych owoców. Zdzisia
Załączniki
poświęcone  dobra działkowe.jpg
owoce dzikiej róży.jpg
mix.jpg
mała sadzonka Pentas,mieszanka zieloności, szałwia.jpg
mahonia pięknie zregenerowała się po zimie, brodiea, aksanitka.jpg
Zielony Listek
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Zdzisiu, ale się naskubałaś tej róży :shock:
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Zdzisiu ciekawe dalie masz, a przetwory robisz całą parą, będa pyszności w zimie. :roll:
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Pyszności pysznościami, ale ja bym chyba tak nie skubała tych owoców różanych, toż to iście kopciuszkowa robota. Podziwiam Cię za to. Kwiecia też jeszcze masz dość sporo. I śliczną kociarnię, wygłaszcz je ode mnie. :D
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

Post autor: smigu-s303 »

Dziękuję za odwiedziny na mojej działce. Trochę czasu spędziłam poza domem, ale wyjazdu nie można nazwać wypoczynkiem. Działka zaskoczyła mnie kwitnieniem lilii, są to te zakupione na wyprzedaży wiosennej, pięknie kwitnie frezja. Zdzisia
Załączniki
lilie2.jpg
lilie 2.jpg
hibiskus bylinowy w pączkach, zakwitła trójsklepka, pierwsze astry.jpg
dalie.jpg
aksamitka z frezją.jpg
Zielony Listek
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

Post autor: smigu-s303 »

Zbliżająca się jesień to bogactwo owoców na przetwory, ostatnio robiłam syrop z czarnego bzu, dobry na kaszel i przeziębienie, namawiam, obecnie jest dużo wszędzie tych dorodnych owoców. Zdzisia
Załączniki
posłonek powtarza kwitnienie,kwitnąca ożanka.jpg
owoce czarnego bzu na syrop, pomidorki koraliki,cytryniec.jpg
mieczyki.jpg
mieczyki 1.jpg
mieczyk, goryczka,szałwia błyszcząca Red Halo.jpg
Zielony Listek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Zdzisiu, pomimo deszczowego lata twoje roślinki doskonale sobie radzą i owocują :mrgreen:
ODPOWIEDZ