Moje pole do popisu- piwonia

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

muszę trochę potrenować z Picassem choć samej trudno mi jakoś wychodzi ///
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Witaj Wiesiu. Spacerując swego czasu po twoim ogrodzie zauważyłam piękne sasanki. Zapewne masz doświadczenie w ich uprawie. Bardzo chciałabym je mieć w swoim ogrodzie lecz nigdy nie udało mi się je mieć dłużej jak jeden sezon. Kupowałam i wysadzałam młode roślinki na wiosnę, zakwitły, słabo się rozrastały i nie przezimowały. Próbowałam także uprawy z nasion, ale bez powodzenia. :oops: Może masz jakiś sposób, że tak pięknie ci rosną. Z góry dziękuję za rady. :-)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Witaj Maju, przepraszam, że odpowiadam dopiero dziś, ale nie przypuszczałam, że mam gości i jakoś tu nie zaglądałam. Co do sasanek rosły na skalniaku na słonecznym stanowisku i miały się dobrze przez kilka lat, ale niestety ostatnia zima dała się im we znaki i została tylko jedna :-? Nie wiem więc co Ci poradzić :oops:

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie tulipanową wiosną :-D

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Wiesiu podziwiam perfekcyjną umiejętność zestawiania roślin kolorystycznie, u mnie totalny misz masz. ;-) Piękne tulipany. :-D
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Śliczne tulipany, a szczególnie te ciemne :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Rabatka z czarnymi i żółtymi tulipkami wyglada bardzo ciekawie :-D Reszta tulipanów też bardzo ładna, u mnie też kwitną ostatnie tulipki.
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Wiesiu, piękne kompozycje kolorystyczne masz w swoim ogrodzie.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Śliczne zestawienia kolorystyczne tulipanów:!: Już wiem dlaczego moje ciemnie tulipanki tak ładnie się nie prezentowały :oops:
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

popieram przedmówców- pięknie zestawiasz rośliny Wiesiu! Cudnie się dzięki temu prezentują!
sporo jeszcze nauki przede mną- jeszcze nie skończyłam obsadzać rabatek, a już wiem, że niejedno muszę zmienić :-/ U mnie jedna odmiana cebulowców zawsze razem, a jak widać u Ciebie fajnie je czasem wymieszać :-)
ogrodnik NIE-doskonały :)
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Tulipany czarne jak dla mnie bomba. U kogoś też już widziałam po prostu rewelacja ;)
Piwoniu- nie strasz z sasankami. Moje też na skalniaku zaczynają 2 sezon. Ładnie się rozrosły oby jeszcze przetrwały ale sieje nasionka więc jakby coś dzieciaczki na razie są ;)
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Witam Wszystkich miłych gości i dziękuję za komplementy, ale te ładne zestawienia bardzo często są dziełem przypadku ;-)
Wiolu, myślę, że lepiej przenieść sasanki na rabatki kwiatowe, bo na skalniaku chba nie czują się najlepiej :-|
Mój skalniak opanowały niezapominajki i na razie im na to pozwalam, ale wkrótce będą musiały ustąpić miejsca rojnikom, skalnicom i tp roślinkom ;-)

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Fajnie wygląda taki niezapominajkowy skalniak.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Rozpanoszyły się te twoje niezapominajki i bardzo dobrze. Jest teraz na skalniaczku pięknie i kolorowo. Przyjdzie czas a same ustąpią miejsca innym kwiatkom. U mnie sasanki same się wysiały na skalniaku, a ja im pozwalam rosnąć. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Śliczne te niezapominajeczki, w sam raz na dzisiejszy dzień niezapominajki :-)
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Piwonio bardzo ładnie wygląda skalniaczek z taką ilością niezapominajek a później ładnie się nasieją na drugi rok, u mnie z roku na rok mam chociaż czasami je wyplewiam tyle jest ich jak chwastów.
pozdrawiam Małgorzata
ODPOWIEDZ