Moje pole do popisu- piwonia

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jagódka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 306
Rejestracja: 2009-12-14, 21:12

Post autor: jagódka »

Piwonio, spacer po Twoim ogrodzie to wielka przyjemność, miło popatrzeć jak wszystko pięknie rozkwita, a skalniak po prostu cudownie kolorowy. U mnie rozpanoszył się barwinek i zarasta wszystkie inne skalniaczki, chyba wiosną muszę ukrócić jego zapędy :mrgreen:
No i widoki masz przepiękne. ;-)
pozdrawiam jagódka
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Witaj Jagódko, cieszę się, że Ci się u mnie podoba i dziękuję za miłe słowa. A barwinek łatwo opanować, po prostu trzeba go ostro ciąć ;-)
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Myślałam Wiesiu, że może mieszkasz nieco bliżej, a to będzie około 200 km :-/
Dobrze, że takie forum istnieje i możemy się kontaktować ze sobą niezależnie od odległości :lol:
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Lila pisze: Dobrze, że takie forum istnieje i możemy się kontaktować ze sobą niezależnie od odległości :lol:
To prawda, tu nawet znaczna odległość nie przeszkadza w nawiązywaniu nowych, interesujących znajomości :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Mając internet do dyspozycji, to żadna odległość nie ma znaczenia. Pewnie chciałoby się niektórych z forumowiczów poznać osobiście. Ja mam też takie marzenie. Może kiedyś się spełni :-)
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Pewnie kiedyś się spełni, a zanim to nastąpi możemy poznawać się tutaj
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

ogródek Wiesi

Post autor: wasilewska101 »

pospacerowałam sobie po pięknym ogrodzie ,kwiaty nawet takie same jak u mnie , te zwisające NN to rdes wysoki ,mam jeszcze rdes niski jeden się mocno rozsiewa a drugi rozłazi po ogrodzie .. skalniak pięknie wygląda pod tą jabłonką .. jeżeli chcesz ją przyciąć to właśnie jest do tego dobra pora , teraz przycina się owocowe drzewa , a że jest dużo śniegu to nawet nie gałęzie nie narobią szkody na skalniaku ... widać że w ogrodzie jest dużo kwiatów i krzewów ,, niedługo znowu wiosna i ogrody zaczną urzekać nas swoimi kolorami .. zapraszam do swego ogrodu ...
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Witaj Janino, cieszę się że Ci się u mnie podoba i dziękuję za nazwanie mego nieznajomego :-D Jabłonka chyba musi pozostać w stanie naturalnym, bo nikt się nie chce podjąć jej postrzyżyn (jest bardzo wysoka). A ja chyba się już przyzwyczaiłam do takiej jej postaci ;-)
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Jak rodzi dobre jabłka, to niech sobie rośnie... na moich piaskach nie chcą rosnąć drzewa owocowe ale co roku zawsze coś dosadzam - może trafię na takie miejsce gdzie będą owocować. Mam już papierówkę, dwie śliwki węgierki i gruszkę szczepioną na dzikiej gruszy, morelę, wiśnie wykarczowałam bo zdziczały i nie miały owoców. W tym roku dokupię za to całoroczne maliny, jeżyny, borówki, truskawki i poziomki rosną i jest co podjadać...
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: ogródek Wiesi

Post autor: rafaloku »

wasilewska101 pisze:...skalniak pięknie wygląda pod tą jabłonką .. jeżeli chcesz ją przyciąć to właśnie jest do tego dobra pora , teraz przycina się owocowe drzewa , a że jest dużo śniegu to nawet nie gałęzie nie narobią szkody na skalniaku ...
Może się wtrącę, bo uważam że nie jest dobra pora na cięcie jabłoni. Trzeba czekać aż miną mrozy. Do cięcia raczej przystępujemy w lutym. Powodem tak wczesnego zabrania się za ten zabieg jest duża ilość drzew na działce. Zaczyna się tak wcześnie aby zdążyć zakończyć cięcie przed ruszeniem wegetacji. Jeżeli natomiast drzewek mamy niewiele, nie trzeba tak się spieszyć.
Rafał
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Dziękuję Szefie za cenną informację :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

napisałam tak bo zięć ma sad i już tną odrosty ale ma duży sad i jeszcze pomaga sąsiadom ..moja jabłonka jest duża i też jej nie tnę tylko przerzedzam gałęzie
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

wasilewska101 pisze:napisałam tak bo zięć ma sad i już tną odrosty ale ma duży sad i jeszcze pomaga sąsiadom ..moja jabłonka jest duża i też jej nie tnę tylko przerzedzam gałęzie
I pewnie u mnie na przerzedzeniu się skończy ;-)
Janinko chciałam skorzystać z zaproszenia i odwiedzić Twój ogród, ale mam za słaby internet i album nie otwiera mi się a nie widzę linka do Twojego ogrodu na forum :cry:
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Jeszcze nie założyłam swojego wątku bo nie umiem zmniejszać zdjęć jakie trzeba tu wstawiać, może jak wnuczek przyjedzie to babcię podszkoli lub znajdzie nowe miejsce gdzie można wklejać zdjęcia i pomniejszać .. możesz obejrzeć moje zdjęcia w Googlach wpisując Wasilewska101 tylko tam są nie segregowane tylko sam komputer ich umieszcza ..
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

wasilewska101 pisze:Jeszcze nie założyłam swojego wątku bo nie umiem zmniejszać zdjęć jakie trzeba tu wstawiać,
Ja także nie umiem zmniejszać. W aparacie mam tak ustawione aby były dobre na forum. Co prawda nie najlepszej jakości...ale póki co, dobre i takie. :-/
Pozdrawiam Zuzia
ODPOWIEDZ