mój skrawek ziemi :)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

Geniu, to moje "cudo", to jak pisze Ela, ;-) czarna kalla, pierwszy raz w moim ogrodzie.
Mam jeszcze białą i dwubarwną, którymi już się chwaliłam, ale ta przebija wszystkie :mrgreen:

Mariolu, jeśli masz na myśli tą bladoróżową, to jest róża historyczna lub angielska sprzedawca nie był pewien, a ja też jeszcze nie umiem tego określić (może ktoś z Was?)
jest cudna, ale ma bardzo delikatne łodyżki i trzeba podpierać kwiaty, które są dość duże i ciężkie.

Liluś, peonie kwitną u mnie pierwszy raz i niestety nie wszystkie :-? Może w przyszłym sezonie doczekam się ich więcej...

Wszystkim Wam dziękuję za miłe słowa pod adresem moich kwiatów :->
ogrodnik NIE-doskonały :)
Awatar użytkownika
jagódka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 306
Rejestracja: 2009-12-14, 21:12

Post autor: jagódka »

Też podoba mi się Twoje cudo :shock: :lol:
pozdrawiam jagódka
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Szczęściara z ciebie, takie cudo to mało kto ma w ogrodzie :-D Pięknie ci zakwitła.
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

dziękuję ślicznie :-) pierwszy raz mam kallę i prawdę mówiąc nie wiem, jak z nią postępować, czy jesienią zostawić w doniczce i schować, czy wykopać i obsuszyć, czy jeszcze coś innego... :-/ może ktoś z Was mi podpowie...?

Nie mam za dużo czasu na zwiedzanie Waszych ogródków, bo mam małe urwanie głowy, ale tak na szybko pokażę Wam tylko co u mnie nowego...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

wszystko śliczne w zbliżeniach, ale takie malusie jeszcze, że w ogródku niemal z lupą szukać trzeba :oops:
ogrodnik NIE-doskonały :)
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

No śliczności same Ci kwitną! Róża z 8 fotki i z ostatniej - miodzio! I ten biały z fioletowym środkiem clematis... Cudo!
Awatar użytkownika
jagódka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 306
Rejestracja: 2009-12-14, 21:12

Post autor: jagódka »

Malusie,ale piękne :lol: :lol:
pozdrawiam jagódka
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

malutkie śliczności :!: jak zwie się róża różowa z białym środkiem?
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Takie cudności pokazujesz.Śliczne róże, zwłaszcza ta różowa z białym środkiem, clematis też oryginalny i widzę już drugą kalle biała chyba do kontrasty dla tej uroczej czarnej. Mam pomarańczową i żółtą w donicach. Kall :-D e należy traktować ja begonie lub dalie na jesieni bulwy wykopać, osuszyć i wysadzać na wiosnę. :-D
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

dotyczy zakupów

Post autor: smigu-s303 »

Wstąpiłam do Ciebie na chwilkę, a tu widzę taka dyskusja, więc i ja może Ci coś podpowiem. Wspaniała jest natura i jej chęć odradzania się, ja w dużej mierze korzystam z daru ukorzeniania się roślin.Okres zielonych sadzonek trwa i można coś malutkiego uszczypnąć troszkę ukorzeniacza lub nie, wkładamy w otworek w doniczce z ziemią i patrzymy jak rośnie. Ja bardzo wiele roślin w ten sposób rozmnożyłam, świetnie ukorzeniają się hortensje, nawet goryczki, większość krzewów, iglaków, korzystam też z nasionek które sama zbieram, i nie potrzeba już kupować a taka wyhodowana roślinka więcej cieszy. Pozdrawiam Zdzisia.
Zielony Listek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Czyżby to była piękność Double Delight? (róża czerwono-biała) :-)
A kalię spróbuj schować na zimę razem z doniczką w chłodne miejsce. Na wiosnę odbije ładnie :->
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Małe, ale piękne twoje kwiaty :-D
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Marcysiu dawno u Ciebie nie byłam bardzo dużo ślicznych kolorków, już widać lato :mrgreen:
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

dziękuję Dziewczynki za miłe słówka :-)

Kasiu, róża z 8 fotki, to róża rabatowa prawdopodobnie "The Fairy" jest drobniutka, ale kwiatów jest masa :-)

Danusiu, róża czerwono/różowo- biała, to jak podpowiada Kasia-Simeonowa "Double Delight"

Majeczko, Kasiu, dziękuję za podpowiedzi- spróbuję przechować kallę w doniczce- zobaczymy czy mi się uda :-)

smigu, miło Cię poznać! zapraszam częściej

Jagódko, Geniu, Małgoniu, dziękuję Wam Kochane za odwiedzinki i pochwały ;-)

dziś tylko jedna fotka, do tego nie taka jak bym chciała
Obrazek
Kupiłam w necie liliowca "Destined to See" ale zakwitł mi coś jakby "Irish Ice" też ładny, ale nie na niego czekałam- i jak tu robić zakupy przez internet? bleah
ogrodnik NIE-doskonały :)
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Bardzo ciekawa kolorek bardzo jaśniutki mam bardzo podobny, takie też są piękne :-D
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Marcyś nie wiem o co chodzi przecież ta lilia jest piękna.
pozdrawiam Elżbieta
ODPOWIEDZ