ogród wokół domu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: ogród wokół domu

Post autor: mamina »

Janinko zaglądam do Twojego ogrodu prawie codziennie i nie mogę wyjść z podziwu .Masz bardzo dużo różnych roślin ,krzaczków, drzew .Skąd Ty czerpiesz tyle energii i sił ,żeby to wszystko obrobić a jeszcze będziesz zagospodarowywać kolejne ary. Wszystko u Ciebie rośnie i kwitnie ślicznie :padam:
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Jolu dopiero jak podsypałam wywrotkę kompost wszystko zaczęło rosnąć na moim piasku .. Dzisiaj zimno i popaduje znowu nie można robić nic w ogrodzie , odpadło tylko podlewanie .. Teraz ci pokażę moje najładniejsze kwiaty .Szkoda że tak krótko dekorują ogród ..
biała azalia japońska.jpg
ciemno-różowa azalia.jpg
moje dwie japonki już kwitną ..
biało żólta azalia.jpg
azalia biała z odcieniem żółtym ..
czerwona azalia.jpg
czerwona azalia
Obraz 011.jpg
różowe azalie
różowa azalia.jpg[/attachment [attachment=0]rabatka z azaliami.jpg
rabatka z azaliami orlikami a później będą kwitły lilie
Załączniki
różowa azalia.jpg
wysoka azalia.jpg
rabatka z azaliami.jpg
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: ogród wokół domu

Post autor: lilia0405 »

Azalie Janeczko prześliczne. :-) Jolu gdybyś zobaczyła janeczkę na żywo dopiero byś zobaczyła jaki to tytan pracy :shock:
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Lilu jak się od młodych lat pracowało po 12 godzin to i na starość zostaje ..Najlepiej się czuję jak mogę porządnie popracować wtedy wiem że żyję chociaż krzyż i nogi pod wieczór odmawiają posłuszeństwa .. Jednak gdy patrzę na ogród znowu wstępują we mnie nowe siły ..Lubię patrzeć jak wszystko pięknie kwitnie i rośnie i wtedy nie czuję zmęczenia ..
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: ogród wokół domu

Post autor: Lol@ »

:D Jakbym ja miała tyle miejsca to bym się cieszyła... Tyle roślin można sobie posadzić, posiać... to po prostu marzenie...
Ogród jakich mało :).
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Kasiu miejsca dużo i aby go zapełnić musi trochę czasu upłynąć nawet posadzenie kilku krzewów na raz nie jest widoczne , mam sporo roślinek w doniczkach i jak podrosną dopiero ich wysadzam ,bo maleństwa to ich nawet nie było by ich widać w ogrodzie . Dzisiaj znowu zimno ale może nie będzie padać to uda się trochę popracować w ogrodzie .. Kwiaty nie rosną bo za zimno ale zielsku to nie przeszkadza i znowu zaczyna się zielenić .
Teraz trochę orlików ..
bordowe orliki.jpg
Obraz 018.jpg
orlik jasno liliowy.jpg
orliki dwukolorowe.jpg
orliki jasno -liliowe.jpg
niebieskie orlikii dziewanna.jpg
Jeszcze nie kwitną białe ,żółte i czerwone , ciekawe czy nie wyginęły ale te zawsze mi kwitły dosć późno ..
Załączniki
orliki różowe.jpg
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: ogród wokół domu

Post autor: lilia0405 »

Orliki bardzo mi się piodobają, sporo kolorków, długo kwitną i można nimi każdą dziurę zapchać . :-) Janeczko czego u Ciebie niema Obrazek
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Lilu sadzę tylko to co chce rosnąć na moich piaskach bo szkoda pracy i pieniędzy na roślinki które wypadają ..
U mnie nadal zimno ,mokro i pada więc siedzę w domu , nawet w szklarni zahamował się wzrost kwiatów i nie ma co flancować .. Jeszcze kilka widoczków z mego ogrodu ..
Tak wyglądają moje krzewy mam ich sporo bo sama ich ukorzeniam ..
buk bordowy.jpg
bordowy buk ładnie pokazuje swój kolor
dereń.jpg
dereń o pstrych listkach już kwitnie ..
kalina.jpg
kalina też cała w kwiatach
krzewuszka już kwitnie.jpg
krzewuszka w pąkach.jpg
krzewuszki też szykują się do kwitnięcia ..
tawuła późna.jpg
tawuła późna w całej krasie
tamaryszek.jpg
tamaryszek też kwitnie ,późniejszy dopiero zaczyna się zielenić ..
tawuła żółta.jpg
tawuła żółta
żylistek  biały.jpg
żylistek wczesny w kwiatach , późniejsze biały i różowy dopiero dostają pąków ..
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: ogród wokół domu

Post autor: Danka »

Janinko, masz duzo pieknie kwitnacych krzewow. Mi sie to podoba. Za pare dni powinno byc juz w Polsce cieplo, bo i nad Angielskim Kanalem zrobilo sie cieplej. Wiec bedziesz mogla wyjsc do ogrodu i spokojnie w nim pracowac :-D
Awatar użytkownika
stasio13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 571
Rejestracja: 2010-09-20, 16:32

Re: ogród wokół domu

Post autor: stasio13 »

Azalie śliczne :]
Różowa najpiękniejsza :rotfl:
Moje też kwitną i to że teraz jest chłodno i deszczowo przedłuża
im kwitnienie, u mnie jak jest słońce to raz dwa przekwitną :)
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: ogród wokół domu

Post autor: Lol@ »

Jak to łatwo przychodzi... Posadzić parę krzaczków, z innych ukorzenić, mieć kolejne krzaczki, a jak małe to tak jak ty robisz, czekasz jak podrośnie i dopiero wsadzasz... Takie to proste... Ogród za grosze :).
Orliki piękne... Wszystko wiesz, co kiedy w swoim ogrodzie robisz, kiedy i co jak kwitnie... Na pamięć. Pytania odpowiedziane tak prosto, to najlepsze :)
Za te kwiatuszki Żylistek i u mnie zamieszkał tylko najpierw musi podrosnąć, żeby mógł kwitnąć, teraz to malizna, z półki marketowej za 3,50... Oczywiście obcięłam go nisko, bo na sąsiednich krzewach w markecie były już ślady choroby... Marzę o tym różowym Żylistku i różowych owocach u Śnieguliczki... :-)

Zaciekawiła mnie ta roślinka z poprzedniego ciągu zdjęć, przedostatnie zdjęcie... Różowa roślinka przed niebieskobiałymi Orlikami, co to? To jakaś Ostróżka już?
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Kasiu pewnie ci chodzi o dziewannę ,mam jeszcze liliową .
dziewanna.jpg
..

miałam niebieską ale znikła ..
Ogród za grosze bo jest duży a ja nie mam za bardzo za co kupować ,niska rolnicza emerytura . Dobrze że nie choruję bo bym musiała wydać na leki a tak kupuję takie kwiaty których trudno ukorzenić .. Mam około 100 doniczek z różnymi kwiatami i krzewami w których ukorzeniam swoje sadzonki sporo mam z wymiany ale i tak dopiero po 10 latach bo tyle ma mój ogród widać że kwitnie .. Mam oba krzewy o różowych kwiatach ,śnieguliczkę dostałam w tamtym roku ale ładnie narasta a żylistka spróbuję ci ukorzenić .. Kupiłam go ze względu na kolor kwiatów bo białe miałam z wymiany ..
Stasiu u mnie też gdy jest słonecznie to wszystko szybko przekwita bo mój ogród ma mało cienia i kwiaty rosną przeważnie w słońcu ..
Ostróżek też mam sporo i kilka kolorów rozrzuconych po całym ogrodzie jak zakwitną to cały ogród wygląda ślicznie ..
hosty.jpg
hosty w ogródku przydomowym ..
lipnica.jpg

lipnica na skalniaku już kwitnie
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: ogród wokół domu

Post autor: tadek »

Ale u ciebie Janinko jest dużo miejsca! Ładnie przez to prezentują się Twoje krzaczki.
A widoczny na tym zdjęciu las, jest duży?
Ile metrów wynosi twoja działeczka?
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Tadeuszu moja działka z lasem ma 2h , wszystko rośnie już 10 lat tylko grzybki w lesie mam kilka lat i to same prawdziwki ,chociaż znajdują się w brzezinie też czerwoniaki .. Ogród ma z 50 arów a reszta to dzika łąka i las ..Tak więc mam sporo roboty bo nawet ziemię mam słabą , więc muszę ją doprawiać aby cokolwiek rosło . Ale bardzo lubię grzebać w ziemi i patrzeć jak wszystko rośnie i kwitnie ..
pogodynka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 148
Rejestracja: 2013-03-20, 10:57

Re: ogród wokół domu

Post autor: pogodynka »

Toż to można zapielić się na amen na takim ogromie działki :lol: Wszystko masz takie ładne ,wypielęgnowane .Widać ,że serce masz do ziemi.
Zablokowany