ogród wokół domu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: ogród wokół domu

Post autor: tadek »

Janinko, , nie pamiętam czy wspominałaś wcześniej o swojej budlei; chodzi mi o to czy ona Tobie minionej zimy podmarzła? Masz jakiś sposób na zimowe zabezpieczenie jej?
Ładnie w tej chwili kwitnie, moja ma pojedyncze kwiatki, nie tak obfite. Zimą dość mocno podmarzła.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Tadku, moja rośnie w zacisznym miejscu między drzewami i może dlatego przetrwała. Na zimę mocno ją kopcuję tak jak róże i jeszcze okładam wyrwanymi łętami z ogródka. Dopiero gdy jest naprawdę ciepło odwalam wszystkie zielsko, dokarmiam kompostem i przycinam.
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Re: ogród wokół domu

Post autor: klamber »

Witaj Janinko, wpadłem zobaczyć co u Ciebie, Twoje roślinki mają się dobrze, krokosmia super kwitła, mała serduszka wybujała i jest trochę mniejsza od mojej dużej. Czyściec wełniasty też ostro poszedł, dereń też, marcinki bujają, pysznogłówki też ładnie poszły, iryski ładnie się przyjęły, ostróżka, gęsiówka, żurawka. Już straciłem rachubę co ja dostałem od ciebie, musiałbym luknąć na fotkę. Zmarnowało mi się tylko to co rosło na rogu domu, nie podlałem i uschło, tak prażyło w tym roku, że ledwo wyrabiałem się z podlewaniem. Warzywnik to mnie prawie zamordował, takich plonów jeszcze nie miałem, nie wiem czy to po EM-ach czy biohumusie, miałem po prostu klęskę urodzaju. Część warzyw mi wygniła po czerwcowych burzach jak marchewka, pietrucha, koper i ziemniaki mi trochę przygniły i słabo porosły ale ogólnie było dużo, tylko jakieś drobne. Czy ta funkia, ten jeden ząbek puścił Ci korzonki? Ja miesiąc temu też dostałem takiego wypierdka i już puściła mi 2 kły.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: ogród wokół domu

Post autor: Zenia »

Janinko...bardzo ładnie kwitły ci jeżówki. Moje kupione i posadzone wiosną kłącza ani jedno nie wyszło. Szkoda bo mam tylko te zwykłe a chciałam troszkę innych. ;-) . Co do ostróżki..piękna jest biała i do tego podwójna. Także mnie zakwitła, choć nasionek nie udało mi się zebrać a chciałam. Podglądałam były chyba jeszcze nie dojrzałe, a później było za późno. Chyba się wysypały. :kwasny:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Zeniu u mojej białej ostróżki w tym roku nie będzie nasionek, za późno ale myślę, że na drugi rok już zbiorę i posieję. będzie na wymianę.
Robert moja hosta padła ale inne otrzymane od ciebie wszystkie już ładnie rosną, juki posadzone pod ścianą domu może wreszcie zakwitną.
Nadal kwitnąco wygląda mój ogród chociaż przez część przeszedł mróz i wszystkie kwiaty wymroził, dobrze że jednoroczne już uprzątnęłam i posadziłam byliny.
Dzisiaj znowu popadało na moje wczoraj przesadzane kwiaty, zawsze to mocniej niż polewanie konewką. Mam jeszcze przesadzić róże pnące, bo w tym miejscu co rosną przemarzają, posadzę je przy ścianie gospodarczego, może ich mrozek wiosenny nie dopadnie. Rabatka na rampie też już przerobiona, dosadziłam hiacynty bo mi znikły oraz wrzosy i lawendę, może rabatka nawet w upalne lato będzie ładnie wyglądać.
Zaczynają kwitnąc marcinki, chryzantemy i rudbekie, nadal kwitną aksamitki i inne jednoroczne.
Załączniki
Dalie też trochę przyłapał mrozek.
Dalie też trochę przyłapał mrozek.
Czerwony zawilec ładnie się rozrósł i kwitnie, jasno różowy w tym roku nie zakwitł.
Czerwony zawilec ładnie się rozrósł i kwitnie, jasno różowy w tym roku nie zakwitł.
A irysek nadal ładnie kwitnie i jeszcze ma nowe pąki.
A irysek nadal ładnie kwitnie i jeszcze ma nowe pąki.
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: Agnes »

Cudny ten zawilec Janinko, mój jest pojedynczy. No i ten irys :rotfl: Coś się pokręciło w przyrodzie ;)
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: ogród wokół domu

Post autor: Zenia »

Bardzo ładnie Janinko kwitną u ciebie jeszcze dalie. :-D ..nie wspomnę o zawilcach które mi wymarzły. ;-) . Dziś u mnie słonecznie choć rano zaledwie na 0 st. Pewnie już niedługo trzeba będzie zabrać się za wykopywanie tych nie zimujących. I znów ta długa zima. :-(
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Już po daliach, zmarzły i musiałam je przyciąć i wykopać, teraz schną. Będzie mniej roboty gdy nadejdą słoty. Ogródek jeszcze kolorowy, kilka zdjęć z oddali
Załączniki
Ładnie się rozrosły żurawki przy drugim skalniaku.
Ładnie się rozrosły żurawki przy drugim skalniaku.
Aksamitki już przemarzły i musiałam je usunąć.
Aksamitki już przemarzły i musiałam je usunąć.
Gazanii jeszcze mróz nie dopadł.
Gazanii jeszcze mróz nie dopadł.
Malutkie marcinki też ładnie prezentują się na III skalniaku.
Malutkie marcinki też ładnie prezentują się na III skalniaku.
Nowe nasadzenie, ciekawe jak przetrwają zimę.
Nowe nasadzenie, ciekawe jak przetrwają zimę.
Moje chryzantemy.
Moje chryzantemy.
Obraz 002 (Kopiowanie).jpg
Jutro pokażę dalsze kwiaty.
Jutro pokażę dalsze kwiaty.
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: Agnes »

Piękne chryzantemy Janinko. A co do wykopywania, to moje dalie zmarzły już przy wrześniowych przymrozkach. W weekend też je wykopię, kany również. Twoje skalniaczki jeszcze kolorowe, oby jak najdłużej :)
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: ogród wokół domu

Post autor: Małgorzata124 »

Janinko u Ciebie jeszcze ładnie kolorowo u mnie też jeszcze co nieco kwitnie , muszę zrobić ostatnie zdjęcia z kwitnącymi chryzantemami i astrami, póki co nie miałam za bardzo czasu do tego , dopadła mnie choroba dziedziczona po mojej mamie i musiałam zrobić sporo wyników jeszcze nie koniec i zabrakło mi czasu dla forum.
Ale niedługo się poprawię i coś wstawię nowego, u mnie jest sporo zmian odmładzałam ogród i zamówiłam sporo nowych drzewek owocowych w tym tygodniu będę musiała je posadzić jak dotrą ,wszystkie gatunki są na podkładkach karłowych, co mnie bardzo cieszy. :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Gdzie je zamawiałaś, mam zamiar też trochę dokupić ale karłowatych, może te będą wreszcie u mnie rosnąć.
Aby jak najdłużej nie było mrozu to miło jest pracować w kwitnącym ogrodzie. Pomału przygotowuję go już do zimy. Posadziłam znowu trochę hiacyntów, tulipanów i żonkili i czekam na kwitnącą wiosnę.
A tak wyglądają kwitnące marcinki.
Załączniki
Marcinki na skalniaku ładnie się prezentują.
Marcinki na skalniaku ładnie się prezentują.
Kolorowo jeszcze bo kwitną marcinki.
Kolorowo jeszcze bo kwitną marcinki.
duży czerwony marcinek.jpg
różowy marcinek.jpg
W realu kolor ma liliowy.
W realu kolor ma liliowy.
Czarna piękność ładnie się rozrosła.
Czarna piękność ładnie się rozrosła.
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: ogród wokół domu

Post autor: saba »

Janinko piękna jesień w ogrodzie. Zawsze myślałam, że chryzantemy są jednoroczne. Znowu jakaś nauka dla mnie z forum.
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: ogród wokół domu

Post autor: Merghen »

Próbuję się zorientować co to za czarna piękność i nijak mi nie wychodzi. Janinko, podpowiedz :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Małgosiu to jest marcinek wysoki o ciemnych liściach i malutkich białych kwiatuszkach, kupowałam ją pod nazwą czarna piękność, chociaż nie czarna tylko raczej ciemno brązowa ale piękność to na pewno. Zdjęcie zrobiłam tak aby pokazać malutkie kwiatuszki, a cała jest ode mnie wyższa.
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: Agnes »

Też się zastanawiałam co to jest ta piękność, a to marcinek - śliczny. Takiego nie widziałam.
Zablokowany