ogród wokół domu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Lilu tych prymulek mam całe rządki tylko nowe odmiany ciągle mi wypadają. Niebieskie, czerwone niskie i prawie granatowe nie przeżyły tej zimy. Znowu gorąco, dobrze, że niedziela to posiedzę sobie pod lipką i popatrzę jak wszystko szybko rośnie. Wczoraj córka już się wzięła za koszenie.
Ostatnie tulipany.
Ostatnie tulipany.
Skalniak I
Skalniak I
Skalniak II
Skalniak II
Skalniak III
Skalniak III
Liliowy irysek.
Liliowy irysek.
Żółte iryski.
Żółte iryski.
Teraz kolej na iryski, małe już zaczynają kwitnąć, ciekawe jak zakwitną wysokie ?
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Re: ogród wokół domu

Post autor: MMARTA1982 »

Janinko na wszelki wypadek podaj mi swój adres na PW, może uda mi się zajechać.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: ogród wokół domu

Post autor: lilia0405 »

U mnie malutkie miniaturki już przekwitły, średnich nie mam, a z dużymi mogę mieć mały problem. Bo dopiero wiosną je przesadziłam i wyglądają nieciekawie.
użytkownik usunięty

Re: ogród wokół domu

Post autor: użytkownik usunięty »

Ale u Ciebie dużo kolorków prymulkowych. Jak im warunki odpowiadają to się ładnie mnożą, a niektóre wypadają jak bardziej do holenderskich zim przyzwyczajone. ;)
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Dzisiaj zimno i pada. Miałam zasiać ogórki, a córka skosić trawnik, ale pogoda pokrzyżowała plany. Deszcz przynajmniej podleje ogródek, a zimno może zatrzyma przymrozki.
Prymulki wśród piwonii.
Prymulki wśród piwonii.
Rząd prymulek różowych.
Rząd prymulek różowych.
Ciemiernik z kwiatem.
Ciemiernik z kwiatem.
W tamtym roku przesadziłam je bo stały w wodzie, myślałam, że nic z nich nie będzie, ale dwa wypuściły listki, a jeden nawet kwiatek, tylko jeden padł.
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Re: ogród wokół domu

Post autor: MMARTA1982 »

Janinko pędzę ci podziękować za miłą gościnę i ogrom kwiatuszków. Tak byłam zapatrzona na twoje kwiatki, że zapomniałam porobić zdjęcia.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Jaka gościna, tylko herbatę zdążyliśmy wypić i reszta to zwiedzanie ogrodu i to na chybcika, bo żeby na wszystko popatrzeć to musiałabyś zostać do wieczora. Wszystko musiałam od razu posadzić, bo druga córka zadzwoniła, że dzisiaj mam siedzieć z drugimi wnukami, dopiero wróciłam, podlałam kwiaty, a reszta roboty będzie jutro. Wnusio był zawiedziony, że nie poczekaliście na niego, jak dowiedział się że i on miał gościa. Miło było was poznać osobiście i zapraszam znowu, teraz już znacie drogę.
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Re: ogród wokół domu

Post autor: MMARTA1982 »

Ja kwiatuszki posadziłam dziś rano bo wczoraj to tylko trawę zdążyłam skosić. Troszkę uszczknęłam dla siostry, pomału się wciąga w nasz nałóg, mama bardzo się ucieszyła z nich. Jakoś tak to jest, że człowiek w ciągłym biegu.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

To będziemy mieli następną ogrodniczkę. Było powiedzieć to byś kopała większe kępki kwiatów.
U mnie koszeniem zajmuje się córka, też skosiła wczoraj trawnik. Ona ma ze dwa tygodnie spokoju, a u mnie chwasty rosną nawet nie siane. Dobrze, że przynajmniej słonko pomaga w pielęgnacji ogrodu.
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: ogród wokół domu

Post autor: JaDorka »

Widać Janinko, że skalniak Ci już nabiera wielkości, a prymulki ślicznie wyglądają. U mnie prawie wszystkie wymarzły, miałam ich bardzo dużo i tylko jedna fioletowa mi została :-)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

U mnie na szczęście prymulki ocalały, nie wszystkie ale stare odmiany zostały. Wczoraj przyszły mi kwiatuszki ze szkółki. Zamówiłam chryzantemę, goryczkę siedmiodzielną, jarzmiankę, ostróżki oraz goździki. Zamówiłam lewizje, bo mi wypadły ale i u nich nie ma, może na targu uda mi się kupić.
Ranek chłodny ale słoneczko ładnie świeci to będzie można popracować w ogrodzie.
Kokorycz duża.
Kokorycz duża.
pluskwica
pluskwica
Brunera, wypadły mi 3.
Brunera, wypadły mi 3.
Epimedium tez ładnie rośnie, tylko to, dwie nadal śpią.
Epimedium tez ładnie rośnie, tylko to, dwie nadal śpią.
Serduszki ładnie już kwitną.
Serduszki ładnie już kwitną.
Czekam jeszcze czy zakwitnie mi biała serduszka, tych mam już kilka krzaczków, a białą kupiłam w tamtym roku.
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: Agnes »

Jakby Ci się Janinko za bardzo te serduszki rozrosły, to wiesz, ja bardzo chętnie jakąś zaadoptuję ;-) W ogóle zazdroszczę Ci, że masz ogród koło domu. Wyjść sobie kiedy przyjdzie na to ochota i szaleć. Marzenie :oczami:
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Po przekwitnięciu można je dzielić, więc pod koniec lata możesz się przypomnieć, bo muszę jedną przekopać w inne miejsce to mogę ją podzielić.
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: Agnes »

Janinko jesteś wielka, przypomnę się. W ogóle piękne masz kwiaty i nawet jak nic nie wpisuję to zaglądam do Ciebie często, bo jest co oglądać :rotfl:
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Ogród mam przy domu i całe szczęście, bo dalej to nie mogłabym mieć tak wielkiego. Mam mnóstwo kwiatów ale małe kępki, bo mam sporo nowych i pustych rabatek, więc co parę lat je dzielę. Przesadzam w inne miejsce lub się wymieniam, aby nie mieć takich samych, ale i tak mam sporo pustych rabatek, które obsiewam jednorocznymi aby nie rosło zielsko.
Zapomniałam się pochwalić co dostałam od Martusi.
Prezent od MMarty, donica i rojniki.
Prezent od MMarty, donica i rojniki.
Floksy i listek, też prezent.
Floksy i listek, też prezent.
Natomiast niezapominajki posadziłam wśród paproci.
Natomiast niezapominajki posadziłam wśród paproci.
Reszta stoi w doniczkach w dobrej ziemi i nabiera mocy aby się zakorzenić i rosnąc na skalniaku, jedynie floksy i lilie posadziłam na rabatkę.
Zablokowany