ogród wokół domu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Janinko, mam nadzieję, że języczce będzie dobrze. Dostałe nawet trochę hydrożelu pod korzenie :mrgreen: .
Liczę na kolejne spotkanie, ale z tym bałam się zwlekać, żeby pogoda się nie zepsuła ;) .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Pogoda się popsuła ale nie pada, a tak potrzebny deszcz na moje piaski... Jest tak sucho, że gdy kopałam dołki pod róże to był sam suchy piasek. Dostały odpowiednie nawożenie głęboko, aby przez parę lat miały korzenie w kompoście. Przemek już wysłał róże, może dzisiaj dojdą.
Jeszcze kilka kwiatów nadal ładnie kwitnących.
Obrazek
Obrazek
Chryzantemy w cieplejszym miejscu już kwitną.
Obrazek
Nowy zakup aster o ciemnych liściach, dopiero jak jest duża kępa jest ładny widok.
Obrazek
A to aster płożący, też zaczyna kwitnąć. Ciekawe jak będzie wyglądał cały na biało...???
Obrazek
Pigwowiec znowu w kwiatach...
Obrazek
Powojnik też pokazał po raz drugi swoje kwiaty.
Obrazek
Zakwitła mi chińska róża, którą dostałam z forum. Nie wiem od kogo bo wtedy nie było mnie w domu, a córka tylko powsadzała w przygotowane doniczki. Przyjęły się obie, tylko jedna zakwitła, mam teraz trzy, tylko moja żółta chyba zrobiła się zazdrosna i pokazała jeden kwiat w tym roku...
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Janeczko... bardzo ładny kolorek chryzantemy. Coraz bardziej mi się one podobają. :mrgreen: U mnie także było strasznie sucho, dziś w nocy nareszcie troszkę popadało. Nie wiem jednak czy mojej działeczki czasem ten deszczyk nie ominął. Często się tak zdarza. :-( Ciekawy ten twój aster o ciemnych liściach. Nie widziałam takiego. :roll:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Janinko sporo u Ciebie kwitnie :shock: Twój ogród tonie w kolorach. Fajne ciekawostki pokazujesz. Śliczna jesień. U mnie dzisiaj deczko popadało, może choć troszkę ruszę z robotą ;)
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Janinko, ja u siebie kopałem doły i było wilgotno, na moją działkę taka słoneczna pogoda jest idealna. Mam do Ciebie prośbę, zrób ładne zdjęcie tego pnącza na rogu budynku, z daleka i liście może ktoś to zidentyfikuje to. Nie wiem gdzie to wsadzić czy to lubi słońce czy cień.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Janinko, twój aster o ciemnych liściach to chyba LADY IN BLACK. W ubiegłym roku też go kupiłam,ale późnym latem zmienił miejsce i miał drobniejsze kwiaty. Ale najładniej wygląda latem gdy zaczyna się brązowić.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Robert za późno, jest przycięty i przesadzony w inne miejsce, bo tu właził pod dach.
U mnie też popadało ładnie, chyba wszystko już poprzesadzałam, róże wsadzone, nawet nowe wrzosowisko zrobiłam, bo kupiłam 10 wrzosów po 3 zł... Teraz muszę wszystkim nowo posadzonym roślinkom zabezpieczyć korzenie trociną, a kwasolubnym igliwiem z lasu...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Róże jeszcze pięknie kwitną, inne kwiaty też.
Już wykopałam część dalii, które wyglądały nie specjalnie, reszta po niedzieli, chyba że będzie jeszcze ciepło, to te widoczne z daleka zostaną do mrozów.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Pogoda niespecjalna do pracy w ogrodzie, ale już wszystko podzielone i posadzone. Róże od Przemka już na swojej rabacie przy wiosennym nasadzeniu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tak wygląda nowa rabatka z różami.
Obrazek
Nowe wrzosowisko... były po trzy zł, więc szkoda ich było nie wziąć.
Obrazek
Powstała też nowa rabata z małymi trawami.
Obrazek
Rabata z goździkami.
Obrazek
Obrazek
Goryczka z własnego siewu, ładnie urosła przez lato, tylko nie wiem jak ją zabezpieczyć na zimę.
Obrazek
Gazania ładnie kwitnie i ma sporo pąków, szkoda że to już koniec sezonu w ogrodzie.
Obrazek
W ogródku przydomowym kwiaty też nabierają jesiennych kolorów. Szkoda, że tak szybko nadchodzi zima, a może jeszcze wróci słoneczko i ciepłe dni...
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Janinko ręce mi opadają ;) Ty kochana tyle roboty masz już za sobą, z tego co widać, to Ty już gotowa do zimy. Różanka :shock: sporo nasadzeń, oj będzie co oglądać w przyszłym sezonie. Kolorowo u Ciebie.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Widzę, że opanowało nas różane szaleństwo :rotfl: Nie będzie wiadomo u kogo ładniejsze rosną :shock: Janinko, też poczyniłaś spore zmiany w ogrodzie :mrgreen:
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

O, widzę, że róże już przyszły :lol: . Idąc za Twoim przykładem ja też podskoczyłam dzisiaj na ryneczek i kupiłam wrzosy, choć skromniej bo tylko trzy (białe - takich nie miałam) ;) .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Janko ale ogrom pracy za Tobą i tak to wszystko fajnie porobione. A ja ciągle w domu zamiast kopać nowe rabaty. :D
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Janinko... ty już z pracami wyrobiona. :shock: Jak patrzę na twoje poczynania to ja daleko w tyle. Nie ma co, bez względu na pogodę jadę dziś na działkę. Co do róż, do tej pory mam ich mało. Były to zawsze dla mnie kłujaki ;). W tym roku mi się odmieniło, są to prześliczne, długo kwitnące kwiaty. Będę więc dosadzać. :lol:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
waldek727
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 397
Rejestracja: 2011-07-23, 01:16

Post autor: waldek727 »

Janinko.
Jak tak bardzo chcesz mieć na jesieni czerwone barwy w swoim ogrodzie to kup sobie trzmielinę oskrzydloną.
Pozdrawiam. Waldek.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Waldku mam już trzmielinę oskrzydlona i ma sporo czerwonych owoców ale ja bym chciała coś większego, aby się wyłaniała z za krzaków...
Obrazek
Tak teraz wygląda.

Zeniu właśnie że w tym roku nie miałam żadnych ubytków w różach, to tam gdzie mi wymiękły byliny zrobiłam różankę, są wytrzymalsze i kwitną do samych mrozów, a i później ładnie wyglądają oszronione.
Obrazek
Tak wygląda teraz, też jestem ciekawa jak będzie wyglądać na drugi rok gdy róże zakwitną...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Rozkwitły też późniejsze chryzantemy...
Obrazek
Ładnie rozkwita również biały aster płożący.

Marcinki trochę przemarznięte stoją w ogrodzie i jeszcze na nich urzędują pszczoły.
Mamy ładną i ciepłą jesień aż miło pospacerować po ogrodzie. Liście zaczynają spadać z drzew i przykrywają moją szkółkę i kwiaty.
Zablokowany