Mój ogród (amadyn)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
yen22
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 307
Rejestracja: 2010-06-20, 15:48

Post autor: yen22 »

Witaj Amadyn, dopadła mnie choroba "trawiasta" i ciągle coś czytam. Właśnie trafiłam na wątek o bambusach. Czy masz jakieś doświadczenia z tymi roślinami?
błogie lenistwo w ogrodzie.. to jest to!

Pozdrawiam Jola
amadyn
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 109
Rejestracja: 2010-01-01, 16:27

Post autor: amadyn »

yen22 pisze:Właśnie trafiłam na wątek o bambusach. Czy masz jakieś doświadczenia z tymi roślinami?
Na razie nie mam do czynienia z bambusami , ale może kiedyś skuszę się na nie .
Awatar użytkownika
yen22
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 307
Rejestracja: 2010-06-20, 15:48

Post autor: yen22 »

A'propos, w wątku o trawach, ekspert - Pani Sylwia Henek udziela w tym tygodniu wszelkich informacji na temat bambusów, poczytałam z ciekawości, a że takie ładne... :mrgreen: to nabrałam ochoty, żeby mieć takowego. Zamówię :mrgreen: sobie jako prezent z jakiejś okazji, ale to już w przyszłym roku. Niech go przezimują :lol: , a ja go potem kupię.
błogie lenistwo w ogrodzie.. to jest to!

Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

Twoje zdjęcia jak zawsze są cudne ilekroć odwiedzam Twój wątek, nie mogę wyjść z podziwu nad rewelacyjną kompozycją ogrodu... :roll:
ogrodnik NIE-doskonały :)
Awatar użytkownika
anja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 514
Rejestracja: 2010-09-05, 10:11

Post autor: anja »

Amadynie, czy możemy liczyć na aktualne zdjęcia twojego ogrodu? Zakochałam się w nim :mrgreen:
Bardzo mi się spodobało jak zamieszczałeś zdjęcia poszczególnych roślinek z opisem jaka to odmiana. Mogłam spisać żeby wiedzieć czego później szukać. Czy mógłbyś zamieścić opisane zdjęcia innych roślin z twojego ogrodu? Byłabym wdzięczna.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
anja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 514
Rejestracja: 2010-09-05, 10:11

Post autor: anja »

Zaglądam regularnie i mam nadzieję, że pojawi się jeszcze jakieś nowe zdjęcie :niepewny:
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Witaj. Ja podobnie, jak Yen zaraziłam się "chorobą trawiastą" i zaczynam myśleć o trawiastej rabacie. Zajrzałam do trawiastych postów i stamtąd trafiłam do Ciebie tutaj. Oryginalna nie będę ale muszę to napisać: wymiękłam i szczęka mi opadła, jak obejrzałam sobie Twój ogród. i podobnie jak inni wcześniej powiem, że chętnie zobaczyłabym go na żywo.
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
dorotaa5
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2011-09-24, 16:07

Post autor: dorotaa5 »

Ogród-raj
Awatar użytkownika
Ela SZ
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 193
Rejestracja: 2011-06-26, 16:41

Post autor: Ela SZ »

Obejrzałam Twój wątek od deski do deski, i stwierdziłam że Tobie to nawet suchy badyl wsadzony do ziemi zakwitnie. ;) .Ale masz rękę, a do tego jeszcze zmysł artystyczny, techniczny - oj ta natura to niesprawiedliwie obdziela swymi darami.
www.elutek.posadzdrzewo.pl
zobacz: http://forum.poradnikogrodniczy.pl/oto- ... vt5959.htm

Mając wolność, kwiaty, książki i księżyc, któż nie byłby w pełni szczęśliwy.* Autor: Oscar Wilde
Awatar użytkownika
amalia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 89
Rejestracja: 2011-01-22, 14:28

Post autor: amalia »

Witam Cię Amadyn :-)
Obejrzałam Twój wątek od deski do deski i stwierdzam, że masz rękę do roślin, do tego potrafisz wyczarować piękne rzeźby roślinne. Piękny ogród niczym raj... Gratuluję.
Pozdrawiam Amalia
Awatar użytkownika
waldek727
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 397
Rejestracja: 2011-07-23, 01:16

Post autor: waldek727 »

Witaj Amadyn.

Szkoda, że od dłuższego czasu nie raczysz nas fotkami z Twojego pięknego ogrodu. Często powracam do Twojego wątku, ponieważ mam do zagospodarowania nieco mniejszą działkę od Twojej i to co widzę u Ciebie napawa mnie optymizmem. Lubię podobne klimaty i wiem, że warto czekać nawet parę lat aby później być zadowolonym z efektów swojej pracy. Nie od razu Kraków zbudowano i dlatego przy zakładaniu tego typu ogrodu wychodzę z założenia, że trzeba się spieszyć ale powoli.

Pozdrawiam. Waldek.
amadyn
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 109
Rejestracja: 2010-01-01, 16:27

Post autor: amadyn »

Witam po długiej przerwie. Dziękuję wszystkim za słowa pochwały. Na życzenie kilka fotek z tego roku.

lipiec
Obrazek

sierpień
Obrazek
Obrazek
Obrazek

wrzesień
Obrazek

październik
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
waldek727
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 397
Rejestracja: 2011-07-23, 01:16

Post autor: waldek727 »

Twój ogród amadynie wygląda bajecznie i nadal jest utrzymywany w nienagannym stylu. Wiem ile to wymaga pracy aby nie zaniedbać tego, co przez lata z takim mozołem się tworzyło.
Myślę, że teraz forowicze zasypią Cię pytaniami, z jednej strony o trawy ozdobne, a z drugiej o gunnerę manicata, no ale przecież po to też to forum jest.
Gratuluję amadynie miejsca, które zapewne przynosi Ci wiele radości i satysfakcji.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Fakt - niesamowita roślinność u Ciebie. Śliczny masz ogród :roll: :roll:
Awatar użytkownika
amalia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 89
Rejestracja: 2011-01-22, 14:28

Post autor: amalia »

Urzekły mnie trawy w tej jesiennej scenerii wyglądają wspaniale... Ogólnie cały ogród masz wspaniały, gratulacje.
Pozdrawiam Amalia
ODPOWIEDZ