Mój ogród (amadyn)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
amadyn
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 109
Rejestracja: 2010-01-01, 16:27

Re: Mój ogród (amadyn)

Post autor: amadyn »

Mróz coraz większy. Okryłem co wrażliwsze rośliny. Dobrze, że jest trochę śniegu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
waldek727
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 397
Rejestracja: 2011-07-23, 01:16

Re: Mój ogród (amadyn)

Post autor: waldek727 »

Witaj Andrzeju.

Dobrze, że pamiętasz o koleżankach i kolegach również z tego forum ogrodniczego.
Napisałem Ci już kiedyś, że masz tutaj stałych fanów swojego ogrodu i warto by było co jakiś czas pokazać nowe fotki.
Twój ogród zimową porą wygląda równie imponująco co i latem.
Nadeszła wreszcie taka pora, że i ja wczoraj poświęciłem czas na okrycie przed mrozami swoich roślin.

Pozdrawiam.Waldek.
,,Ogród, który żyje w zgodzie z naturą żyje pełnią życia"
użytkownik usunięty

Re: Mój ogród (amadyn)

Post autor: użytkownik usunięty »

Witaj, zgadzam się z Waldkiem, Twój ogród o każdej porze roku wygląda imponująco, jestem jedną z wiernych fanek Twojego ogrodu o których wspomina Waldek. ;-) :-D Patrząc na zdjęcia zazdroszczę tego śniegu, u nas mróz i zero śnieżnej okrywy. To najgorszy scenariusz jaki można było przewidzieć. :(
Awatar użytkownika
amalia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 89
Rejestracja: 2011-01-22, 14:28

Re: Mój ogród (amadyn)

Post autor: amalia »

:padam: Zgadzam się z poprzednikami Twój ogród w zimowej scenerii wygląda wspaniale, u Ciebie dużo śniegu to bezpieczniej dla roślin, u mnie mróz, a okrywy śnieżnej nic, to niedobrze dla roślinek chociaż mam pookrywane... :zalamany:
Pozdrawiam Amalia
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Mój ogród (amadyn)

Post autor: Merghen »

Ja dopiero dzisiaj dotarłam do Twojego ogrodu i jestem nim zafascynowana. Cudowna kraina pełna barw i form :D :padam:

Już pokazałeś na zdjęciu jak zgęszczasz sosnę i za to bardzo dziękuję. Czy masz jakieś doświadczenie w formowaniu kosodrzewiny? Mam taką jedną w spadku po mojej mamie i ponieważ ma bardzo dobrą glebę więc urosła dość pokaźna. Troszkę została skrócona ale nie udało mi się osiągnąć zamierzonego efektu. Nie chciałabym się jej pozbywać ale jakoś uformować - tym bardziej, że zależy mi na cieniu jaki daje innym posadzonym wokół niej roślinom. Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: Mój ogród (amadyn)

Post autor: edyta_mi »

amadyn pisze:Mróz coraz większy. Okryłem co wrażliwsze rośliny. Dobrze, że jest trochę śniegu.
Obrazek
Wspaniale wygląda ogród na tym zdjęciu. :-D
Domyślam się, że te kłosy to miskant. Możesz powiedzieć jaka odmiana?
Pozdrawiam Edyta
amadyn
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 109
Rejestracja: 2010-01-01, 16:27

Re: Mój ogród (amadyn)

Post autor: amadyn »

edyta_mi pisze:Domyślam się, że te kłosy to miskant. Możesz powiedzieć jaka odmiana?
Miskant, prawdopodobnie ''Kleine Fontane''.
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: Mój ogród (amadyn)

Post autor: edyta_mi »

Dzięki, będę szukać ;-) .
Pozdrawiam Edyta
ODPOWIEDZ