Pod dębami

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

mada pisze:Oto moje wiosenne kolory. Nie ma ich zbyt wiele, [...]
za to jakie śliczne :mrgreen:
ogrodnik NIE-doskonały :)
Awatar użytkownika
jagódka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 306
Rejestracja: 2009-12-14, 21:12

Post autor: jagódka »

Mado u mnie też nie wiele kwitnie :-( na pewno zmieni się to w przyszłym roku :mrgreen:
ale cieszy każdy maleńki kwiatuszek ;-)
pozdrawiam jagódka
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Mado zajrzałam do Twoich obu ogrodów i podziwiam Twoją determinację, ale tak trzymaj. Mogę Ci podpowiedzieć. że pod dębami zostaw naturalny zakątek, ale oddziel go od trawnika żeby żadne trawy tam nie przelazły. Ja mam podobny tylko moje dęby chyba 100-letni rosną centralnie od północy i mam słońce od południa i bardzo sucho pod dębami, ale bardzo dobrze rosną tam konwalie. bluszcz (wspina się na jednego dęba i sąsiednia czereśnię) i jeszcze taką roślinkę która rośnie podobnie jak bluszcz ale nie wspina się na drzewa (dostałam ją od kogoś i nie wiem jak się nazywa ma zielono-białawe listeczki). Między tymi okrywowymi rosną dwa rododendrony, kilka paproci ale takich leśnych i na brzegu rozrastają się poziomki leśne. Praca w tym miejscu to prawie tylko wyrywanie kiełkujących młodych dębów a jest tego sporo każdego roku. Trochę się rozpisałam, ale nie umiem robić i zamieszczać zdjęć więc musi to wystarczyć. :oops:
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Jeszcze raz się wtrącę, bo zapomniałam o barwinku i jeszcze jakiś drobny wilczomlecz ścielą się po ziemi, a wyżej jest sosna himalajska, ale chyba nie odpowiada jej to miejsce bo jest jakaś taka połamana(igły oczywiście) może wiatry północne pod koronami dębów i od północnej granicy niby żywopłot modrzewiowy, ale też nie specjalnie rośnie. Nie wspominam tych roślin, które nie przeżyły w tym miejscu a było ich sporo. Jeżeli jesteś zainteresowana to służę radą. :lol:
Awatar użytkownika
mada
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 200
Rejestracja: 2009-11-11, 16:32

Post autor: mada »

Dzięki Majko za rady. Spodobał mi się pomysł z poziomkami. W tym roku postawiłam na inną część ogrodu. terenem pod dębami zajmę się w przyszłym roku, bo w tym już na to za późno. Cała roślinność która zniknęła po zimie wybuchła po tych deszczach na nowo. Są tu teraz rozmaite trawy i kwitnące zielska, choć pewnie bardziej wtajemniczeni rozpoznali by tu cenne zioła. Niestety na razie się na tym nie znam więc ewentualnych walorów zdrowotnych tych roślin też nie znam. Póki co ich walory estetyczne w zupełności mi wystarczają. W przyszłym roku chciała bym tu posadzić cebulice. Widziałam piękne niebieskie dywany tych bylin pod drzewami w kórnickim parku.
pozdrawiam
Magda
ODPOWIEDZ