Pod dębami

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

My kobietki, to lubimy takie sklepowe szaleństwo, a potem w ogródkach :lol: :lol: :lol:
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

To prawda Geniu lubimy. lubimy.... :lol:

Mada napisał/a:
Wybieram się na targi ogrodnicze Gardenia. Może tam znajdę coś ciekawego
Na pewno coś znajdziesz i zaskoczysz nas wiosną! :mrgreen:
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
mada
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 200
Rejestracja: 2009-11-11, 16:32

Post autor: mada »

No tak dziewczyny, lubimy to sklepowe szaleństwo.. A ja jakoś czuję, że im bliżej wiosny, tym większy chaos w mojej głowie odnośnie mojego ogrodu. Raz marzy mi się naturalność i dzikość, potem znowu myślę o uporządkowanym ogrodzie z wyraźnie oddzielonymi rabatami od trawnika :roll: . W sumie to ogród na tyle duży, że wszystkiego po trochu mogę spróbować. No właśnie - czy aby wszystkiego po trochu i czy wprowadzić jednakowy styl..Mówię wam już mnie głowa boli od tych dylematów :lol:
Ale jutro się odstresuję. Muszę się pochwalić, że jadę na koncert Depeche Mode do Łodzi :!: :!: 8-)
pozdrawiam
Magda
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

mada pisze:No tak dziewczyny, lubimy to sklepowe szaleństwo.. A ja jakoś czuję, że im bliżej wiosny, tym większy chaos w mojej głowie odnośnie mojego ogrodu. Raz marzy mi się naturalność i dzikość, potem znowu myślę o uporządkowanym ogrodzie z wyraźnie oddzielonymi rabatami od trawnika :roll: . W sumie to ogród na tyle duży, że wszystkiego po trochu mogę spróbować. No właśnie - czy aby wszystkiego po trochu i czy wprowadzić jednakowy styl..Mówię wam już mnie głowa boli od tych dylematów :lol:
Ale jutro się odstresuję. Muszę się pochwalić, że jadę na koncert Depeche Mode do Łodzi :!: :!: 8-)
To miłych wrażeń. A od ogródkowych dylematów :?: faktycznie głowa może rozboleć :!:
Awatar użytkownika
mada
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 200
Rejestracja: 2009-11-11, 16:32

Post autor: mada »

Danka pisze: To miłych wrażeń. A od ogródkowych dylematów :?: faktycznie głowa może rozboleć :!:
Wrażenia były niesamowite ale mimo wszystko Twoje wrażenia dotyczące urodzin wnuczek są bezkonkurencyjne :mrgreen:
pozdrawiam
Magda
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

mada pisze: Raz marzy mi się naturalność i dzikość, potem znowu myślę o uporządkowanym ogrodzie z wyraźnie oddzielonymi rabatami od trawnika :roll
Gdybym jeszcze raz zaczynał przygodę z ogrodem to wybrałbym zdecydowanie...naturalność i dzikość. Wybrałem złą drogę, no cóż trzeba się teraz pomęczyć z tymi wszystkimi zabiegami wokół pięknych ale wymagających roślin.

To trochę tak jak z Depeche Mode ;-) . Kiedyś taką muzykę wybierałem bo atrakcyjna dla ucha. Później gdy usłyszałem Pata Metheny i jego klimaty to dziwiłem się, że tak długo dochodziłem do spokojnych tonów.
Oczywiście nic nie mam przeciwko Depeche Mode :mrgreen: bo ciągle jakiś sentyment po latach mi do tego zespołu pozostał. Nie mam też nic przeciw strojnym w kwiaty ogrodom. :mrgreen:

Przecież można i trochę tego i tamtego mieć ;-)
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
mada
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 200
Rejestracja: 2009-11-11, 16:32

Post autor: mada »

Herbi pisze:
Przecież można i trochę tego i tamtego mieć ;-)
..trzeba znaleźć metodę złotego środka. Tylko jak?
Chyba mam pomysł :->
pozdrawiam
Magda
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

mada pisze:

..trzeba znaleźć metodę złotego środka. Tylko jak?
Chyba mam pomysł :->
A możesz się pochwalić jaki :?: ..może także skorzystam. :-D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
mada
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 200
Rejestracja: 2009-11-11, 16:32

Post autor: mada »

Zenia pisze:
mada pisze:

..trzeba znaleźć metodę złotego środka. Tylko jak?
Chyba mam pomysł :->
A możesz się pochwalić jaki :?: ..może także skorzystam. :-D
Zeniu te wszystkie powyższe moje dylematy sprawiają, że nie potrafię ruszyć z miejsca. Miotam się miedzy swoimi pomysłami i w efekcie nic nie robię. Dodatkowo spowalniająco wpływają na mnie moje liczne ogrodowe niepowodzenia :-/ . W moim przypadku metoda złotego środka będzie polegała na spokojnym i systematycznym próbowaniu różnych wariantów, aż odnajdę swoją wizję ogrodu :-> . Musiałam sobie głośno powiedzieć, że nie od razu Kraków zbudowano.
pozdrawiam
Magda
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Magdo...to pewnie wszyscy tak mają w tym także ja. Całą zimę miałam czas na zaplanowanie nowej rabatki, pomysłów było mnóstwo. Na dzień dzisiejszy nie wiem nic. Wiem tylko że chcę nową rabatkę. Pewnie wiosną na działeczce pomysł sam przyjdzie do głowy. Jak będzie źle...zawsze można zmienić. :lol:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

Magdo, masz piękne pole do popisu, bardzo przyjemny ogródek.
I jak czytam za dużo pomysłów na raz- to tak jak ja :mrgreen:
Muszę chyba tak jak Ty zrobić plan mojego ogródka w kompie i będę mogła zmieniać do woli- na kartce powoli nie mogę rozszyfrować bazgrołów :mrgreen:
Chyba na tym polega tworzenie swojego miejsca- na próbowaniu, zmianach i ulepszaniu...
Powodzenia!!!
ogrodnik NIE-doskonały :)
Awatar użytkownika
mada
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 200
Rejestracja: 2009-11-11, 16:32

Post autor: mada »

Dzięki marcy za zagrzanie do walki. Mam nadzieję, że pod koniec sezonu wiosna/lato 2010 nasze ogrody będą piękne, pełne barw i zapachów kwiatów 8-)
pozdrawiam
Magda
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Witaj Mada! Jakoś wreszcie dotarłam do twojego ogrodu. Dęby masz wspaniałe :shock: Przeczytałam wszystkie posty pełne dobrych rad i oczywiście muszę dorzucić swoje :lol: Chodzi o to abyś miała większy zamęt w głowie :lol: :mrgreen: A tak na poważnie to moja propozycja dla ciebie; a gdybyś przestrzeń pod dębem połączyła z roślinkami otaczającymi dąb i ławeczkę? Padł pomysł z ławeczką a z rabatki zrezygnować też szkoda więc może połączyć jedno z drugim? Rabatka mogłaby się rozrastać w dowolnym kierunku zmieniając niby stały układ drzewo-ławeczka. Co roku możesz mieć inny widok siedząc i pijąc kawę. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

mada pisze:Dzięki marcy za zagrzanie do walki. Mam nadzieję, że pod koniec sezonu wiosna/lato 2010 nasze ogrody będą piękne, pełne barw i zapachów kwiatów 8-)
Magdo..ja na te barwy czekam już od wiosny i myślę że podobnie będzie u ciebie.Obrazek. Jeśli chodzi o pomysł Joasi, myślę że dobrze ci radzi. Byle ławeczka została, abym się mogła z kawusią przysiąść..pod takim dębem zwłaszcza w upalne dni będzie cudownie. I do tego ten widok na kwitnącą rabatkę. No proszę już się rozmarzyłam. :roll:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
mada
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 200
Rejestracja: 2009-11-11, 16:32

Post autor: mada »

Joasiu, Zeniu na przestrzeń pod dębami póki co mam pomysł, a raczej pomysłem jest jego brak :-> . Chodzi mi o to, aby tą część ogrodu zostawić samej sobie, tak aby był to taki naturalistyczny zakątek.
Ale miejsce na ławkę w cieniu w moim ogrodzie na pewno się znajdzie, więc kawkę w te nadchodzące upały będziemy miały gdzie pić ;-)
pozdrawiam
Magda
ODPOWIEDZ