Pod dębami

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mada
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 200
Rejestracja: 2009-11-11, 16:32

Pod dębami

Post autor: mada »

Zapraszam do mojego ogrodu.

Najpierw spróbuję pokazać części mojego ogrodu, co do którego piękna nie mam wątpliwości, gdyż jest on efektem działania czystej natury. Szkoda, że nie zrobiłam dokładniejszych zdjęć kilkudziesięcioletnich dębów jakie mamy szczęście mieć na naszej działce.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam
Magda
Awatar użytkownika
mada
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 200
Rejestracja: 2009-11-11, 16:32

Post autor: mada »

A to już moja, jak dotąd skromna, ingerencja w mój ogród:

Obrazek

Obrazek

Tak było jeszcze latem:

Obrazek

Obrazek

A tak jest dzisiaj, po małych przekształceniach i zmianie pory roku ;-)

Obrazek

Mam nadzieję, że powyższe wrzosowisko złożone (czego nie widać na zdjęciu) z 70 wrzosów niedługo się rozrośnie .
pozdrawiam
Magda
Awatar użytkownika
mada
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 200
Rejestracja: 2009-11-11, 16:32

Post autor: mada »

a oto niektóre moje roślinki z bliska:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam
Magda
Awatar użytkownika
mada
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 200
Rejestracja: 2009-11-11, 16:32

Post autor: mada »

..i wspomnienie lata

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam
Magda
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

mada pisze:A to już moja, jak dotąd skromna, ingerencja w mój ogród:
mada, uwazam ze juz bardzo ladnie zagospodarowalas swoja dzialke. Ta czesc ogrodka ze starymi drzewami jest bardzo sympatyczna. Odpoczywa sie tam na pewno swietnie.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Bardzo dobrze zapowiada się Twoja nowa część ogrodu, ale dęby i ta "dzika" część ma naprawdę klimat.
:-)
Awatar użytkownika
mada
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 200
Rejestracja: 2009-11-11, 16:32

Post autor: mada »

Zrobiłam błędy przy wstawianiu zdjęć :oops: postaram się to naprawić

Tak jak pisałyście Joasiu i Danielo dzika część ogrodu jest piękna sama w sobie. Chciałabym go trochę urozmaicić ale nie tracąc nic z jego dzikości. :->
pozdrawiam
Magda
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Tak ~mada, masz na swojej działce coś cennego, co powinno pozostać na zawsze. Duże drzewa, dęby to część ekosystemu w tych czasach szczególnie chroniona.
Zaczątek ogrodu bardzo obiecujący. A, ze potrafisz (mimo tego co pisałaś ;-) ) dbać o rośliny świadczą pięknie utrzymane kwiaty sezonowe na parapetach okna.

Widzę, że już postarałaś się o dodanie kolorów, ciekawych nasadzeń (wrzosy) do pięknej lecz (jak zwykle) surowej przyrody w twoim otoczeniu.
To bardzo dobry kierunek. :-)

Może uda się nam coś poprawić ze zdjęciami bo niektórych nie widać.
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Iw
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 77
Rejestracja: 2008-11-28, 21:28

Post autor: Iw »

Mado, masz uroczy ogród (szkoda, że nie otwiera się wrzosowisko).
Napisz, proszę, jaka jest jego wielkość (części dzikiej i kwiatowej). To da nam o nim lepsze wyobrażenie.
Piękna hortensja. Czy przypadkiem nie czułaby się dobrze u mnie? Przecież jej pierwsze imię to hydrangea ;-)
Wyobraź sobie jak uroczo wyglądałyby te roślinki ze skrzynek na dole wśród mieczyków :-)
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Mada, nie doceniasz się :-) , kwiaty na parapetach cudowne, a nowe rabatki bardzo gustowne. Dęby mimo, że zrzucają jesienią ogrom liści są nr 1, bardzo dostojne drzewa. Ja w swoim ogródku zasadziłam też jednego dąbka, ma dopiero ok. 4 lat i wysoki jest 2,5 m. Jak jeszcze trochę podrośnie, to umieszczę pod nim ławkę - na starość jak znalazł :-D .
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Post autor: tengel27 »

Piękny ogródek. Zawsze chciałem mieć spory ogród, na którym byłyby stare drzewa. Co do zmian to są super :-) Widzę, że wycinasz pomału trawniczek. I dzięki temu zmiany są na plus - jakoś nigdy nie lubiłem tych placów zieleni. U mnie jeszcze coś tam jest tylko przez wzgląd na rodziców.

Ogólnie wielkie brawa za ogród i czekam na więcej ;-)
Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
Iw
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 77
Rejestracja: 2008-11-28, 21:28

Post autor: Iw »

Jednak obejrzałam wrzosowisko na fotosiku :-) Imponujące :-)
Ja jestem dumną posiadaczką dwóch pięknych wrzosów, więc z niecierpliwością będę czekać do następnej jesieni, aż Twoje podwoją swoją objętość i nas porażą bogactwem kwiatów :-)
Co tam rośnie obok nich z nowych nasadzeń?
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Zarówno dzieło natury jak i Twoja ingerencja prezentują się bardzo ładnie. Takich dorodnych drzew można Ci pozazdrościć. Ja czekam z niecierpliwością kiedy moje dąbki będą wyglądały jak drzewa ;-)
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
mada
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 200
Rejestracja: 2009-11-11, 16:32

Post autor: mada »

Iw pisze:Mado, masz uroczy ogród (szkoda, że nie otwiera się wrzosowisko).
Napisz, proszę, jaka jest jego wielkość (części dzikiej i kwiatowej). To da nam o nim lepsze wyobrażenie.
Cała działka ma 1900m². Dom plus podjazd ma ok. 200m². Tak więc zostaje spory kawałek do zagospodarowania. Oczywiście dębowy lasek już zajmuje jakąś część ogrodu. Wrzosowisko ma tak "na oko" 10m²
Iw pisze:Jednak obejrzałam wrzosowisko na fotosiku :-) Imponujące :-)
Ja jestem dumną posiadaczką dwóch pięknych wrzosów, więc z niecierpliwością będę czekać do następnej jesieni, aż Twoje podwoją swoją objętość i nas porażą bogactwem kwiatów :-)
Co tam rośnie obok nich z nowych nasadzeń?
Przykro mi, ale jestem bardzo początkującą ogrodniczką i nie umiem wymienić nazw roślinek tam wsadzonych :oops: oprócz azali wielkokwiatowej, tamaryszku i hortensji. Zrobię dokładne zdjęcia, to może mi podpowiecie ich nazwy :roll:
pozdrawiam
Magda
Iw
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 77
Rejestracja: 2008-11-28, 21:28

Post autor: Iw »

Stanowczo jesteś zbyt skromna, Mado :-) Ilość nazw, które wymieniłaś, całkowicie mnie satysfakcjonuje. No nie, nie całkowicie, chciałam przecież wiedzieć co to za drzewko przy oknie, jakaś sosenka? Niewiele jej widać :-)
ODPOWIEDZ