Mój ogród - moje hobby

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
użytkownik usunięty

Re: Mój ogród - moje hobby

Post autor: użytkownik usunięty »

Mam sporo hiacyntów i stwierdzam, że ten rok był wyjątkowo niekorzystny dla nich - wyszły i zakwitły, ale o niebo słabsze niż w pozostałych latach. Proszę o cierpliwość, w przyszłym roku z pewnością będą ładniejsze ;-)
Majko, urokliwe narcyzy :-D
użytkownik usunięty

Re: Mój ogród - moje hobby

Post autor: użytkownik usunięty »

Piękne te narcyzy i hiacynty także. Tych pierwszych nie mam na działce, to chyba jakieś przeoczenie. :mrgreen:
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Re: Mój ogród - moje hobby

Post autor: majka »

Kasiu. Dziękuję, mnie narcyzy również się podobają. :-)
Danielo. Koniecznie muszą zagościć na Twojej działce, są bezproblemowe w uprawie. Mogę pomóc, będę dzielić niektóre jesienią, chętnie wyślę. :-P
Tulipanowe łany kończą kwitnienie, wcześniejsze odmiany już ogłowiłam, będą powoli zasychać.
Załączniki
DSCN0371.JPG
DSCN0375.JPG
DSCN0393.JPG
DSCN0398.JPG
DSCN0395.JPG
DSCN0407.JPG
DSCN0412.JPG
DSCN0450.JPG
DSCN0404.JPG
DSCN0411.JPG
Awatar użytkownika
stasio13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 571
Rejestracja: 2010-09-20, 16:32

Re: Mój ogród - moje hobby

Post autor: stasio13 »

Ładniutko kwitną ci tulipany, hiacynty i narcyzy :] Ale pieris to :padam: wspaniały.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: Mój ogród - moje hobby

Post autor: Małgorzata124 »

Maju pięknie tulipankowo i funkia już wyszła z ziemi, bardzo je lubię, moje też już pomalutku zaczynają rosnąć. :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Re: Mój ogród - moje hobby

Post autor: majka »

Dziękuję Stasiu. Wiosna szaleje barwami, wszystko zakwita błyskawicznie, dziś zobaczyłam kwitnące kamasje 'Kusika' tak wcześnie nigdy nie kwitły, kończy kwitnienie cesarska korona, a w pąkach irysy bródkowe. :-)
Załączniki
DSCN0427.JPG
Wilczomlecz od Danusi wielka kępa, ładnie przezimował.
Wilczomlecz od Danusi wielka kępa, ładnie przezimował.
DSCN0389.JPG
DSCN0352.JPG
Nowy nabytek modrzewica.
Nowy nabytek modrzewica.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Mój ogród - moje hobby

Post autor: lilia0405 »

Majeczko narcyzy pięknie u Ciebie kwitły, no niestety u mnie cebulowe w tym roku zawiodły na całej linii, będzie nad czym się zastanawiać co jesienią kupić. U mnie wilczomlecz mirtowaty niestety zginął.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój ogród - moje hobby

Post autor: Danka »

Taki widok wilczomlecza złocistego mnie cieszy. Tylko pilnuj go, bardzo się rozsiewa.
Awatar użytkownika
stasio13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 571
Rejestracja: 2010-09-20, 16:32

Re: Mój ogród - moje hobby

Post autor: stasio13 »

Modrzewnica ładna, ja mam dwie, jedna kwitnie, a druga nie [ale mi się zrymowało] :rotfl:
O! Różowa sasanka :P A wilczomlecz jest wredny, już jest w połowie ogródka :evil: Szachownice mnie nie lubią :oops:
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: Mój ogród - moje hobby

Post autor: Agnes »

Nie znałam roślinki modrzewnica, ale bardzo mi się podoba. Tulipanki przepiękne, ale to już wspomnienie. Znów trzeba czekać do następnego roku :/ Korona śliczna, ale mnie też nie lubią :(
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Re: Mój ogród - moje hobby

Post autor: majka »

Lilu, Danusiu, Stasiu, Agnieszko, :!: Dziękuję za odwiedziny i miłe słowa, nie wiedziałam, że wilczomlecz jest tak ekspansywny, nie odpowiadałam, ponieważ w maju byliśmy z M we Włoszech na wycieczce. Zwiedziłam Italię od Wenecji zaczynając przez Florencję, Rzym następnie Monte Cassino, wyspa Capri, Pompeje kończąc w Katani na Sycylii. Zrobiłam sporo fotek, nie ominęłam ciekawych ogrodów, roślin. Po powrocie ostro musiałam zabrać się do pracy ponadrabiać spore zaległości zwłaszcza ogrodowe. Urocza i malownicza jest Wyspa Capria na niej ciekawe, pachnące ogrody Augusta. Jeśli moderatorzy pozwolą wstawię parę fotek. :-D
Załączniki
Capri widok ze statku.JPG
ogrody Augusta
ogrody Augusta
DSCN1200.JPG
DSCN1194.JPG
DSCN1185.JPG
Jedna z piękniejszych grot na wyspie Koralowa
Jedna z piękniejszych grot na wyspie Koralowa
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój ogród - moje hobby

Post autor: Danka »

majka pisze:Jeśli moderatorzy pozwolą wstawię parę fotek. :-D
Maju, miałaś wspaniałą wycieczkę :rotfl: A moderatorzy nie tylko pozwolą ale proszą czyli ja to robię o wstawianie zdjęć w Kawiarence w tym właśnie miejscu. Myślę, że większość z nas z przyjemnością je oglądnie :hyhy: Więc czekamy :D
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7891
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój ogród - moje hobby

Post autor: Elzbieta M »

Danka pisze:Taki widok wilczomlecza złocistego mnie cieszy. Tylko pilnuj go, bardzo się rozsiewa.
Mój też taki, Danusiu. No i dobrze, że się dowiedziałam, że tak lubi się mnożyć.
Maju, piękną miałaś wycieczkę. Ale pewnie pod koniec już zatęskniłaś za ogródkiem -ja tak mam :lol:
ODPOWIEDZ