Mój ogródek

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jagódka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 306
Rejestracja: 2009-12-14, 21:12

Post autor: jagódka »

Piękne te poduchy rozchodnika :roll:
pozdrawiam jagódka
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Gieniu ogród ma tylko 3,5 roku :szok: , a wygląda na trochę starszy nawet patrząc po rozrośniętych roślinkach dałabym więcej po drzewach raczej bym nie rozpoznała bo rosną w różnym tempie i czasami ogrody już mają trochę lat a drzewa nie są tak nadzwyczajnie duże.
To tylko gratulować że tak ładnie wygląda w tak krótkim czasie :roll: :roll:
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Małgorzata124 pisze:Gieniu ogród ma tylko 3,5 roku :szok: , a wygląda na trochę starszy nawet patrząc po rozrośniętych roślinkach dałabym więcej po drzewach raczej bym nie rozpoznała bo rosną w różnym tempie i czasami ogrody już mają trochę lat a drzewa nie są tak nadzwyczajnie duże.
To tylko gratulować że tak ładnie wygląda w tak krótkim czasie :roll: :roll:
Tak, Małgosiu, wiosną 2007 roku sadziłam pierwsze drzewka i inne rośliny, jeszcze przed zamieszkaniem w nowym domu w październiku :-D W następnym roku był czas na kolejne rabaty, trawnik itd. Cieszę się, że fajnie rosną, wiele się zmieniło, już mam prawie wszystko w ogrodzie zagospodarowane, co nie znaczy, że koniec prac ogrodowych :hyhy: :hyhy: :hyhy: To będzie zawsze :lol: Ogród tworzy się całe życie i ciągle się zmienia. Wiosną robimy wreszcie płot od strony ulicy, a to spowoduje zmiany w ogrodzie w części od strony ulicy. Jest już tam rabata trawiasta. Zrobię kolejną nową rabatę z magnolią i bukszpanami w roli głównej. U Krzysia podpatrzyłam zdjęcie z ogrodu japońskiego w Jarkowie i to mnie bardzo zainspirowało :lol:
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
PaniMagda

Post autor: PaniMagda »

Genia_gp pisze:
Małgorzata124 pisze:Gieniu ogród ma tylko 3,5 roku :szok: , a wygląda na trochę starszy nawet patrząc po rozrośniętych roślinkach dałabym więcej po drzewach raczej bym nie rozpoznała bo rosną w różnym tempie i czasami ogrody już mają trochę lat a drzewa nie są tak nadzwyczajnie duże.
To tylko gratulować że tak ładnie wygląda w tak krótkim czasie :roll: :roll:
Tak, Małgosiu, wiosną 2007 roku sadziłam pierwsze drzewka i inne rośliny, jeszcze przed zamieszkaniem w nowym domu w październiku :-D W następnym roku był czas na kolejne rabaty, trawnik itd. Cieszę się, że fajnie rosną, wiele się zmieniło, już mam prawie wszystko w ogrodzie zagospodarowane, co nie znaczy, że koniec prac ogrodowych :hyhy: :hyhy: :hyhy: To będzie zawsze :lol: Ogród tworzy się całe życie i ciągle się zmienia. Wiosną robimy wreszcie płot od strony ulicy, a to spowoduje zmiany w ogrodzie w części od strony ulicy. Jest już tam rabata trawiasta. Zrobię kolejną nową rabatę z magnolią i bukszpanami w roli głównej. U Krzysia podpatrzyłam zdjęcie z ogrodu japońskiego w Jarkowie i to mnie bardzo zainspirowało :lol:
I widzisz, to jest dowód, że da się szybko zrobić ogród, twoje rabaty maja de facto po dwa lata :-)
Mnie też bardzo się podoba ta fotka, świetny pomysł. Tam koło magnolii rośnie malutki klonik, zielony, piękne kolory jesienią :-)
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Musisz mieć dobrą ziemię bo na moich piaskach pięcioletnie drzewa są dużo mniejsze ale mnie nie przeszkadza bo jeszcze ich skracać , duże sosny rosną w lesie .. Rozchodnik również u mnie rośnie i to wszędzie tam gdzie spadnie .. tez mi się podobają formowane skalniaki , takie malutkie sadzonki na długich gałęziach ,spróbuje zrobić na swojej sośnie ..
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Przy takiej jesiennej szarudze miło wspomnieć wiosenne kwiatki :-D
Załączniki
SAM_0485.JPG
SAM_0485.JPG (47.75 KiB) Przejrzano 1589 razy
SAM_0451.JPG
SAM_0451.JPG (59.2 KiB) Przejrzano 1589 razy
SAM_0546.JPG
SAM_0546.JPG (50.2 KiB) Przejrzano 1589 razy
SAM_0611.JPG
SAM_0611.JPG (50.83 KiB) Przejrzano 1589 razy
SAM_0626.JPG
SAM_0626.JPG (53.03 KiB) Przejrzano 1589 razy
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Gieniu bardzo ładne wspomnienia, w sumie ziemia też piaseczek u mnie glina ale muszę powiedzieć że urodzajna,tylko cokolwiek w niej robić to :rotfl: , bardzo trudna w uprawie, muszę niemal wszystko robić w rękawiczkach , bo wiecznie miałam poranione ręce z ziemi, z resztą dużo by pisać.
Opowiem Wam numer jak pojechałam do kuzynki do Starocina , to oczywiście nie mogłam się opanować jak szła plewić i mówię że jej pomogę tylko gdzie są narzędzia do plewienia :?: , ona stwierdziła ze nie trzeba, zdziwiona poszłam pomóc plewić i byłam w szoku :shock: jak wyrywała chwasty z korzonkami bez specjalnych zbiegów, później paluszkami rozgarnęła ziemię i mówi u nas nie trzeba za wielu narzędzi byłam w szoku, później poszliśmy wyrwać marchewkę do obiadu i znów szok wyrwała dosłownie marchewę bez narzędzi :shock: .
Dlaczego to opisałam ponieważ u mnie ani jeden z podanych zabiegów nie obędzie się bez narzędzi, jak idę cokolwiek robić to ciągnę za sobą górę złomu do plewienia, do marchewki też mam specjalną kopaczkę bo inaczej nie ma mowy żeby cokolwiek wyciągnąć z ziemi. :kwasny:

Gieniu przepraszam że u Ciebie się tak rozpisałam ;-)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

piękne wiosenne kwiaty ...
u mnie też piasek i mogę robić bez specjalnych narzędzi ale warzywa też są o połowę mniejsze niż na lepszej ziemi ale co swoje to swoje ,wyrwać taką malutką marchewkę i schrupać prawie z piachem jak robi mój wnuczek i teraz nie może doczekać się kiedy będzie mógł znowu wyrywać ..
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Geniu....piękne wiosenne zwiastuny wiosny. Od razu cieplej na duszy się zrobiło. Piękne szafirki i bardzo ładna kępka czerwonych tulipanów. :mrgreen: . U mnie są kępki ale same mix kolorów. Od początku nie pomyślałam...dosadzałam , dosadzałam różne. A teraz nie wiem jak za to się zabrać. Pewnie już tak zostanie. ;)
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Geniu, pięknie kwitły białe szafirki. Niestety kwitnienia swoich w tym roku nie widziałam ale bardzo podoba mi się to zestawienie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Geniu , wspaniała ta sosna ( chyba himalajska?) w tle za tulipanami
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Kawałeczek wiosny na początek zimy, od razu milej na duszy :rotfl:
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Śnieg, który spadł dzisiaj w nocy, utrzymywał się na roślinach cały dzień. Dość szybko natomiast zniknął z gołej ziemi. Dość odświętnie zrobiło się w ogrodzie, wszystko w pudrze :hyhy: :hyhy: Dzisiaj słyszałam, że śnieg to zwiastun wiosny :rotfl: W sumie to chyba się z tym zgodzę, bo gdy tylko zima minie, to mamy wiosnę :mrgreen:

Elżbieto, za tulipanami jest sosna himalajska :-D . Poniżej (4 zdj.) też ona, ale już w szacie zimowej :D
Załączniki
SAM_1694.JPG
SAM_1697.JPG
SAM_1697.JPG (50.42 KiB) Przejrzano 1490 razy
SAM_1698.JPG
SAM_1698.JPG (55.99 KiB) Przejrzano 1490 razy
SAM_1700.JPG
SAM_1703.JPG
SAM_1703.JPG (61.12 KiB) Przejrzano 1490 razy
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Pięknie wygląda ogród pod śniegiem ale tylko gdy się patrzy przez okno bo jak się wyjdzie to zimno ,mokro i trzeba zaraz uciekać do domu chyba za bardzo nie lubię zimy ,z niecierpliwością czekam wiosny ..
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

wasilewska101 pisze:Pięknie wygląda ogród pod śniegiem ale tylko gdy się patrzy przez okno bo jak się wyjdzie to zimno ,mokro i trzeba zaraz uciekać do domu chyba za bardzo nie lubię zimy ,z niecierpliwością czekam wiosny ..
I tu masz rację Janinko, zgadzam się z tobą w zupełności :-D
Jutro muszę zrobić kopczyki różom, w tygodniu nie dam rady. Może jeszcze trochę za wcześnie, ale prognozy pogody mówią o opadach śniegu i co gorsze o bardzo niskich temperaturach. Wszystko mam przygotowane, więc raz dwa się uwinę. Ciągle się jednak zastanawiam, czy jednak nie za wcześnie na te okrycia :niepewny:
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
ODPOWIEDZ