Mój ogródek

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Czyściutko i ładnie a czerwona żurawka bardzo efektowna :-D
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

A i jeszcze dwa zdjęcia zrobione wieczorem
Załączniki
kalina koralowa niedługo pokaże białe pomponiki
kalina koralowa niedługo pokaże białe pomponiki
SAM_0608.JPG (47.07 KiB) Przejrzano 1620 razy
kwitnąca wiśnia ozdobna
kwitnąca wiśnia ozdobna
SAM_0607.JPG (41.98 KiB) Przejrzano 1620 razy
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Geniu..coraz ładniej u ciebie i coraz więcej kwitnących. Kalina obsypana pąkami, wiśnia pięknie kwitnie. Fiołeczki urocze..nie wspomnę o żurawce. Mam taką samą, nawet dość ładnie mi rośnie. Ciekawe jak będzie z innymi, jest ich tyle kolorów. A mnie marzą się wszystkie. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Geniu fajnie wszystko rośnie i kwitnie, wspaniała kalina i wiśnia, zawciąg biały także ładny. Jeśli pięknie się rozrośnie i będziesz miała w nadmiarze to ja poproszę. U mnie nie spotkałam się z takim kwiatkiem z góry dziękuję. :-D
Awatar użytkownika
Padawan
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 406
Rejestracja: 2008-10-30, 20:40

Post autor: Padawan »

Dzisiaj skosiliśmy kolejny, chyba 5 raz trawę. Rośnie jak szalona

U nas w sąsiedztwie jeszcze nikt w tym roku trawy nie kosił!! Moja ledwo odbija po pleśni pośniegowej. Szczęściara z Ciebie ! :)
Pozdrowienia - Padawan
Awatar użytkownika
mada
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 200
Rejestracja: 2009-11-11, 16:32

Post autor: mada »

Geniu proszę powiedz jak długo masz tą żurawkę. Ja swoją posadziłam wczesną wiosną, chyba jeszcze w marcu i stoi jak zaklęta.
pozdrawiam
Magda
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Żurawki nie wszystkie jednakowo szybko rosną. Nie wiem Geniu jak u ciebie, ale ta co widzę u mnie rośnie najszybciej. To pewnie zależy od gatunku, a swoją drogą wszystkie roślinki nowo posadzone muszą się zaaklimatyzować na nowym miejscu. Piękną masz Geniu kalinę koralową..zawsze wzbudza mój zachwyt. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

majka pisze:Geniu fajnie wszystko rośnie i kwitnie, wspaniała kalina i wiśnia, zawciąg biały także ładny. Jeśli pięknie się rozrośnie i będziesz miała w nadmiarze to ja poproszę. U mnie nie spotkałam się z takim kwiatkiem z góry dziękuję. :-D
Oj, dużo u mnie kępek zawciągów, żaden problem :-D W czerwcu po pierwszym kwitnieniu, można je dzielić. Tak więc, do czerwca :-)
Żurawki mam tylko te bordowe. Wszystkie pochodzą z jednej roślinki. Najstarsza ma około 5 lat, rosła jeszcze w "starym" ogrodzie. Zabrałam ją ze sobą do nowego domu i ogrodu :lol: Wiosną usuwam tylko suche liście i przy okazji odrywam jakąś sadzonkę :lol: Jutro zrobię fotkę tej, którą posadziłam wiosną, ale jest malutka :-)
Dzisiaj było nawet przyjemnie po południu, a pod wieczór zaświeciło słońce. Mokro wszędzie, więc fajnie się pracowało w ziemi, jak ja to lubię :lol: Jutro ciąg dalszy, ma być u nas nawet 18 st. i słońce, akurat pogoda ogródkowa :-)
Zeniu, kalina moja miała już mszyce, musiałam potraktować ją czymś konkretnym na te małe gadziny, bo zjadły by całe kwiaty, było aż czarno od nich :shock:
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Genia_gp pisze: Żurawki mam tylko te bordowe. Wszystkie pochodzą z jednej roślinki. Najstarsza ma około 5 lat, rosła jeszcze w "starym" ogrodzie. Wiosną usuwam tylko suche liście i przy okazji odrywam jakąś sadzonkę :lol: Jutro zrobię fotkę tej, którą posadziłam wiosną, ale jest malutka :-)
Geniu...czy te młode sadzonki żurawek trzeba odrywać. :?: .. ja tego nie robię. Domyślam się że gdy się chce pozyskać następną żurawkę.
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Zeniu, ja też tego nie robię, bo tworzą się dzięki tym nowym przyrostom duże kępy :-D . Odrywałam tylko wtedy, kiedy chciałam uzyskać nową żurawkę, albo niechcący przy pielęgnacji oderwała się sama. Na fotce młoda żurawka posadzona wiosną, już ładnie się ukorzeniła i ma młode listki.
Załączniki
SAM_0615.JPG
SAM_0615.JPG (40.37 KiB) Przejrzano 1528 razy
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Dzięki Geniu. Czyli myślę dobrze i robię dobrze. :mrgreen: Szkoda że w sklepach nie można dostać tych piękniejszych odmian. U mnie zawsze takie same. :evil:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Moja trawiasta rabatka

Post autor: Genia_gp »

Niektóre trawki zaczynają już kwitnąć, a inne dopiero wypuszczają pierwsze źdźbła
Załączniki
SAM_0647.JPG
SAM_0647.JPG (47.81 KiB) Przejrzano 1493 razy
SAM_0643.JPG
SAM_0643.JPG (47.64 KiB) Przejrzano 1493 razy
SAM_0640.JPG
SAM_0640.JPG (51.21 KiB) Przejrzano 1493 razy
SAM_0638.JPG
SAM_0638.JPG (54.7 KiB) Przejrzano 1493 razy
SAM_0637.JPG
SAM_0637.JPG (60.81 KiB) Przejrzano 1493 razy
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Oprócz trawek rosną na niej oczywiście i inne rośliny, iglaczki, cebulowe, które dopiero wychodzą lub wyjdą, lawendy, rojniki i rozchodniki.
Załączniki
SAM_0648.JPG
SAM_0648.JPG (49.32 KiB) Przejrzano 1479 razy
SAM_0641.JPG
SAM_0641.JPG (45.96 KiB) Przejrzano 1479 razy
SAM_0636.JPG
SAM_0636.JPG (50.79 KiB) Przejrzano 1479 razy
SAM_0645.JPG
SAM_0645.JPG (50.63 KiB) Przejrzano 1479 razy
SAM_0644.JPG
SAM_0644.JPG (45.91 KiB) Przejrzano 1479 razy
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Geniu...sporo nagromadziłaś tych trawek, u mnie ani jednej. Jak tak na nie patrzę, zaczynają mi się coraz bardziej podobać. Fajnie wyglądają wśród tych różnych iglaczków. Tylko one pewnie lubią słońce, a u mnie trochę wolnego miejsca zostało tylko w cieniu. :roll:
Pozdrawiam Zuzia
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Piękne trawy Geniu, moja rabata trawiasta ciągle w planach, kilka trawek już zgromadziłam, ale na razie rosną w donicach. ;-) :-D
ODPOWIEDZ