Mój ogródek

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Zeniu, dzięki za pochwałę rabatki trawiastej :-) . Dosadziłam też na niej późną jesienią nowe trawki. Nie mogę się doczekać, jak to będzie wyglądać, gdy ruszy wegetacja. Teraz czekam na wiosnę. Będzie w marcu, tak to uzgodniono i już :lol:
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Dawno mnie tutaj nie było. Ale forum przeglądałam w miarę możliwości :-) . Dziś w moim ogrodzie nie ma śladu po wielkich ilościach śniegu. Ciepła i słoneczna pogoda oraz ostatnie opady deszczu szybko go roztopiły. Dzisiaj pochodziłam trochę po ogródku, aby sprawdzić, co "słychać" po zimie, bo wiosna już prawie jest. Do mnie z pewnością zawitała :-D . Jak miło widzieć zieleń w ogrodzie :lol: . Trawa trochę ugnieciona, ale ogólnie wygląda dobrze. Jak na razie nie zauważyłam też strat spowodowannych przez duże mrozy. Jednak śnieg był dobrą izolacją dla roślin. Wierzba już od pewnego czasu ma kotki, na niektórych krzewach np.na lilaku, forsycji, porzeczkach są grube pąki. Jedna z chryzantem wypuszcza listki. Oczywiście zaczynają wychodzić z ziemi wczesne tulipany, krokusy, szafirki i puszkinia. Ma być jeszcze trochę mrozu (tak prognozują meteorolodzy), więc nie zdejmowałam jeszcze okryć z roślin.
Załączniki
SAM_0279.JPG
SAM_0279.JPG (46.28 KiB) Przejrzano 1611 razy
SAM_0278.JPG
SAM_0278.JPG (51.68 KiB) Przejrzano 1611 razy
SAM_0277.JPG
SAM_0277.JPG (47.64 KiB) Przejrzano 1611 razy
SAM_0289.JPG
SAM_0289.JPG (42.87 KiB) Przejrzano 1611 razy
SAM_0276.JPG
SAM_0276.JPG (50.41 KiB) Przejrzano 1611 razy
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

I jeszcze dwa wiosenne zdjęcia :-)
Załączniki
SAM_0286.JPG
SAM_0286.JPG (49.47 KiB) Przejrzano 1605 razy
SAM_0280.JPG
SAM_0280.JPG (45.92 KiB) Przejrzano 1605 razy
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Geniu cudownie... serce się raduje na takie widoki. Dobrze że już ta biel znikła i pokazało się troszkę zieleni. Na kolorki przyjdzie nam jeszcze troszkę poczekać, ale teraz to już kwestia kilku dni. Miejmy nadzieję że prognozy z mrozami się nie sprawdzą. Na zdejmowanie okryć z rośli stanowczo za wcześnie. :-D
Pozdrawiam Zuzia
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Wiosna zawitała do coraz większej ilości ogródków :-D
Awatar użytkownika
mada
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 200
Rejestracja: 2009-11-11, 16:32

Post autor: mada »

Ja to jestem w gorącej wodzie kąpana. Zdjęłam wszystkie okrycia :-/ . Jak będą zapowiadać mrozy, to znowu okryję.
pozdrawiam
Magda
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Jestem zauroczona daliami, jakie zobaczyłam na innych wątkach. Są piękne. Postanowiłam więc zasadzić je w swoim ogródku. Nigdy ich jeszcze nie miałam. Myślę, że nie są kłopotliwe w uprawie. Kupiłam dzisiaj kłącza dalii: Yellow Star, Bergers Rekord, Arabian Night, Jamaica, oraz Park Princess.
Kupiłam też cebulki krokosmii Lucifer, iksji i irysów holenderskich, a także kłącza liatry Alba i Spicata, trytomy ogrodowej Uvaria, tawułki Fanal i Weisse Gloria. Och, jak tęsknię za wiosną, za słońcem, za pracą na świeżym powietrzu :-D . Ale to już naprawdę niedługo :lol:
A to dzisiejsze nabytki :-)
Załączniki
SAM_0295.JPG
SAM_0295.JPG (46.25 KiB) Przejrzano 1573 razy
SAM_0296.JPG
SAM_0296.JPG (43.1 KiB) Przejrzano 1573 razy
SAM_0301.JPG
SAM_0301.JPG (42.67 KiB) Przejrzano 1573 razy
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Gieniu ale super zakupy, jak to oczka cieszy moje bo jak widzę że już się kupuje to znaczy że nowy sezon prawie rozpoczęty :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

i zaczęły się szaleństwa zakupowe , też już mam kupione nasionka i trochę cebul lilii i begonii oraz anemony , mam również zamówione liliowce ,hosty i żurawki śniegu już prawie nie ma w ogrodzie tylko dużo wody ale słoneczko i dzisiejszy wiatr połowę już wypiły ,, wiosenne kwiaty już na wierzchu a przebiśniegi mają nawet pąki .. myślę że trochę więcej słoneczka i na początku kwietnia będą już pierwsze oznaki wiosny ..
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Witaj Geniu...czyli wiosna na całego. Widać to nie tylko po pierwszych oznakach wiosny na naszych działeczkach, ale także po naszych zakupach. Widzę że także je poczyniłaś i to super. Dalie są takie wdzięczne i tak długo kwitną. Ale będzie się działo w naszych ogródkach..już nie mogę się doczekać. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Piękne wiosenne widoki i zakupy już rozpoczęte jednym słowem - wiosna!! :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

A ja myślałam ,że tylko ja dostaje" palmy " jak wchodzę na stoisko ogrodnicze w markecie, ;-) piękne zakupy Gieniu. :lol:
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Geniu wiosna już w twoim ogrodzie tylko czekać jak wszystko zacznie cieszyć oczy, zakupy też bogate. Z dalii będziesz zadowolona, te wysokie posadź tak by można je podwiązać, żeby się nie powywracały, zwłaszcza te wysokie. Ja swoje sadzę obok ogrodzenia. Pozdrawiam. :-D
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Dzięki Majka za podpowiedź w sprawie miejsca posadzenia dalii. Myślę, że pod płotem będą miały fajnie i faktycznie nie będzie problemu, aby je podwiązać :-) . A do sklepów ogrodniczych najczęściej wchodzę sama, mam spokój, mam czas, nikt mnie nie pogania, żadnych "żandarmów" nade mną nie ma i kupuję to co chcę i wcale nie uważam, że dostaję "palmy" :lol: . To jest niesamowita przyjemność tak wybierać :-) . Kocham ogród i wszystko co z nim związane :oops: :-D
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Palmy w naszych ogrodach? A to dopiero się cuda z tym klimatem porobiły. :shock:

Ach, o te "palmy" w głowie chodzi :lol: :mrgreen: To spokojny jestem.
Kiedyś jednak tak nie było początek sezonu to były poszukiwania, Jazda z jednego końca miasta w drugi. Oczywiście centra ogrodnicze i markety super-hiper odwiedzałem.
Po latach przeszło z powodów o których już tu parę razy pisałem.

A nasza Genia "palmy" nie dostaje :-? Popatrzcie to :-D Stateczna taka i racjonalnie myśląca. ;-)
Znaczy się ogrodnik z niej z przyszłością i niejednym nas zadziwi.

Półżartem ale i półserio ;-) to mówię. Jako zodiakalna panna próbowałem utrzymać w ryzach me "kwiaciarskie" zapędy. Stopniowo, powoli ale...do przodu.

Wiosna przyjdzie tak jak tu w gronie naszym zapowiadaliśmy czyli w połowie marca.
Oczywiście ta bardziej kolorowa. Bo kiełki to chyba u wszystkich już wyszły (oczywiście o protezkach nic nie mówmy ;-) ) :-D

Wiosna pora radosna. Albo: wiosna cieplejszy wieje wiatr, wiosna znów nam ubyło lat. :lol: Tak kiedyś zdaje się śpiewano. I tak trzymać drogie ogrodniczki i ogrodnicy też ;-)
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
ODPOWIEDZ