Mój ogródek

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

U mnie też już nie pada a na chodnikach zalegają hałdy śniegu.Na działce jeszcze nie byłam bo droga ciężka a na ocieplenie nie ma co liczyć. :-)
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Ale u mnie dzisiaj pogoda, pada deszcz. A z dachu zsuwa się śnieg jak lawina (a była to bardzo gruba warstwa). I spada na moje drzewka i krzewy pod domem :shock: . Strach pomyśleć, co jutro zobaczę :roll: Boję się, żeby ich ten śnieg nie połamał :-(
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
mada
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 200
Rejestracja: 2009-11-11, 16:32

Post autor: mada »

Genia_gp pisze:Ale u mnie dzisiaj pogoda, pada deszcz. A z dachu zsuwa się śnieg jak lawina (a była to bardzo gruba warstwa). I spada na moje drzewka i krzewy pod domem :shock: . Strach pomyśleć, co jutro zobaczę :roll: Boję się, żeby ich ten śnieg nie połamał :-(
U mnie Geniu "lawiny śniegu" z dachu pourywały rynny. Na szczęście roślinek nie było w jej zasięgu. Jakaś czarna seria wypadkowa na mnie trafia ;-)
pozdrawiam
Magda
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Geniu...myślę że większych strat u ciebie nie było. U mnie już mróz trochę odpuścił. :-D

Magdo..taka w tym roku zima. Chyba nazbyt śnieżna. :-/ . Dla roślinek dobrze, za to
dużo nieszczęść związanych z obfitymi opadami śniegu :evil: .
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Po lawinie śniegu z dachu ok. Wszystkie roślinki całe :-D
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

mój ogródek

Post autor: wasilewska101 »

miło pospacerować po tak pięknie utrzymanym ogrodzie gdy za oknem śnieg po kolana i mróz za nos chwyta .. dobrze że jest dużo śniegu przy takim mrozie to roślinkom nic się nie stanie ... ja swoje iglaki zawsze wiąże sznurkiem na jesieni , bo nie lubię zimy i mrozów .. tez mam ogród wokół domu i nie mogę doczekać się wiosny i pracy na świeżym powietrzu ..
podobają mi się rabaty z trawami ,mam kilka ale rozrzucone po całym ogrodzie ich nie widać a u ciebie ładnie się prezentują ,, na wiosnę przenoszę ich na nową rabatę , sosny też przycinam i ładnie wyglądają nieprzycinane rosną sobie w lasku za ogrodem razem z brzozami i dębami ..śniegu i mrozu mam już dość a nadają większe mrozy znowu pozrywa druty i nie będzie światła ,, chyba teraz zakładają mniej wytrzymałe druty bo w latach60-70 też były takie mrozy ale druty nie pękały .. przyzwyczailiśmy się że miało nadejść ocieplenie a przychodzi epoka lodowcowa ...aby minął luty i już nadejdzie wiosna ..
użytkownik usunięty

Re: mój ogródek

Post autor: użytkownik usunięty »

wasilewska101 pisze: ..śniegu i mrozu mam już dość a nadają większe mrozy znowu pozrywa druty i nie będzie światła ,, chyba teraz zakładają mniej wytrzymałe druty bo w latach60-70 też były takie mrozy ale druty nie pękały ..
To nie mróz niszczy przewody tylko szadź i marznący deszcz, który na nich osiada. Poza tym najczęściej przewody wytrzymują tylko słupy pękają pod ciężarem bo one pewnie pochodzą z tamtych lat. :-D
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

kiedyś były słupy drewniane i żadnej zimy się nie bały u nas zlikwidowano je w 80 roku a postawiono betonowe ..
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Dziękuję Janino za odwiedziny :-)
Cieszę się, że podoba się Tobie moja rabata z trawami :-D Ciągle zwiększam kolekcję traw. Kilkanaście sztuk dosadziłam jesienią. Chcę dokupić jeszcze trochę. Bardzo podobają mi się wszelkiego rodzju rozplenice, więc z pewnością takie też dosadzę :-)
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Genia_gp pisze: Bardzo podobają mi się wszelkiego rodzju rozplenice, więc z pewnością takie też dosadzę :-)
Geniu..mnie także się podobają. Niestety wiosną będę musiała z czegoś zrezygnować. Tego wszystkiego co mam na liście nie zmieszczę. Oj to będzie ciężki wybór, a może los wybierze za mnie, bo w sprzedaży nie spotkam. :?: :roll:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

mój ogródek

Post autor: wasilewska101 »

to ja jestem szczęściara , mój dom stoi na dwu hektarowej działce , część V1klasa zajmuje las , część jest uprawiana rolniczo a ogród zajmuje jeszcze z pól ha. mam również łąkę nie koszona pod lasem i z drugiej strony domu łąka kwiatowa którą mąż kosi kosą bardzo późno jak okwitną kwiaty ., w tym roku muszę dosiać jakiś polnych kwiatów bo przy zmianie płotu została zniszczona ..
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Janinko..jesteś wielką szczęściarą. Masz wszystko jak widzę..duża działeczka, las , łąka. Możesz poszaleć i sadzić wszystko co ci się podoba. Niestety, na małych działkach trzeba się ograniczać. Tylko jak to zrobić jak tyle się podoba, a miejsca nie na wszystko starcza. :-/
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Jeszcze co prawda zima, ale ja powoli przygotowuję się do wiosny w ogrodzie :-) . W marketach zauważyłam wysyp wszelakich nasion. Nie przeszłam obojętnie obok takich stoisk i kupiłam trochę nasionek przeróżnych kwiatków :-D . Są i jednoroczne i dwuletnie, a także byliny. Znowu spróbuję wysiać coś w warunkach domowych, może tym razem się uda i coś wzejdzie. Najlepsza pewnie by była mała szklarenka, która, tak myślę, zapewniłaby optymalne warunki dla wysiewu nasion. Może coś takiego kupię, albo sama stworzę. Umieszczę ją w najchłodniejszym pokoju. Część nasion wysieję bezpośrednio do gruntu. A to lista moich wczorajszych nabytków:

ostróżeczka
nagietek
floks
werbena
celozja
astry (różniste)
driakiew
maciejka
smagliczka
niezapominajka
ubiorek
łubin
szarotka
dzwonek karpacki
lawenda
Mam jeszcze trochę nasionek z własnych zbiorów.

A tu zakupione nasionka :lol:
Załączniki
SAM_0231.JPG
SAM_0231.JPG (46.89 KiB) Przejrzano 1695 razy
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Geniu super Będziesz miała mnóstwo roślinek , ja osobiście też kupiłam sporo ale jeszcze muszę zamówić z naszego sklepu ogrodniczego niektóre nasionka już upatrzone.
na razie mam takie:
przetacznik kłosowy- różowy
głowienkę wielkokwiatową -niebieską
penstemony:czerwony, różowy, fioletowy,jasno różowy
ostróżkę różową pełną
pięciornik żółty-śliczny
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
mada
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 200
Rejestracja: 2009-11-11, 16:32

Post autor: mada »

Niezłe zakupy Geniu zrobiłaś. Ja to już wpadam w uzależnienie i jak zobaczę jakieś nasionka, to zaraz je kupuję. Niby takie tanie, a jednak tracę na nie sporo pieniędzy :-/ .
Ciekawa jestem czy wybierasz się na targi Gardenia do Poznania. Mamy przecież blisko ;-) Może tam będzie można też zakupić ciekawe roślinki :roll:
pozdrawiam
Magda
ODPOWIEDZ