Ogród Joasi

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
tresaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 217
Rejestracja: 2011-02-12, 16:18

Post autor: tresaa »

Witam, zajrzałam do Twego ogródka :) piękne wiosenne rośliny :) truskawki aż ślinka :-P
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Mój groszek dopiero kwitnie, a nasturcje kiełkują, ale doczekamy się i my ;)
Taką figę prosto z drzewa to bym sobie zjadła :lol:
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Witam wszystkich miłych gości. Ciekawa jestem, czy ja kiedyś w końcu spróbuje tych fig ? W zeszłym roku jakos tak pozno zawiazaly owoce, które nie zdazyly dojrzeć a teraz, co prawda wcześniej zawiazaly, ale sa tylko trzy owoce. Sporo opadło.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

A ja dostałam własnej roboty dżemik z fig! mniam :-P
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Pięknie Ci wszystko kwitnie :) A groszek i figa bardzo apetyczne :D
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Joasiu..pięknie w twoim ogródku. :-D Truskaweczki mniam, mniam...uwielbiam je. Niestety w moim rejonie zapowiadają że będzie ich bardzo mało. Sprawiły to te mrozy. :-( Na swoich liliach także zauważyłam poskrzypkę :kwasny: . Już popryskałam.
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Elu, no taki dżemik figowy własnej roboty, to musi byc super. Mam nadzieje, ze kiedyś bede miala okazje, zeby sprobowac taki zrobić.

Kasik, groszek niestety pewnie będzie sie juz konczyl. Dzieciaki tak sie nauczyły go podjadać prosto z krzaka, jak tylko przyjdą ze szkoly, to mozna znalezc je w groszku. :-D

Zeniu, to pewnie truskawki beda drogie, jak tak ich malo. :-( We Francji zawsze sa drogie. Ostatnio patrzyłam w sklepie, kg truskawek kosztuje 4 euro, a maliny sprzedają w takich pojemniczkach po 125g i takie pudełeczko kosztuje 1,39. Za kg wychodzi ponad 11 euro, o zgrozo.
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Gosia2501 pisze: Mam nadzieję, że popryskałaś cebulowe, szczególnie lilie, by pozbyć się poskrzypki z trzeciego zdjęcia. :-D
Gosiu, zwrócono mi uwagę, ze to wcale nie jest poskrzypka tylko bardzo do niej podobny Ogniczek większy (Pyrochroa coccinea)
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Joasiu jak oglądam twoje zdjęcia to widzę różnicę ok. 1,5- 2 miesiący między Francją a Polską ...tzn. kujawami. U mnie właśnie powoli dojrzewają truskawki a maliny są już powiązane i "zwiększają" swoją objętość. Piwonia też właśnie rozkwitła. Co do truskawek to wbrew czarnym scenariuszom u mnie zapowiada się obfitość i to spora, więc skąd te ceny??? Masz Joasiu piękne widoki :mrgreen:
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Joasiu u Ciebie to już prawie lato, tyle warzyw i owoców a jakie śliczne kwiaty. :zdziwko:
Ja dopiero zaczynam jeść pierwsze czereśnie a poziomki jeszcze zielone. :D
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Joanna pisze:Joasiu jak oglądam twoje zdjęcia to widzę różnicę ok. 1,5- 2 miesiący między Francją a Polską ...tzn. kujawami.
Czesto wlasnie przez taka roznice, gubie sie w tym, co akurat powinnam robic w ogrodku. Np. nawozenie obornika jest w styczniu. Groszek zielony mozna siac w lutym i ziemniaki rowniez sadzi sie tak wczesnie.

edulkot, dziekuje za pochwaly moich kwiatkow. :-D
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Już mamy koniec listopada, a ogródek wygląda jak w pełni lata. Nasturcje rosną sobie bujnie, jeszcze do niedawna kwitła budleja. :-) Forsycji zupełnie pomyliły się pory roku i pojawiły się na niej kwiaty i to wcale nie jeden czy dwa, ale po prostu zakwitła, no oczywiście mniej obficie niż na wiosnę. Wczoraj zauważyłam nad kwitnącym bluszczem dużą ilość szerszeni azjatyckich. :-(
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Joasiu dzięki cieplejszemu klimatowi możesz dłużej cieszyć się obficie kwitnącymi roślinami, chociaż i u nas w tym roku aura nijak się ma do typowej polskiej późnej jesieni. Podobnie jak u Ciebie, u mnie również kwitnie forsycja. :-D
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Widoki faktycznie nie jesienne ale u mnie także ciepło. Nie tak kolorowo ale trudno uwierzyć, że to koniec listopada :shock: Miło popatrzeć na ciepłe kolory :mrgreen:
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

No cóż Joasiu tylko Ci pozazdrościć takich kolorków w ogrodzie o tej porze. Ale i u nas jak na koniec listopada jest ładnie. Nie ma jesiennej chlapy i buciska są suche :hyhy:
Szerszenie to nieciekawa sprawa, u mnie w tym roku też pojawiły się szerszenie, wpadło mi nawet kilka do mieszkania, było polowanie. Patrzyłam ale gniazda nie znalazłam, zobaczymy w przyszłym roku czy znowu się pojawią.
ODPOWIEDZ