Mój kawałek nieba

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Małgosiu..bardzo ładne te twoje petunie. Ja w zeszłym roku kupiłam gotowe sadzonki...kilka kolorów. Tylko biała spełniła moje oczekiwania...reszta niezbyt. Ciekawe dlaczego ?. jednakowo o nie dbałam. Twoje tak pięknie kwitły. :-D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Małgosiu świetne tło dla petuni :lol:
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Zeniu ja moje posadziłam w ziemi kompostowej, przez cały sezon podlewałam nawozem do petunii co dwa tygodnie, jak już przekwitną i są nie ciekawe to je przycinam 2/3 długości i znowu nawożę i kwitną po około dwóch tygodniach jeszcze raz aż do przymrozków, petunie potrzebują dosyć sporo wody

Jeżeli chodzi o hodowlę to wsiewam do małej doniczki , jak pojawią się na powierzchni ziemi około centymetra , to rozsadzam pojedynczo do skrzyneczki, jak trochę podrosną to jeszcze raz rozsadzam , później hartuję rozsadę i na dwór do skrzyneczek przesadzam według potrzeby, na metrową skrzyneczkę wysadzam około 6 sztuk( zależy od wielkości sadzonki)
i to jest wszystko.

Elu petunie to takie wdzięczne kwiatki gdzie by je nie posadził tam będą łanie zdobić, ja nie miałam gdzie je umieścić, więc posadziłam je w skrzyneczkach i powiesiłam na szopce od węgla, zwykle wysadzam je do dużych donic koło domu , pięknie zwisają pędy z kwiatkami z takich donic, te które są na zdjęciu wyjątkowo rosły do góry nie wiem dlaczego do tego było mało kolorków, bywa więcej różu lub czerwieni w mieszankach jakie się kupuje.
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Małgosiu...dzięki za dobre rady. Nigdy swoich petunii nie przycinałam i tu był mój błąd. Teraz będę wiedziała i przycinała.Obrazek
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Śliczna Twoje petunie :-D Ja też miałam w zeszłym roku, ale kupiłam z rozsady tak jak Zenia..Posadziłam je do wiszących doniczek i długo cieszyły moje oko. :-D też nie przycinałam, teraz już wiem ,że trzeba :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Zeniu, Halinko, ten zabieg przedłuża życie petuniom.
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

Małgosiu, Twój ogród jest prześliczny, nie zwiedziłam jeszcze całości, bo ja z doskoku, ale to, co już widziałam, jest cudne. Jeśli mnie nie wygonisz, to będę Cię odwiedzać, bo już widzę, że sporo się można od Ciebie nauczyć. A jak wygonisz, to zza płota podejrzę, a co! :mrgreen:
pozdrawiam
ogrodnik NIE-doskonały :)
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Marcy witam bardzo cieplutko, zapraszam do mnie bardzo gorąco, bardzo się cieszę że Ci się podoba :-D
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Moje kolorki w domu
Obrazek

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Małgosiu domowe roślinki pięknie kwitną, zwłaszcza pierwiosnki. Czy ten kwitnący na żółto i różowo obok gwiazdy to lipka, bardzo mi się podoba. Pozdrawiam. :-D
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Maju te kwiatki na żółto i różowo kwitnące to lipki, warto te kwiaty mieć ponieważ kwitną przez cały rok, mam ich w domu sporo jeszcze mam dwa kolorki, a pierwiosnki po przekwitnięciu wzbogacą ogrodową kolekcję.
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Troszeczkę wiosny
Obrazek
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Małgosiu, bardzo mily dla oka widoczek. Juz nie mogę sie doczekać. A tu zimno i strasznie wieje a rano proszyl śnieg.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Joasiu u mnie też zimno, mróz i do tego śnieg, w niedzielę było słonecznie a dzisiaj ponuro. :evil:
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Małgosiu mi też się te lipki podobają :-D Czy to kłopotliwa roślinka czy rośnie "sama"?
W domu kolekcjonuje hibiskusy i lipki trochę mi je przypominają. Bardzo ładne :mrgreen:
Zablokowany