Ogród z pięknym widokiem

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Ten pomarańczowy kolor nieba o wschodzie- bezcenne :-D Chociaż miałbym kłopot ze wstaniem o tej porze :-D
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Petrus, jaki kłopot? przecież zimą słońce tak wcześnie nie wschodzi :lol:
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Mnie również zachwyciły zdjęcia wschodzącego słońca, ale i zimowe klimaty też ciekawe.Lubię zimę,oby tylko nie zostawiła po sobie dużych szkód w ogrodzie ;-) :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Witam wszystkich forumowiczów po mojej długiej nieobecności. :lol:
Ze zdziwieniem dostrzegłam, że u was już od kilku dni królują krokusiki. U mnie klimat nieco chłodniejszy, na początku tego tygodnia jeszcze leżał śnieg, ale dziś już pierwsze krokusy zaczęły swoje kwitnienie.
Wyjeżdzam na weekend do Katowic na targi "Bliżej zdrowia, bliżej natury", ale po powrocie wracam na dobre do pisania na forum i mam nadzieję, że będę miała już co fotografować.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Lila pisze: Wyjeżdzam na weekend do Katowic na targi "Bliżej zdrowia, bliżej natury", ale po powrocie wracam na dobre do pisania na forum i mam nadzieję, że będę miała już co fotografować.
To prosimy o relację z targów. Można choćby w dziale Zioła nieco ostatnio odstawionym. ;-)
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Herbi, jeśli jesteś zainteresowany tematyką targów, to możemy pogadać na skype, natomiast tematyka ta nie mieści się w żadnym z działów tego forum. Mogę ci nawet wysłać gazetę targową :-D
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Wreszcie i u mnie nieśmiało zaczynają pojawiać się pierwsze kwiatki. Właśnie dziś otwarły się do słońca wczesne tulipanki, a kwiatostany pierwiosnka ząbkowanego już są bliskie osiągnięcia pełnego, kulistego kształtu.
Mozolnie układam ścieżkę z kamieni pozbieranych w moim ogrodzie - to się nazywa wykorzystanie naturalnego, lecz zbędnego surowca.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Lila pisze:Herbi, jeśli jesteś zainteresowany tematyką targów, to możemy pogadać na skype, natomiast tematyka ta nie mieści się w żadnym z działów tego forum. Mogę ci nawet wysłać gazetę targową :-D
Hmm, nawet do Kawiarenki się nie nadaje ;-)
Może, a nawet wiem, że na pewno, są tutaj osoby, które interesują się taką tematyką.
Jednak nie namawiam. :-)
Dzięki za dobre chęci ale Lila kłopotu nie rób sobie z wysyłaniem. Co innego internet, mail. Podejrzewam, że jest strona w necie tych targów i informacje tam znajdziemy.
---------
Zdjęcia bardzo fajne tulipanów, pierwiosnka ząbkowanego (chyba na razie nikt jeszcze ich nie pokazał) A ścieżka ciekawie się zapowiada. Pracy jednak z kamieniami nie zazdroszczę ale ogólnie popieram :-) Pochylenie się dla ułożenia kamienia przy kamieniu, setek kamieni...czy twój kręgosłup wytrzymuje?
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Nie pomyślałam o kawiarence, tam rzeczywiście moge coś na ten temat napisać, może na następne targi wybiorą się też niektórzy działkowicze ;-) W internecie jest bardzo skromna informacja o targach, jedynie tytuły wykładów i nazwiska prowadzących.

A jeśli chodzi o mój kręgosłup, to nie mam żadnych problemów (chociaż kiedyś dawno miałam) więc taka chodnikowa układanka, to raczej zabawa, a nie praca :lol:
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
mada
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 200
Rejestracja: 2009-11-11, 16:32

Post autor: mada »

Lila pisze: Mozolnie układam ścieżkę z kamieni pozbieranych w moim ogrodzie

Podziwiam tą twoją ścieżkę, kiedyś próbowałam też coś z kamieni ułożyć, ale mi się nie udawało. Twoja wygląda ślicznie.
pozdrawiam
Magda
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Piękne pierwiosnki ząbkowane i tulipanki wczesne, wiesz może jakie to tulipki??
A ścieżka wygląda super :-D chciałem u siebie zrobić podobną ale stwierdziłem że wyrywanie chwastów spomiędzy kamieni to za dużo pracy później będzie wymagać. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Wczesne tulipanki śliczne. Ścieżka wygląda super....gratuluję. Widać wytrwałości ci nie brakuje, wymaga to dużo czasu i cierpliwości, czego ci życzę. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

No tak tak ale czasem ze mnie niezły śpioch :-D Świetne tulipany ale najbardziej urzekające pierwiosnki :-D i ten kolor :shock: Ścieżka po ukończeniu będzie idealnie pasowała :-D
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Witaj Lilu. Piękny pierwiosnek ząbkowany, tulipanki botaniczne też fajne. Jesteś strasznym pracusiem tyle kamieni ułożyć, ale efekt murowany. Pozdrawiam. :-D
Awatar użytkownika
jagódka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 306
Rejestracja: 2009-12-14, 21:12

Post autor: jagódka »

Bardzo ładne te fioletowe pierwiosnki :-)
pozdrawiam jagódka
ODPOWIEDZ