Ogród z pięknym widokiem

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Bardzo ładne dalie, no i oczywiście lilie. :-)
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Lilu, jak u Ciebie pięknie, kolorowo :shock: . Po prostu kwiatowy zawrót głowy :oczami: .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Te dalie mnie powaliły na kolana. Chylę czoło, są takie śliczne, Lilu :)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Faktycznie zachwycające dalie :-D
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Piękne widoki na ogród i roślinki. A roślinki wspaniałe. Mnie zauroczyła ta ostatnia dalia. :zdziwko:

A co do cebulek lilii to chyba też będę kupować wiosną.
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Dalie po prostu cudowne, wielkie, gęste i te kolory :roll: Odętka wielka i dorodna, moje największe dorastały do kolan.
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

Post autor: smigu-s303 »

Pięknie kwitną Ci dalie, a lilie cudowne. Jedna z dali taka jak u mnie, z taką różnicą, że na moim krzaczku są dwa różne kwiatki w dwóch kolorach, a karpa była jedna. Zdzisia
Załączniki
SAM_3996.JPG
Zielony Listek
tresaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 217
Rejestracja: 2011-02-12, 16:18

Post autor: tresaa »

Lilu piękne dalie :shock:
Awatar użytkownika
Ewaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 335
Rejestracja: 2008-06-28, 00:04

Post autor: Ewaa »

A ja pomijając inne piękności :-D wpadłam w zachwyt nad... osteospermum :-D
Czy mocno je dokarmiasz, że takie piękne ? ;-)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

W tym roku nie sadziłam dalii (brak miejsca, zmieniłam "dekoracje" kwiatowe), ale patrząc na Twoje kwitnące piękności wiem, że za rok znowu do nich powrócę. Dzięki nim jest tak kolorowo przez cały sezon, aż do jesieni.
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Znowu przez dwa tygodnie nie miałam czasu na odwiedzenie forum, bo oprócz odchwaszczania ogrodów dołożyłam sobie jeszcze malowanie w domu :D :D
i... znowu powiększyłam nieco swój areał usuwając darń, chwasty, kamienie...

Dziękuję za tyle miłych wizyt w moim ogrodzie i tyle zachwytów głównie nad daliami. Też z zachwytem patrzę na nie codziennie, ale wyobraźcie sobie, że z dziewięciu kupionych w tym roku odmian tylko 3 okazały się tymi, które kupowałam. Może kiedyś w długie zimowe wieczory zgromadzę zdjęcia porównawcze i pokażę, co kupowałam, a co tak naprawdę wyrosło ;)

Waldku, tak specjalnie to ich nie dokarmiam, dbam tylko, żeby zawsze miały wodę do picia ;) a z tym porównaniem do lodów, to mnie naprawdę zaskoczyłeś, chyba jesteś niezłym łasuchem :rotfl:

Piotrze, miło mi, że podobają ci się moje kwiaty, a kleoma rozrosła się jeszcze bardziej, muszę zrobić pięknotce kolejne zdjęcia :-D Dziękuję za nazwanie moich pomarańczowych :D

Lilu, moje lilie tak późno kwitły nie z uwagi na region, tylko z powodu bardzo późnego posadzenia ;) A w sprawie dalii, to mów, które chcesz widzieć w swoim ogrodzie i zaraz po wykopaniu posyłam bulwy, będzie mi bardzo miło móc się zrewanżować za tyle pięknych bylin, które od Ciebie dostałam :D :D :D

Danielo, bardzo cieszy mnie Twoje uznanie dla moich kwiatów :D :D

Edytko, pięknie określiłaś moje kwiatowe bogactwo :D :D

Dorotko i Danusiu, piszcie szczerze, które z dalii pragniecie mieć w swoim ogrodzie ;)

Maju, ta ostatnia dalia to Avignon, też się nią zachwycam :D :D

Klamber, bardzo cieszą mnie twoje zachwyty nad moimi daliami, ale ja mam stale przed oczami twoje liliowce, może się wymienimy :?:

Zdzisiu, to nie są te same dalie, chociaż bardzo podobne, moje mają więcej białego koloru i cały krzew nieco inaczej wygląda :D

Tresaa, dalie uwielbiam od zawsze i polecam je każdemu, kto jesienią chce mieć kolorowo w ogrodzie :D

Ewaa, nie dokarmiam osteospermum w jakiś szczególny sposób, dostają EM, jak wszystkie inne moje rośliny, jednak bardzo dużo je podlewam :D

Elu, właśnie to jest najwspanialsze w daliach, że kwitną do późnej jesieni, jeśli oczywiście nie przyjdą przymrozki, ale już opracowuje taktykę okrywania, gdyby takie zdarzenie miało miejsce.

Och, to nie jest dobre, zniknąć na tak długo z forum, ale już jestem prawie na bieżąco, no może jednak nie całkiem, bo przecież stale coś nowego u mnie kwitnie, więc muszę przedstawić nowe zestawy kolorystyczne i jeszcze zamierzam powrócić do trochę porzuconego wątku o EM, gdzie pokażę moje tegoroczne doświadczenia z pomidorkami :D
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Lilu, jak jesteś na miejscu, to można okrywać. Gorzej mają Ci, co jeżdżą na działeczki - i nie zawsze mogą być tam na czas.
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Tak Elu, masz rację, że dojeżdżający mają pod tym wzglądem gorzej :/ dlatego tak bardzo cenię sobie zamieszkiwanie obok ogrodu, bo przez wiele lat jeździałm na działkę 7 km, co w zatłoczonym mieście dawało czasem 30-40 minut podróży w jedną stronę :kwasny:

Teraz przejdę do kolejnych sierpniowych kwiatów. Zacznę od kwitnących po raz drugi ostróżek i towarzyszącego im pachnącego groszku

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obok groszku, też pod płotem, rozrosły się różnokolorowe nasturcje

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Lila pisze:Tak Elu, masz rację, że dojeżdżający mają pod tym względem gorzej :/ dlatego tak bardzo cenię sobie zamieszkiwanie obok ogrodu, bo przez wiele lat jeździłam na działkę 7 km, co w zatłoczonym mieście dawało czasem 30-40 minut podróży w jedną stronę :kwasny:
Ja też Lilu jestem szczęśliwa, że od wiosny do jesieni mogę mieszkać w letnim domku i cieszyć się obcowaniem z przyrodą. Niestety, jak zrobi się zimno, trzeba stamtąd uciekać do miasta. I znów - oby do wiosny :lol:
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Ale masz super nasturcje, nawet nie wiedziałem, że bywają takie kolorki. Możesz pozbierać nasionka, ja mam tylko czerwone i pomarańczowe. Ja cały czas się wymieniam, jak tylko nadarzy się okazja. Nie widzę problemu. :D
ODPOWIEDZ