Ogród Ali

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Fajnie wygląda twój kącik wypoczynkowy a basen trzeba było pokazać w całości, to co widać wygląda dość ciekawie. :-D A czym jest wyłożony ten basen??
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Alu, zobaczyłam w Twoim ogrodzie wiele rzeczy, które u mnie są dopiero w planach. Marzę o takiej części ogrodowo-leśnej, kącik do grilowania też jest u nas w planach, a basen - na upały świetna rzecz :lol: :lol: :lol:
Będę tu często zaglądać i szukać inspiracji.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
Alicja58
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 47
Rejestracja: 2009-06-07, 19:47

Post autor: Alicja58 »

Witam !!!!

Nie wiem czy mogę po tak długiej nieobecności jeszcze do Was dołączyć,ale może uda mi się chociaż w części nadrobić zaległości!!!Może jeszcze mnie pamiętacie,a jeżeli nie to spróbuję się przypomnieć!!!
Dołączyłam do Waszego grona przeszło rok temu,ale różne trudne wydarzenia spowodowały ,że zamilkłam na długo.Teraz zaczęłam wychodzić na prostą i znowu chciałabym móc z Wami bywać i uczyć się !!!Kocham swój ogród ,ale jeszcze dużo muszę się nauczyć.Roślin ,sposobu z nimi postępowania i pielęgnacji.
Jesienią zmarł mój teść,miałam problemy z internetem,zawaliła się ściana budynku gospodarczego i zniszczyła mi basen!!!W zimie dużo drzew, pod masą śniegu uległo zniszczeniu,a na dodatek śnieg spadający z dachu zniszczył mi altankę i częściowo grill!!!
Tak ,że widzicie nawet nie miałam chęci o tym myśleć a co dopiero pisać!!!
Teraz jest już dużo lepiej!!!
Budynek odbudowany,basen na nowo też zrobiony(nawet większy)no i altanka na nowo zrobiona!!!Ale jeszcze trochę trzeba poświęcić czasu na końcowe wykończenie,obudowę schodów do basenu i sianie trawy!!!
Ale jest już na tyle dobrze,że mogę Wam pokazać mój ogród!!!We wcześniejszych postach,rok temu pokazywałam mój ogród,ale teraz wygląda trochę inaczej!!!
Jedyna rzecz która nie ucierpiała ,to mój las!!!!
Dla porównania pokażę jak było a jak jest teraz!!!
Załączniki
100_5102.JPG
100_5102.JPG (61.83 KiB) Przejrzano 1820 razy
Awatar użytkownika
Alicja58
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 47
Rejestracja: 2009-06-07, 19:47

Post autor: Alicja58 »

Mam jakieś problemy ze zdjęciami ale spróbuję jeszcze raz!!!
Załączniki
100_6607.JPG
100_6607.JPG (47.79 KiB) Przejrzano 1814 razy
100_6243.JPG
100_6006.JPG
100_6597.JPG
Awatar użytkownika
Alicja58
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 47
Rejestracja: 2009-06-07, 19:47

Post autor: Alicja58 »

Poprzednie zdjęcia dałam w odwrotnej kolejności,teraz może uda się zrobić poprawnie!!!!
Załączniki
100_5864.JPG
100_5864.JPG (56.52 KiB) Przejrzano 1803 razy
100_6009.JPG
100_6375.JPG
100_6375.JPG (59.15 KiB) Przejrzano 1803 razy
100_6378.JPG
100_6511.JPG
100_6511.JPG (54.01 KiB) Przejrzano 1803 razy
Awatar użytkownika
Alicja58
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 47
Rejestracja: 2009-06-07, 19:47

Post autor: Alicja58 »

To na razie tyle!!! Trochę namieszałam,bo długo nie miałam do czynienia ze zdjęciami,ale poprawię się :-D
Pozdrawiam!!!!Ala
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Alicja58 pisze:Witam !!!!

Nie wiem czy mogę po tak długiej nieobecności jeszcze do Was dołączyć,ale może uda mi się chociaż w części nadrobić zaległości!!!Może jeszcze mnie pamiętacie,a jeżeli nie to spróbuję się przypomnieć!!!
Możesz oczywiście, że możesz :-D
Trochę cię pamiętamy :lol: Żartuję ale poważnie mówiąc nie miłe wydarzenia jakie cię spotkały czy zwykły brak czasu jaki wielu z nas dotyka w pełni usprawiedliwiają długa nieobecność.
Podoba mi się, że napisałaś trochę dlaczego nie pisałaś na forum.

Obejrzałem zdjęcia od początku wątku i zwróciłem uwagę na gęste nasadzenia.
Podoba mi się taki sposób sadzenia roślin. Sam u siebie praktykuję podobny choć są w ogródku przede wszystkim byliny.
Jeśli u ciebie dobrze rosną, nie przeszkadzają sobie to why not.
Czytałem że znawcy wybrzydzali ;-) Wydaje mi się że to tacy bez szerszych horyzontów w dziedzinie projektowania.
Nie raz na forum pisałem o cenionych ogrodach w Anglii gdzie od dawna takie sposoby nasadzeń wprowadzano i budzą zachwyt zwiedzających. Bliższe to naturze bo jak sami widzimy rosną tam one obok siebie i nie ma metrowych placów z odsłoniętą glebą.

W tzw. przedogródkach preferuje się nasadzenia z kilku/kilkunastu roślin. To kolejny temat-rzeka.

Taka basenowa rekreacja koło domu jak najbardziej wskazana.
Sam bym coś takiego postawił gdyby była możliwość.
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Współczuję Ci ,że Cię to wszystko spotkało ale nie ma tego złego co by itd.Zyskał na tym basen,którego Ci zazdroszczę i całe otoczenie wokół domu.Najważniejsze ,że nie ma śladu po zimowej "katastrofie".
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Alicjo, miło Cię ponownie powitać na forum. Mnie na wsi także czeka po zimowa rozbiórka. Bo okazało się,że niektóre stare budowle nie wytrzymały upływu czasu i tegorocznej zimy. Też mam plan na nowe miejsce. Twoje zmiany pozytywnie wpłynęły na otoczenie. :lol:
Awatar użytkownika
Alicja58
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 47
Rejestracja: 2009-06-07, 19:47

Post autor: Alicja58 »

Bardzo dziękuję za miłe słowa.Cieszę się ,że znowu mogę TU być !!!
Fakt ,jak teraz popatrzę na to co było a co jest to też widzę same pozytywy!!!
Ale bardzo,bardzo dużo roślinek ucierpiało i wiele musiałam po prostu wyrzucić!!!
Ostatnio zaczęłam od skalniaka,jak zrobię zdjęcie to pokażę!!!

Herbi co do tych nasadzeń,to początkowo sama nie byłam pewna ,jaki będzie efekt ale z czasem jak zaczęły rosnąć i kwitnąć ,to przekonałam się,że to właśnie jest to o co mi chodziło!!!Teraz część leśna jest cudna!!!

Elu zawsze marzyłam o basenie,ale teren wokół niego pozostawia wiele do życzenia.Myślę ,że z czasem uda się mi wszystko wykończyć i obsadzić!!!

Danusiu nie zazdroszczę rozbiórek,ale lepsza chyba rozbiórka kontrolowana niż takie zawalenie jak u mnie!!!Zawsze można coś przesadzić,uratować.A co do nowych miejsc to oglądając Twój ogród , napewno zadbasz o każdy centymetr !!!!

Mam kilka pytań odnośnie moich roślinek ,ale muszę zrobić zdjęcia żebym mogła zadać pytanie.Dzisiaj już nie zdążę ,ale jeśli pozwolicie to jutro się odezwę????
Pozdrawiam Ala
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Alu, cieszę się, że wróciłaś na forum i nadal aktywnie działasz i ogród pięknieje. Pamiętam, że w zeszłym roku bardzo podziwiałam twój basen i zachwycałam się terenem leśno-parkowym. To moje dwie słabości, ale wszystko jeszcze przede mną. Też miałam trudny rok i czasem znikam z forum na jakiś czas, bo nie zawsze sama daję sobie z wszystkim radę, dlatego podziwiam twój zapał do pracy oraz działanie wbrew przciwnościom losu i widzę że nadal będziesz dla mnie inspiracją.
Nowy basen jest super!!! :lol:
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Witam po długiej i usprawiedliwionej przerwie. Takie katastrofy domowe to nic przyjemnego i długo po nich trwa powrót do równowagi. Ze zdjęć widać, że sporo pracy miałaś do zrobienia, by wszystko wyprowadzić na prostą. Bardzo spodobał mi się twój basen, więc mam od razu pytania. Jakiej foli użyłaś do jego wyłożenia i jak utrzymujesz wodę w czystości? Czy masz podłączony jakiś system filtracyjny?
Awatar użytkownika
jagódka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 306
Rejestracja: 2009-12-14, 21:12

Post autor: jagódka »

Witaj :-D bardzo podoba mi się Twój ogród,szczególnie zauroczyło mnie oczko wodne :lol: widac ile pracy i wysiłku włożyliście żeby było tak ładnie :-D no i basen.... marzenie każdego :mrgreen:
pozdrawiam jagódka
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Witaj Alu pozwoliłam sobie na rekonesans po twoim wątku od początku i stwierdzam, że jesteś bardzo silną kobietą, masz swoje plany i marzenia i je realizujesz. Ogród leśny bardzo piękny, rzadko spotykany, rekreacyjna część też bardzo ciekawa, chylę czoła przed pracą którą wykonujesz, podziwiam. Ciekawa jestem jak dużą działką dysponujesz. Pozdrawiam, życzę powodzenia w dalszych poczynaniach. :-D
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Bardzo podoba mi się Twój ogród, zwłaszcza część leśna, a basen też super. :mrgreen: Jak dzieci były małe to też mieliśmy basen, ale teraz dół po nim zasypuję kompostem. :-/
ODPOWIEDZ