Początki piotrunia ...

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Post autor: mariusz139 »

piotrunio,powiem Ci że rzadko chwalę,ale niezłe początki.Ja też zaczynam od początku,potrwa to niezłych kilka lat,uwagi Herbiego są jak najbardziej uzasadnione.Dlatego do pracy.Pozdrawiam.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Herbi, jak zwykle masz rację. Nastawienie mojego męża wynika chyba z patrzenia w przyszłość i on tak na wszelki wypadek mnie chroni. Inna sprawa, że ja uważam, iż zawsze mogę ogród modyfikować do swoich mozliwości. Jemu po prostu jest bardzo żal, gdy się przemęczę. Taki już jest i to jednak miłe jest. A sam pracuje tyle, że ja chociażby żeby nie mieć wyrzutów sumienia muszę mu towarzyszyć. :mrgreen:
Awatar użytkownika
piotrunio
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 50
Rejestracja: 2009-04-15, 08:20

Post autor: piotrunio »

Daniela pisze:Piotrunio,
.....ja myślę, że to nie do końca jest sprawa areału. Wiele zależy od zasadzonej roślinności. ........ On najlepiej chciałby mieć trawnik z kosiarką oczywiście. Okazuje się, że jednak dobrze skomponowane i nasadzone byliny, drobniejsze lub większe krzewy tworzą zwarte grupy i wcale nie wymagają tak wiele pracy, jakby się wydawało.......... Poza tym ogród najwięcej wymaga pracy przy zakładaniu, sam to przecież ostatnio przerabiasz........
Tak , już to przerabiałem. Z początku trawniczek, gdzie tylko mogłem, niemal pod niwelator,pierwsza kosiareczka - najpierw elektryczna, potem szybko opamiętanie i spalinówka, a teraz gdzie tylko mogę, to przerabiam, wymyślam, kopię - słowem, aby tylko nie trawa :-( !!! Tak się tylko wydaje, żę trawa nie wymaga opieki - jeśli chcę mieć piękny dywanik, to strzygę prawie 2 razy w tygodniu . I gdy już jest pięknie, przychodzi taki futrzak ,czarny,prawie ślepy, z długim noskiem,mocnymi łapkami, nie wierzący w rzadne świętości :mrgreen: i ryje ! A przy krzewikach - piotruś na wiosnę przyciął tawułki, podsypał nawozu, załatwił wiórki i spoko .
Pochwalę się moimi krzaczkami- dwa dni później, a jaka różnica .Jeszcze nie nauczyłem się o nie dbać jak należy i są młodziutkie, ale już mnie cieszą ...
Załączniki
rod2.jpg
rod2.jpg (69.29 KiB) Przejrzano 3581 razy
rod1.jpg
TO JA, POGROMCA KRETÓW :)), a tu troszkę komerchy: Doniczki i nie tylko - Dolandia.pl
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Krzysiek ale Ty to opacznie zrozumiałeś sam ogródek oczywiście może mieć 200-300m,ale nie działka pod dom.W pobliżu są takie domy pobudowane na działce 300-400m i mają na około chodnik z trawą a nie ogród.Domy te stoją na środku takiej działki,sory jak się naraziłam ;-)
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

i już są ładne!
Awatar użytkownika
aniakon
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2009-05-07, 02:09

Post autor: aniakon »

Dobrze, że u mnie odpukać nie ma kretów, ale za to walka z mleczem. Póki mało wycinaj, bo jak się nasieją to masakra.
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Ładne mają kwiaty te twoje różaneczniki. Tak trzymaj.

Słówko do Danieli, pełna zgoda pracujmy tak jak nam nasze siły i możliwości pozwalają. Więcej o wysiłku może coś napiszę w "Filozofiach ogrodowych". Oczywiście będę do niego i do ruchu w ogóle namawiał :-D

~El-ka, wiem żartowałem. A czy się naraziłaś? Przecież mnie trudno jest mrówkę skrzywdzić a co dopiero najwyższe, szczytowe osiągnięcie Stwórcy jakim jest żeńska odmiana Homo homini :lol:

Powodzenia
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
evqa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 353
Rejestracja: 2008-05-17, 19:24

Post autor: evqa »

Śliczne różaneczniki :-D
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
amalia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 89
Rejestracja: 2011-01-22, 14:28

Post autor: amalia »

Pięknie zrobiony ogród mnie najbardziej interesuje murek z kamienia bardzo ładnie zrobiony;;

Też na wiosnę chcę zacząć budowę murka oporowego

Pozdrawiam miłego dnia życzę---
Awatar użytkownika
piotrunio
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 50
Rejestracja: 2009-04-15, 08:20

Re: Początki piotrunia ...

Post autor: piotrunio »

Witam Was po długiej, troszkę wymuszonej życiem, przerwie...
Pozwólcie, że przedstawię wam zmiany, jakie u mnie nastąpiły przez ten czas.
Wybaczcie, że inwestycja nie jest "wyczesana", jest dużo jesiennych liści, ale, jak powiada moja teściowa wciąż gapiąc się w seriale, "jest tak życiowo" ... :-D
Załączniki
Skarpa rośnie i dojrzewa (widok z dołu).
Skarpa rośnie i dojrzewa (widok z dołu).
Skarpa rośnie i dojrzewa (widok z góry).
Skarpa rośnie i dojrzewa (widok z góry).
Skarpa druga.
Skarpa druga.
Wysepka przy wejściu do domku.
Wysepka przy wejściu do domku.
Skarpa 1 (widok "od tyłu tj. z domu").
Skarpa 1 (widok "od tyłu tj. z domu").
TO JA, POGROMCA KRETÓW :)), a tu troszkę komerchy: Doniczki i nie tylko - Dolandia.pl
Awatar użytkownika
amalia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 89
Rejestracja: 2011-01-22, 14:28

Re: Początki piotrunia ...

Post autor: amalia »

Witam... Widać, że roślinki pięknie się rozrosły, okryły murek ogólnie wygląda Super!!
Teraz byle do wiosny... :padam:
Pozdrawiam Amalia
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: Początki piotrunia ...

Post autor: edyta_mi »

Ależ to wszystko porosło :zdziwko:. Widać, że masz dobrą rękę dla roślin ;-). Podoba mi się Twój ogród. Przyznam, że po przeczytaniu pierwszego posta spodziewałam się kupki ziemi i paru roślinek. Twój ogród zaskoczył mnie bardzo pozytywnie :-D .
Pozdrawiam Edyta
użytkownik usunięty

Re: Początki piotrunia ...

Post autor: użytkownik usunięty »

Cieszę się z Twojego powrotu na forum i życzę by już żadne zawirowania życiowe Cię od nas nie oderwały. Bardzo ciekawie prezentuje się Twoja skarpa aż trudno uwierzyć jak szybko zmieniła swój wygląd. Mamy na forum nowego kolegę, który zmaga się z problemem obsadzenia swojej skarpy, może mając w tej kwestii doświadczenie zechcesz pomóc koledze i podzielisz się z nim swoją wiedzą, doświadczeniem i podpowiesz mu jakie rośliny powinien na skarpie posadzić?
Awatar użytkownika
piotrunio
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 50
Rejestracja: 2009-04-15, 08:20

Re: Początki piotrunia ...

Post autor: piotrunio »

;-) ;-) Dziękuję, że o mnie pamiętacie.
Dla mnie też jest budujące, że tak to wszystko się zmienia, ale i uświadamia nam upływ czasu.
Wybaczcie, że Was zanudzę tymi samymi fotkami, ale poniżej podaję to samo ujęcie skarpy i jej zmiany w przeciągu czterech lat - lubię na to patrzeć i twierdzę, że było warto... :-D. Może to zainspiruje kogoś do wysiłku i da przekonanie, że warto się pomęczyć.
Nadmienię, że już od dwóch lat wiosną wycinam ponad połowę przyrostów irgi (u podnóża wyższego tarasiku), jak również pomarańczowego na zdjęciu jesiennym, dosyć agresywnie rosnącego, winobluszczu.
Z nowości - założyłem zielone zakątki z kolejnych dwóch stron mojej "chatki", ale nie mam jeszcze, z racji pory roku, jej udokumentowanej fotograficznie, więc pochwalę się Wam troszkę później ;) .
Wątek kolegi mającego rozterkę ze skarpą oczywiście odwiedzę i postaram się coś poradzić, choć nie uważam się za eksperta ;-) .
Załączniki
Budowa w 2007 r.
Budowa w 2007 r.
Skarpa po roku.
Skarpa po roku.
Skarpa 2011 jesień.
Skarpa 2011 jesień.
Zimą  2011/2012...
Zimą 2011/2012...
TO JA, POGROMCA KRETÓW :)), a tu troszkę komerchy: Doniczki i nie tylko - Dolandia.pl
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Początki piotrunia ...

Post autor: Elzbieta M »

Właśnie taki murek mi się baaardzo podoba. Czy to piaskowiec?
ODPOWIEDZ