Ogród Mariusza

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Ogród Mariusza

Post autor: Danka »

Mariusz twoja jukka to jukka Bright Edge. To jest moja jukka.
Obrazek
A to twoja.
Obrazek
użytkownik usunięty

Re: Ogród Mariusza

Post autor: użytkownik usunięty »

Mariuszu, piękna jesienna rabata widzę, że wiele nie odbiega od projektu, kompozycja została zachowana. Cieszę się, że ją pokazujesz, miło jest widzieć "wspólne" forumowe dziecko. ;)
mariusz139 pisze:Madzia, ta rabatka powstała tutaj na forum, i choć nie jest wierną kopią planu, to powstała dzięki niemu.
A dokładnie o projektowaniu rabaty Mariusza można poczytać w temacie Jesienna rabata nasz wirtualny projekt. :-D
Awatar użytkownika
Madziula Rzeszów
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 2012-08-23, 21:48

Re: Ogród Mariusza

Post autor: Madziula Rzeszów »

:lol: dziękuję Gosiu, widać ,że forumowicze mają talent , a Mariusz talent w odtworzeniu, mimo, że to nie dokładna kopia, to i tak jest pięknie. Więc troszkę wykorzystałam ten pomysł, ale efekt będzie widoczny dopiero w następnym roku.
pozdrawiam i :padam: dla wszystkich :-D
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Re: Ogród Mariusza

Post autor: mariusz139 »

Merghen pisze:Nie taki smutny Mariuszu bo słoneczko prześwituje i zabarwia pęknie coś iglastego i kępy (chyba) miskanta po prawej stronie
A jak Twoje oczko, czeka wiosny czy już obłożone kamieniami?
Cyprysik 'Plumosa Aurea' przy wyczyszczonej rabacie liliowców, po prawej stronie kompozycja z traw – miskant olbrzymi, 'Zebrinus', 'Variegata', mozga trzcinowata 'Picta' i 'Feesey' oraz rozplenica japońska.
Oczko pozostanie nieskończone do wiosny. Obecnie jestem na etapie kopania jednego dwóch planowanych oczek, w efekcie w ogrodzie będzie trzy. Dopiero gdy skończę wykopy sprowadzę EPDM i kamienie na wszystkie. Oczko, które jest bliźniaczo podobne do Twojego, obecnie pokryte jest foliową wyściółką i wypełnione wodą, aby zimą nie oberwały się brzegi.
:-D
tadek pisze:A co chcesz w tej scenerii zmienić?
Na cyprysik 'Plumosa Aurea' puszczę powojnik tangucki, kiedyś podsadzony był różą pnącą (fot. 1), ale zmarzła. Po lewej stronie trwają wykopy następnego niewielkiego oczka 3000 l, znajdą tutaj miejsce moje trzy ulubione lilie wodne 'Caroliniana', 'Odorata Juliana' oraz 'Ray Davies' - biel i przyjemne odcienie różu. Linia brzegowa nie będzie wyłożona kamieniami tylko drewnianym podestem. Przy wykopach obecnie rośnie kilkanaście róż (fot. 2), może nietypowe połączenie, ale tak pozostanie.
Rabata po lewej stronie zdjęcia zakończona jest szerokim żywopłotem z żywotnika olbrzymiego 'Kórnik'. Jego boki zostaną ostro przycięte, tym sposobem zyskam sporo miejsca na wysokie trawy. Żywopłot przycinany będzie każdego roku w kwietniu, przed wypuszczeniem traw. Będzie on tworzył zieloną ścianę zimą, później zostanie przysłonięty przez trawy.
Obecnie po tej samej stronie rosną irysy SDB, ze względu na wyeksploatowaną w tym miejscu ziemię, zostaną wysadzone w inne miejsce. Ich siedlisko zajmie Fuksja Magellana, dekoracyjna aż do pierwszych przymrozków, a na tyle krzewy kalikarpy.
Trawę planuje uszczuplić, już posadziłem w niej dwa krzewy hortensji ‘Anabelle’.
Saba, Elżbieta M, Gosia2501 dzięki serdeczne za odwiedziny i link do rabaty jesiennej. :padam:
Danka, faktycznie mam ją w swoim spisie, gapa ze mnie, dzięki za oznaczenie :-D .
Madziula Rzeszów pisze:Więc troszkę wykorzystałam ten pomysł, ale efekt będzie widoczny dopiero w następnym roku.
Część roślin z planu słabo mi rosła w miejscu rabaty, między innymi Tojad Fischera. Wykorzystaj te rośliny, są naprawdę piękne :-D .

Załączniki do tekstu.
Załączniki
Fotografia do opisu nr. 1
Fotografia do opisu nr. 1
Fotografia do opisu nr. 2
Fotografia do opisu nr. 2
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Ogród Mariusza

Post autor: Elzbieta M »

A więc - powodzenia w realizacji - a wiosną - do dzieła :!: Będę zaglądać i podziwiać zmiany :oczami:
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: Ogród Mariusza

Post autor: Małgorzata124 »

Mariusz piękna ta jesienna rabata,szmaragdy bardzo wzbogacają tło , właśnie dlatego przebuduję na drugi rok rabaty od drogi posadzę na nich jako tło szmaragdy.
Naprawdę bardzo pięknie wyglądają, miałam nie przebudowywać bo to sporo pracy , ale nie mam wyboru widząc jak pięknie się komponują ze wszystkimi roślinkami. :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Ogród Mariusza

Post autor: tadek »

Mariuszu, Świetny pomysł poddałeś na obsadzenie kwitnącym pnączem cyprysikowate... :oczami:
Muszę nad tym głęboko pomyśleć. :padam:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: Ogród Mariusza

Post autor: edyta_mi »

Ależ cudne te Twoje piwonie :shock: .
I rabata jesienna też robi wrażenie :-D .
Pozdrawiam Edyta
ODPOWIEDZ