W moim ogrodzie...

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Ale super ta dzwonkowa papryczka, gdzie Ty takie cudo znalazłaś?
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Kasiu jeszcze kolorowo w ogrodzie, papryczki rewelacyjne zwłaszcza czerwona dzwonkowa. :-D
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Ho, ho, czego tam u ciebie niema, Kasiu. Pogoda bomba, może się nie sprawdzi :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Tak, tak, pogoda mogła by nas jeszcze choć przez połowę października porozpieszczać :) Zobaczymy.
Papryczka "Dzwonek" w swym kształcie jest niezaprzeczalnie wyjątkowa :) Jak to mówi mój tato: jest taka fikuśna ;) Jest to odmiana czeska. Wypatrzyłam ją parę lat temu na Kiermaszu Ogrodniczym. W tym roku bardzo ładnie owocowała. Rosnący krzak trzeba kontrolować, ponieważ ma tendencję rośnięcia mocno w górę (kosztem owoców) i lepiej go trochę przyciąć.
Siew tej papryczki mignął mi też w jakimś sklepie. Zebrać dla kogoś siew? :hyhy:

A teraz najnowsze, jeszcze ciepłe fotki: będąc na podwórku z córką, usłyszałyśmy klangor żurawi. Po zadarciu głów w niebo, zobaczyłyśmy olbrzymie stado, kołujące nad domem i sąsiednią łąką. Zbierają się i trenują przed odlotem. Takie próbne loty ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Na żurawie w tym roku nie trafiłem, tylko gęsi i gęsi. Niezłe stadko w locie, sporo ich, chyba lekko ponad setkę. Piękny widok ci się trafił. :-D
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Dziwaczna ta papryczka, jak dla mnie to bardziej ozdobna niż jadalna. :rotfl:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

piotrek_ns pisze:Na żurawie w tym roku nie trafiłem, tylko gęsi i gęsi. Niezłe stadko w locie, sporo ich, chyba lekko ponad setkę. Piękny widok ci się trafił. :-D
U mnie także gęsi :lol:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Kasiu, jeśli bym się załapała na kilka nasionek tego fikuśnego dzwoneczka, to bym się cieszyła. Rośnie w gruncie?
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

U mnie i żurawie i gęsi, przepiękny widok. Jak widzę odlatujące klucze to zawsze łza w oku mi się zakręci, dla mnie jest to niesamowite zjawisko. :/ Jutro będę cały dzień na dworze to zaczaję się ze swoją lufą, może pstryknę coś ładnego.
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

Nad naszymi głowami przelatują różne klucze ptaków, niestety nie mam odpowiedniego sprzętu i nie mogę uwiecznić tych przelotów.
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Żurawi i gęsi już nie słychać. Odleciały...
Zrobiło się chłodniej. Wiatr nawiał sporo liści i nałamał gałęzi z naszych wierzb. Wczoraj nawet popadało.
A w ogrodzie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Elu M - podaj mi proszę swój adres na PW.
"Dzwonek" rośnie u nas w szklarni, ale myślę, że można się pokusić na posadzenie go w gruncie.
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Kasiu, jeszcze trochę nacieszymy się kwiatami, oby jak najdłużej. Później zostaną nam tylko te piękne fotki. :-)
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Re: W moim ogrodzie...

Post autor: Kasik5 »

Witam serdecznie :-> Bardzo długo nie pisałam w moim wątku, ale mam nadzieje, że wybaczycie mi tę przerwę ;-)
Wiosna tego roku przyszła ze sporym opóźnieniem, więc przyroda musi mocno nadganiać zaległości. I ogród tez nadgania. Przyznam, że po ostatniej zimie mogę czuć się zadowolona, ponieważ żadna roślina nie ucierpiała od mrozów i wszystkie (nawet róże) ładnie przezimowały.
W zeszły sezonie wiosennym wypadło mi sporo tulipanów. Padły też narcyzy. Aktualnie nowe nasadzenia cieszą moje oczy :-) Oto moje wiosenne pupilki ;-)

-- Ostatnio dodano 11 maja 2013, o 19:07 --



-- Ostatnio dodano 11 maja 2013, o 19:18 --

Załączniki
Tulipan pełny Britt
Tulipan pełny Britt
papuzi Parrot Lady
papuzi Parrot Lady
papuzi Monarch Parrot
papuzi Monarch Parrot
Tulipan Fostera Sweetheart
Tulipan Fostera Sweetheart
Tulipan egzotyczny Groenland
Tulipan egzotyczny Groenland
pełny Orange Angelique
pełny Orange Angelique
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: W moim ogrodzie...

Post autor: lilia0405 »

Tulipanki śliczne Kasiu, fajnie, że do nas wróciłaś.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: W moim ogrodzie...

Post autor: Danka »

Ja Ci wybaczam, bo dzięki twoim tulipanom znalazłam nazwę dla swojego tulipana -Monarch Parrot :D
ODPOWIEDZ