Ogród monikam

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Te moje rosną na metalowych kratach! :->
Awatar użytkownika
jolciajci
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 11
Rejestracja: 2008-02-14, 21:59

Post autor: jolciajci »

Moniko pięknie jest u ciebie :roll: .
Masz bardzo dorodnego rododendrona :shock: , o kolorze już nie mówię bo jest piękny.
Bardzo zielono u ciebie a ja takie kolory bardzo lubię :lol: . Podoba mi się bardzo :-)

Pozdrawiam.
Jestem jaka jestem - pozdrawiam serdecznie Jola
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Moniko masz bardzo ładnie urządzony ogród- gratuluję. Podziwiam Twoje rododendrony, mój jest taki malutki. Może wiesz czy są jakieś odmiany które szybko rosną?
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Moniko podziwiam Twoje rododendrony.

Sama posiadam już dwa fioletowy i ciemnoczerwony, kupione wiosną ubiegłego roku za parę złotych. Widzę, że nie tylko ja mam szczęscie przy zakupie na przecenach. :-)
monikam
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 153
Rejestracja: 2008-02-05, 18:49

Post autor: monikam »

Dziewczyny, ślicznie dziękuję za miłe słowa.
Oglądałam również wasze ogrody - u mnie nie ma takich kwiatów, jak u was. Nie umiem ich pielęgnować i z czasem zawsze byłam na bakier. Nie przepadam za plewieniem, więc unikam "gołej" ziemi. Jedynie cebulowe- narcyzy, krokusy i tulipany jak raz wkopałam, tak siedzą do tej pory.
Wyprzedaże to dobry sposób na zdobycie roślin, jeśli nie ma możliwości "ukraść" ich od kogoś zaprzyjaźnionego.
Rododendron rośnie moim zdaniem całkiem przyzwoicie (chodzi mi o tempo), o ile posadzi się go w dobrej - kwaśnej ziemi, i przez większą część dnia jest zacieniony (stanowisko północno-wschodnie). U mnie te na słońcu mają się zdecydowanie gorzej pomimo intensywnego w sezonie podlewania. I koniecznie trzeba "wykręcać" przekwitnięte kwiaty.
Może tego nie widać na zdjęciach, ale każdy mój duży różanecznik był trochę zabiedzony (dlatego okazyjna cena). Dlatego obok sadziłam małe (kupione za kilka złotych również na jesiennej wyprzedaży). W tej chwili nawet z bliska trudno zauważyć, gdzie kończy się jeden, a zaczyna drugi.
monikam
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 153
Rejestracja: 2008-02-05, 18:49

zima w moim ogrodzie

Post autor: monikam »

Dawno już nie pokazywałam mojego ogrodu. Trafiłam dzisiaj na zdjęcia, które mój ślubny zatytułował: zima stulecia. Takiego śniegu u nas nie pamiętam. Dzisiaj piękne słonko, na termometrze 6 st w głębokim cieniu, więc śnieg topnieje. Ale od wtorku znowu podobno ma padać niestety. Mam nadzieję, że jednak wiosna już coraz bliżej.
A tak wyglądał ogród 31 stycznia br.
http://bramka.fotosik.pl/albumy/738271.html
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Monikom fantastyczny ogród i ten zimowy i ten ubiegłoroczny. Piękna grupa Rh, a zwłaszcza ten różowy w rozkwicie. Pozdrawiam. :-D
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Ładny ogród, śnieg jednak dodaje urody iglakom i ogródkowi.
Awatar użytkownika
jagódka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 306
Rejestracja: 2009-12-14, 21:12

Post autor: jagódka »

Moniko piękny ogród :!: pokaż nam więcej zdjęć :lol:
pozdrawiam jagódka
ODPOWIEDZ