Tu na razie jest ściernisko ale będzie... ogród

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie... ogród

Post autor: Danka »

harwi pisze: jakieś pomysły na resztę rabatki :hyhy:
Może coś zadarniającego. Moim zdaniem dobrze by wyglądały niskie rośliny. Polecałbym zawciąg, bo bez problemy można po nim chodzić albo macierzankę. Ładnie pachnie gdy się nią porusza i dreptać też po niej można ;-)
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie... ogród

Post autor: Agnes »

Harwi :oczami: piękny zakątek, a ta ławka :padam: super!!!
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie... ogród

Post autor: lizz »

Harwi, rabatki masz super, ale synuś jest urzekający. :mrgreen:
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie... ogród

Post autor: Merghen »

Ostatnio kupiłam clematisa 'Paul Farges' lub inna nazwa 'Summer Snow' - ma być pachnący ale zobaczę to dopiero w przyszłym roku chyba,że jeszcze teraz się zbierze...
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie... ogród

Post autor: harwi »

Stasio - dzięki zakątek to dopiero będzie jak roślinki urosną, a kamyczków fakt troszkę natargaliśmy ;)
Danusiu ja po tym chodzić nie będę, a pomysł z macierzanką (mam akurat) wykorzystam właśnie na ścieżkę :) Myślę właśnie o jakiś niskich bylinkach. Na razie wsadziłam wrzos, bo musiałam go przesadzić.
Agnes - dzięki ujdzie ;) Będzie lepiej jak zarośnie.
Lizz - mały urwis :hyhy: a miałam wam pokazać jak chwilowo zagospodarowaliśmy rabatkę a słyszę, że już się obudził eh :roll:
Małgosiu dzięki wielkie zapisuję w kajeciku. Ja na wiosnę właśnie coś zmajstruję, teraz szukam, poczytam, popytam, wszystkie propozycje rozważę.
Załączniki
Tak wygląda z boku. Mieliśmy trochę szyszek kamieni i trocin po korowaniu brzóz z których zrobiliśmy ławkę i tak troszkę pomieszaliśmy, wyszło jak wyszło, na razie musi wystarczyć.
Tak wygląda z boku. Mieliśmy trochę szyszek kamieni i trocin po korowaniu brzóz z których zrobiliśmy ławkę i tak troszkę pomieszaliśmy, wyszło jak wyszło, na razie musi wystarczyć.
Mój mały strumyk.
Mój mały strumyk.
Widok z ławki.
Widok z ławki.
Wejście do ławki. Trawy zaszalały.
Wejście do ławki. Trawy zaszalały.
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie... ogród

Post autor: lizz »

Harwi, cudownie jest u Ciebie. :shock:
Szczególnie zainteresowało mnie drugie zdjęcie. Właśnie coś takiego chodziło Mi po głowie, a teraz już wiem jak to zrobić. :mrgreen: Jeszcze tylko kilka wycieczek z dziećmi (żeby też miały w tym swój udział) do lasu po szyszki i można zabierać się do pracy. Wielkie dzięki za to zdjęcie, ogromnie Mi pomogłaś nim :padam: .
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Mariola39
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 69
Rejestracja: 2012-08-12, 21:56

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie... ogród

Post autor: Mariola39 »

Piękny kącik na kawę. Coś takiego mi chodzi cały czas po głowie, miejsce już wybrałam tylko na razie z materiałami krucho :-) W ogóle pięknie wszystko rośnie. Mam nadzieję, że w przyszłym roku u mnie też tak kolorowo będzie. Wczoraj padało cały dzień, więc po pracy siedziałam obłożona książkami i szkicowałam.
Mariola
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie... ogród

Post autor: harwi »

lizz-to tylko skraweczek reszta to dalej pole. Zbieranie szyszek to była frajda nawet dla mojego wtedy 11 m-c malucha nawet on pomagał zbierać ćwiczył chodzenie przy okazji więc dla starszaków tym bardziej powinna być frajda.
Mariola-ważne by chęci były a materiały się znajdzie. Nam też troskę zajęło ich kompletowanie a jeszcze brakuje ale wszystko powolutku i się zrobi.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie... ogród

Post autor: Lol@ »

Je je jej... Ja bym się zgubiła zanim bym doszła do tej ławeczki aby posiedzieć, tak tam nasadziłaś, że trudno odnaleźć ścieżkę :p:). Za to układanie to "kawał dobrej żołnierskiej roboty" ;). Nie wiem, czy widok z ławki powinien być tak zarośnięty... Ale jeśli Tobie się podoba taki zestaw, to nie ma sprawy.
Pogratuluje zbieractwa :) :).
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
użytkownik usunięty

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie... ogród

Post autor: użytkownik usunięty »

Harwi,
jak zwykle zaskakujesz pomysłowością. :) Ławeczka bardzo mi się podoba - niepowtarzalna i wygląda tak lekko. To otoczenie szumiących traw - cudne. :)
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie... ogród

Post autor: harwi »

Lol- i o to chodziło ;) to ma być taki tajemniczy zakątek. Kawka lub piwko książka i szum traw nic więcej nie trzeba no może jeszcze troszkę więcej cienia ale to za parę lat jak pnącza opanują ławkę ;)

Danielo- dzięki ale jeszcze coś na górę muszę wymyślić tylko materiału brakło. Tak wygląda lekko ale to porządna konstrukcja bo kiwi się po niej będzie pięło a to dość mocne pnącze ;)
użytkownik usunięty

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie... ogród

Post autor: użytkownik usunięty »

Świetnie ci to wyszło :-D Dopiero dziś zobaczyłam zdjęcia i jestem naprawdę zauroczona, szczególnie drugim zdjęciem :-D Kiedyś widziałam na klombie (i chyba pokazywałam nawet zdjęcie) takie naczynie, z którego "wylewały" się kwiaty - pomysł zapadł mi w pamięć i z przyjemnością widzę takie właśnie rozwiązanie, ale w jakże innym i ciekawym wydaniu ;-)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie... ogród

Post autor: Merghen »

Dziś weszłam tylko na chwilkę do Twojego zakątka i już mi pomogłaś poddając pomysł z szyszkami. Pracując do południa w ogrodzie zastanawiałam się czym mogłabym tanio wysypać niewielką rabatę. Teraz już wiem tylko muszę znaleźć czas na wyprawę do lasu po szyszki... Dziękuję :padam: :D
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie... ogród

Post autor: harwi »

Kasiu też mi się podoba z kwiatami tez mam takie tylko z rojnikami i rozchodnikami jak na razie. A tu padło na szyszki w drugim "wylewają" się trociny. Więc mamy szyszkowy strumień i żółta rzekę ;)

Małgosiu cieszę się, że pomysł się podoba my też właśnie kombinujemy by taniej było no i padło na szyszki i całkiem całkiem wyglądają :-) .
Awatar użytkownika
Fredzimierz
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 31
Rejestracja: 2012-04-09, 11:41

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie... ogród

Post autor: Fredzimierz »

Genialny pomysł z tymi szyszkami :) Gratuluję. Ja bym chyba w życiu na to nie wpadła, a to taki prosty i tani choć czasochłonny sposób by urozmaicić ogródek:)
Gorąco pozdrawiam.
ODPOWIEDZ