Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1432
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: ANDU »

anna1946 pisze: 2020-12-16, 19:19
ANDU pisze: 2020-12-15, 19:49 WITAJ ANIU

Rewelacyjny i kwitnie w odpowiednim momencie. Mój sporo mniejszy ,podobny kolor kwiatów ,ale już kończy kwitnienie. A jak się ma winko?
pozd
[/quote

hej,hej co roku fajnie kwitnie, latem go obcięłam darował mi jednak te zabiegi co widać na zdjęciu . Nie mogłam już go wynieść, nie mieścił się w drzwiach . Mam jeszcze dwa kolory biały i mocno czerwony jak na razie małe . Latem wystawiam go na dwór i o dziwo w tym roku po krótkim czasie ponownie zakwitł . Może nie tak obficie, lecz budził sensację . Tak samo jest z kliwią, kwitnie w domu a po wystawieniu na dwór kwitnie po raz drugi . Co zaś do winka to zapraszam na degustację . Z porzeczek wyszło ciut za słodkie, z żółtego winogronu dość smaczne ale takie rzadkie :-) z różowego też cienkie, za to z ciemnego wyszło jak u prawdziwego winiarza . To mój pierwszy wypust :-) w przyszłym roku będzie łatwiej, bo już wiem z grubsza co w trawie piszczy . Wypijam 50 gr porzeczkowego ( z czerwonej porzeczki) wieczorkiem, podbijam sobie hemoglobinę, bo miałam trochę problemy .Zobaczę czy to pomoże . Pogoda cudna, dzisiaj grabiłam jeszcze liście z wierzby przy okazji obejrzałam ogród . Czosnek na razie w ziemi, natomiast narcyz już spory tak na ok. 7 cm, i chyba wnet zakwitnie . Pozdrawiam serdecznie :-)
WITAJ ANIU

Na poprawę hemoglobiny to czerwone mięsko,wątróbka, albo tabletki z żelazem - bo to jest powód , winko nawet czerwone nie ma żelaza.
Winko jest cienkie ,gdy za dużo wody doda się do moszczu przed fermentacją. Najprościej jest zrobić sok z owoców w sokowniku, dodać cukier i drożdże winiarskie. A te za słodkie to z biegiem czasu będzie mniej słodkie bo trwa cały czas tzw cicha fermentacja, ale przypuszczam ,że prędzej się skończy. Te za cienkie to trzeba dość szybko degustować bo się z czasem zaczną psuć.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

WITAJ ANIU

Na poprawę hemoglobiny to czerwone mięsko,wątróbka, albo tabletki z żelazem - bo to jest powód , winko nawet czerwone nie ma żelaza.
Winko jest cienkie ,gdy za dużo wody doda się do moszczu przed fermentacją. Najprościej jest zrobić sok z owoców w sokowniku, dodać cukier i drożdże winiarskie. A te za słodkie to z biegiem czasu będzie mniej słodkie bo trwa cały czas tzw cicha fermentacja, ale przypuszczam ,że prędzej się skończy. Te za cienkie to trzeba dość szybko degustować bo się z czasem zaczną psuć.
pozd
[/quote]

Dobry wieczór - wiem, wiem, winko to tylko żart z mojej strony .Cały szkopuł, że ja nie jadam mięsa i to nie jest podyktowane stanem zdrowia czy zalecana dietą . Po prostu nie smakuje mi już od kilkunastu lat . Dzisiaj pogoda wiosenna przygotowałam miejsce w piwnicy i przyniosłam ziemię pod amarylisy . Jeszcze leżą zakopane w grubych trocinach, tylko, że już wystają czubki zielonych listków . Agapant też wypuszcza nowe liście, może w tym roku zakwitnie obficiej . Wyczytałam, że nie można go trzymać zimą w ciemności, bo gubi wszystkie liście i kwitnie późno albo wcale . pozdrawiam .
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Mój ciemiernik cuchnący powędrował " w ogród " gdzie spojrzysz tam nowa sadzonka rośnie . Niech sobie rośnie, może wiosną obdaruję kogoś, albo się wymienię na cos innego . Ckni mi się za robotą ogrodową :-) zwłaszcza teraz w tych smutnych czasach . Coś nie tak z tym czasem, krety robią kopce a dżdżownice pod kamieniem . W piwnicy zauważyłam ćmy takie jak bukszpanowe szczęście, że one nie zimują pod taką postacią . Chyba, że .......... ?
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Chciałam złożyć życzenia w odpowiednim topiku, niestety zablokowany . Zrobię to w moim ogródku na krętej ścieżce .

Życzę spokoju i zdrowia w te cudowne święta . Kto może niech spędzi je w rodzinnym gronie a dla samotnych pocieszenie, że następne święta będą już normalne . Zdrowia życzę Wam wszystkim ze szczerego serca .
choinka w domu 008.JPG
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: Elzbieta M »

Aniu , pierwsza podziękuję . Również Tobie życzę Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, dużo radości , aby się Wam darzyło i z roku na rok lepiej było.
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1432
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: ANDU »

Wzajemnie Aniu.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: Elzbieta M »

Aniu, jak nastrój poświąteczny? Po tej krzątaninie może czas na chwilę relaksu i jakieś ogrodowe przemyślenia? Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Elzbieta M pisze: 2020-12-28, 11:21 Aniu, jak nastrój poświąteczny? Po tej krzątaninie może czas na chwilę relaksu i jakieś ogrodowe przemyślenia? Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry - oj Elu roboty w domu zawsze moc , dobrze, że czas skumulowanych świąt się kończy . Siedzę w domu i czekam aż dostanę od rodzinnego termin zaszczepienia się, chociaż trochę się lękam :przestraszony: . W ogrodzie martwa cisza, chociaż niezupełnie . Cebulowe pchają się na żywca a i bez, wierzba, trawy ozdobne też gotowe zabłysnąć . A w domu ? rodzina zwierzęca się powiększa , przybył nam czarny złotooki kotek . Zabraliśmy go po śmierci jego właścicielki . Tydzień czasu biegał po wsi i nie można go było złapać .Zawoziłam mu jedzonko i już myślałam, że nic z tego a tu ku mojemu zadowoleniu leży sobie teraz koło mnie i mruczy . Był tak oblepiony kleszczami i jakimś robactwem, które trudno określić co to, że miałam wątpliwości czy da się to usunąć . Po zastosowaniu środków pozbyliśmy się tego paskudztwa ku ogólnemu zadowoleniu . Jest przemiły i lepiący się teraz do ludzi . Tak , że mam teraz 3 koty - Manie , Mańka i Bolka . Pozdrawiam jeszcze w starym roku oby następny był dla nas lepszy . :serce: :serce: :serce:
Awatar użytkownika
krysta
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 927
Rejestracja: 2013-10-20, 23:11

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: krysta »

Życzę dużo zdrówka i szczęśliwego Nowego Roku :]
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

krysta pisze: 2020-12-31, 16:01 Życzę dużo zdrówka i szczęśliwego Nowego Roku :]
[/quote

Niech Twój kot nie wypina się tak przed moim wilkiem, może być katastrofa :-D :-D ( awatary ) .
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: malina »

Pozdrowienia ślę w pierwszy dzień Nowego Roku Stary Rok odszedł wielkimi krokami , niech więc wszystkie złe chwile zostaną za nami .Nowy Rok niech Ci przyniesie dużo zdrowia , wiele radości , a przede wszystkim od najbliższych moc miłości .
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

malina pisze: 2021-01-01, 08:10 Pozdrowienia ślę w pierwszy dzień Nowego Roku Stary Rok odszedł wielkimi krokami , niech więc wszystkie złe chwile zostaną za nami .Nowy Rok niech Ci przyniesie dużo zdrowia , wiele radości , a przede wszystkim od najbliższych moc miłości .
Dziękuję malinko ☺ Tobie tez samych słonecznych dni w nowym roku .
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Dobry wieczór - co tu tak cicho ? za dużo szampana było czy leniuchujecie . Nie wiem czy wierzyć w te mroźne prognozy .Zdjęłam z hortensji okrycia, bo było ciepło i deszczowo a teraz chyba trzeba znów założyć . Czy już rozglądacie się za nasionami ? Pozdrawiam
20210104_095735.jpg
to uperlona deszczem wierzba .Pewnie będzie znów zle wstawiona .Nie wiem jak usunąć post .
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: Elzbieta M »

anna1946 pisze: 2021-01-07, 17:04 Dobry wieczór - co tu tak cicho ?
Aniu, też się nad tym zastanawiałam - cisza, nikt nikogo nie odwiedza w ogrodach....
A przecież na brak czasu nie powinniśmy narzekać , bo prac w ogrodzie zimą nie ma .
Masz ogród przy domu , więc możesz w razie potrzeby odkrywać bądź otulać rosliny, ja takiej możliwości nie mam. Zabezpieczyłam rośliny i opuściłam ogród, zimą mieszkam w Krakowie.
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Dzien doberek - wnet styczeń dobiegnie połowy, u nas w dość łagodny .Sporo deszczu, śniegu za to " jak na lekarstwo " .Odkryłam krzewy tem. oscyluje w okolicy -1 st .Nawet moja figa jak na razie trzyma się dobrze, a to jej pierwsza zima w ogrodzie .( już raz zaowocowała w domu ).
A teraz odnośnie frekwencji na forum .Szkoda, że słabo piszecie .Forum nie musi mieć ściśle określonego kierunku i zimą tak jak działki i ogródki spać snem zimowym .Jest tyle spraw, problemów, które można poruszyć czy opisać , myślę , że można trochę odskoczyć od ogrodowych spraw . Ślę serdeczne pozdrowienia .
ODPOWIEDZ