Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1425
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: ANDU »

U mnie czosnek też nie wychodzi i tak ma być.
pozd
ANDU
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: Bettiw »

Aniu pochwal się czapkami, w dziale O wszystkim i o niczym jest zakładka Kawiarenka a tam znajdziesz temat Hobby. Pokaż co zrobiłaś :-)
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Bettiw pisze: 2020-12-01, 22:05 Aniu pochwal się czapkami, w dziale O wszystkim i o niczym jest zakładka Kawiarenka a tam znajdziesz temat Hobby. Pokaż co zrobiłaś :-)
Dzien dobry - czapki na hortensjach czy te z dziergania 😁😁😁😁????? Rozdaję czapki ,prawie wszystkie dziewczynki i dziewczęta w naszym otoczeniu chodzą w moich czapkach .Ida od ręki . Moze wreszcie zrobię dla siebie to wstawię w temat .Nie jestem magikiem w dzierganiu , czapki jednak mi idą dość, dość .
.
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

ANDU pisze: 2020-12-01, 19:40 U mnie czosnek też nie wychodzi i tak ma być.
pozd
Hejka ,u nas dzisiaj ładny minusik pogodowy .I dobrze się stało, bo widzę, że wszystko aż wrze🙄 bez napęczniał a na wierzbie kotki 😁 .Cebulowe tez juz próbowały wydostać się na powierzchnię .pozdrawiam .
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Dzień dobry zaczynamy wywoływać święta ....
20201215_142359.jpg
.
To dopiero początek, pąków nie zliczę.
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Tak wygląda, ze już świętuję 🍷🍷🍷
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: Elzbieta M »

Mnóstwo pąków ma Twój grudnik. Mój kwitnie od połowy listopada ale tylu kwiatów nie ma.
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1425
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: ANDU »

WITAJ ANIU

Rewelacyjny i kwitnie w odpowiednim momencie. Mój sporo mniejszy ,podobny kolor kwiatów ,ale już kończy kwitnienie. A jak się ma winko?
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6708
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: Petrus »

Zygokaktus rewelacyjny :-) Mój biały i czerwony też zaczynają kwitnąć.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

ANDU pisze: 2020-12-15, 19:49 WITAJ ANIU

Rewelacyjny i kwitnie w odpowiednim momencie. Mój sporo mniejszy ,podobny kolor kwiatów ,ale już kończy kwitnienie. A jak się ma winko?
pozd
[/quote

hej,hej co roku fajnie kwitnie, latem go obcięłam darował mi jednak te zabiegi co widać na zdjęciu . Nie mogłam już go wynieść, nie mieścił się w drzwiach . Mam jeszcze dwa kolory biały i mocno czerwony jak na razie małe . Latem wystawiam go na dwór i o dziwo w tym roku po krótkim czasie ponownie zakwitł . Może nie tak obficie, lecz budził sensację . Tak samo jest z kliwią, kwitnie w domu a po wystawieniu na dwór kwitnie po raz drugi . Co zaś do winka to zapraszam na degustację . Z porzeczek wyszło ciut za słodkie, z żółtego winogronu dość smaczne ale takie rzadkie :-) z różowego też cienkie, za to z ciemnego wyszło jak u prawdziwego winiarza . To mój pierwszy wypust :-) w przyszłym roku będzie łatwiej, bo już wiem z grubsza co w trawie piszczy . Wypijam 50 gr porzeczkowego ( z czerwonej porzeczki) wieczorkiem, podbijam sobie hemoglobinę, bo miałam trochę problemy .Zobaczę czy to pomoże . Pogoda cudna, dzisiaj grabiłam jeszcze liście z wierzby przy okazji obejrzałam ogród . Czosnek na razie w ziemi, natomiast narcyz już spory tak na ok. 7 cm, i chyba wnet zakwitnie . Pozdrawiam serdecznie :-)
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Elzbieta M pisze: 2020-12-15, 17:03 Mnóstwo pąków ma Twój grudnik. Mój kwitnie od połowy listopada ale tylu kwiatów nie ma.
Witaj Elu - mój już w podeszłym wieku Twój też się zbierze z czasem . Przesadziłam go w tym roku, ku mojemu zaskoczeniu bryłka korzeniowa malutka .Może rosnąć w płaskiej donicy .
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Petrus pisze: 2020-12-15, 20:36 Zygokaktus rewelacyjny :-) Mój biały i czerwony też zaczynają kwitnąć.
Dzięki .Też mam biały, wprawdzie jeszcze mały, ale kwitł obficie . Jak się mu- dobrze przypatrzę to wydaje mi się, że ma lekko różowe płatki od środka . Ale może mi się tak tylko wydaje . Czerwony to przywiozłam z Niemiec, uszczyknęłam jeden człon w jakieś poczekalni . Rośnie fajnie i już miał kilka kwiatków o bordowej barwie . Sama roślina też się przebarwia na brudno-czerwony kolor . -)
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6708
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: Petrus »

Mój czerwony tez ma młode przyrosty w kolorze wiśni ;-) To pewnie od słońca.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Petrus pisze: 2020-12-16, 20:58 Mój czerwony tez ma młode przyrosty w kolorze wiśni ;-) To pewnie od słońca.
Chyba taka jego uroda :-) mój stoi na parapecie okna w którym słońca " ni widu, ni słychu" . Tam skąd go przywiozłam stał też w cieniu .Dlatego chciałam go mieć, bo jest inny . :-)
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Dzisiaj przerobiłam swoja araukarie w choinkę . Przyniosłam kory sosnowej i wypełniłam nią doniczkę po brzeg . Powiesiłam małe bombki i malutkie światełka . Ładnie wygląda, taka delikatna choineczka . Prezentów nie zmieści się dużo, bo i święta są inne . Wstawiłabym zdjęcie, obawiam się jednak, że znów wkleję do góry nogami :-D :-D . Pogoda dzisiaj cudowna, cieplutko i bez wiatru . Idzie wiosna :orany: :orany:
ODPOWIEDZ