Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1430
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: ANDU »

anna1946 pisze: 2020-10-28, 12:28 A tak mam za oknem...20201027_162047.jpg
WITAJ ANIU

Piękny widok kolorowych drzew w słońcu. Między tymi iglakami masz może posadzone jakieś cebule wiosenne?
ooooooooo nowa stronka rozpoczęta.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

WITAJ ANIU

Piękny widok kolorowych drzew w słońcu. Między tymi iglakami masz może posadzone jakieś cebule wiosenne?
ooooooooo nowa stronka rozpoczęta.
pozd
[/q
Dzień dobry - to kolorowe zdjęcie zrobione przez kuchenne okno to przypadek . Taki stan trwał pewnie około pół minuty a smartfon miałam pod ręką . Mnie się bardzo podobał ten widok . Co zaś do cebulek kwiatowych to napiszę, że mam sporo nawtykanych wszędzie . Nie wiem gdzie i nie wiem co , dopiero wiosną jak zakwitną zrobię sobie plan . Chociaż powiem, że lubię taki misz-masz w ogrodzie . Teraz latam :-) po lesie i zbieram grzyby . Dzisiaj pada deszcz to leniuchuję w domu . Pozdrawiam serdecznie :-D .
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

IMG-20201025-WA0003.jpg
IMG-20200928-WA0000.jpg
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1430
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: ANDU »

WITAJ ANIU

Jestem pod wrażeniem ilości zebranych grzybów ,takie ilości to na targu widziałem tylko, a kanie są zjawiskowe. W lesie musi być ogrom grzybów .U nas dzisiaj też pada,ale jest dość ciepło.
Ja dzisiaj posiałem szpinak co to ma zimować,a gdzieś tak w połowie listopada posadzę czosnek.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: malina »

Anno , szok , tyle grzybów nazbieranych w jeden zbiór to jeszcze nie widziałam :zalamany: :padam:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: Elzbieta M »

Wspaniałe grzybobranie! Panieneczka też cudnej urody, zazdroszczę obu. U mnie ani wnuczusi , ani grzybów w lesie , mimo iż pada.
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Dzień dobry - WSZYSCY ZDROWI ?? i tak trzymać :serce: :serce: . Siedzę w domu i tęsknię za wiosną . Wczoraj padał deszcz, cały dzień i pól nocy . Może już wystarczy tego dobrego . Smutno, takie czasy, trzeba o siebie zadbać samemu . Co to będzie , co to będzie :szok: Zaglądam w prognozy pogody i widzę, że zima zapowiada się na plusie, anomalia i nie tylko w przyrodzie . Dzisiaj jeszcze zebrałam sałatę, wystarczyło do obiadu . Szczypior ścięłam z siedmiolatki był już brzydki i nie nadawał się do zjedzenia ani mrożenia . Pietrucha zielona zostaje w ogrodzie na srogą :lol: zimę . Niech się coś zieleni na śniegu :lol: . Winko moje bulka i bulka wnet pewnie degustację zrobię . To moje pierwsze winko zrobione osobiście, posiłkowałam się radami z internetu . Jak będzie już wypracowane to zaproszę na spróbowanie . Piszę i pocieszam się, może niedługo wyjdę z domowego dobrowolnego aresztu :-) i rozejrzę się za nowymi cebulowymi takimi na wiosnę . Życzę zdrówka i pozdrawiam .
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1430
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: ANDU »

anna1946 pisze: 2020-10-31, 15:00 Dzień dobry - WSZYSCY ZDROWI ?? i tak trzymać :serce: :serce: . Siedzę w domu i tęsknię za wiosną . Wczoraj padał deszcz, cały dzień i pól nocy . Może już wystarczy tego dobrego . Smutno, takie czasy, trzeba o siebie zadbać samemu . Co to będzie , co to będzie :szok: Zaglądam w prognozy pogody i widzę, że zima zapowiada się na plusie, anomalia i nie tylko w przyrodzie . Dzisiaj jeszcze zebrałam sałatę, wystarczyło do obiadu . Szczypior ścięłam z siedmiolatki był już brzydki i nie nadawał się do zjedzenia ani mrożenia . Pietrucha zielona zostaje w ogrodzie na srogą :lol: zimę . Niech się coś zieleni na śniegu :lol: . Winko moje bulka i bulka wnet pewnie degustację zrobię . To moje pierwsze winko zrobione osobiście, posiłkowałam się radami z internetu . Jak będzie już wypracowane to zaproszę na spróbowanie . Piszę i pocieszam się, może niedługo wyjdę z domowego dobrowolnego aresztu :-) i rozejrzę się za nowymi cebulowymi takimi na wiosnę . Życzę zdrówka i pozdrawiam .
WITAJ

Aniu z cebulami wiosennymi to ostatni dzwonek gdzieś za 2 tygodnie może już ich nie być w sprzedaży.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

"WITAJ

Aniu z cebulami wiosennymi to ostatni dzwonek gdzieś za 2 tygodnie może już ich nie być w sprzedaży.
pozd
ANDU "

Dzień dobry - zrezygnowałam z zakupów cebul, za to udzielam się w ogrodzie . Wczoraj wykopałam kalie i umieściłam je w wiaderkach . Dosypałam świeżej ziemi i ustawiłam w garażu . W razie silnych mrozów przeniosę je do piwnicy . Liści z lipy nagrabiłam kilka worków, zrobię kompost, zobaczę co to z tego będzie . Wierzba też sypie się już od kilku dni, więc zanosi się na dłuższe robienie porządków . Dzisiaj wybiorę się na cmentarz, bo nie byłam w sobotę . Muszę uważać, jestem w grupie osób o bardzo wysokim ryzyku zakażenia więc unikam miejsc i skupisk osób . W ub. roku zabrałam z cmentarza hortensję, która teraz króluje w ogrodzie, bo faktycznie nic już u mnie nie kwitnie . Obcięłam też "Annabelle" tak na 15 cm od ziemi i wykopałam odrost dla sąsiadki . To wielki krzak nigdy nie był przycinany . Mam nadzieję, że powiększy objętość po zabiegach fryzjerskich :-) . Zauważyłam też wystające z ziemi nowe zielone pędy i to dość obficie, będzie pięknie . Pozdrawiam .
Jeszcze biegam do lasu , grzybów sporo . Teraz zielonki, rydze, podgrzybki, maślaki i sporadycznie prawdziwki . Suszę, zaprawiam, smażę .
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1430
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: ANDU »

anna1946 pisze: 2020-11-03, 08:59 "WITAJ

Aniu z cebulami wiosennymi to ostatni dzwonek gdzieś za 2 tygodnie może już ich nie być w sprzedaży.
pozd
ANDU "

Dzień dobry - zrezygnowałam z zakupów cebul, za to udzielam się w ogrodzie . Wczoraj wykopałam kalie i umieściłam je w wiaderkach . Dosypałam świeżej ziemi i ustawiłam w garażu . W razie silnych mrozów przeniosę je do piwnicy . Liści z lipy nagrabiłam kilka worków, zrobię kompost, zobaczę co to z tego będzie . Wierzba też sypie się już od kilku dni, więc zanosi się na dłuższe robienie porządków . Dzisiaj wybiorę się na cmentarz, bo nie byłam w sobotę . Muszę uważać, jestem w grupie osób o bardzo wysokim ryzyku zakażenia więc unikam miejsc i skupisk osób . W ub. roku zabrałam z cmentarza hortensję, która teraz króluje w ogrodzie, bo faktycznie nic już u mnie nie kwitnie . Obcięłam też "Annabelle" tak na 15 cm od ziemi i wykopałam odrost dla sąsiadki . To wielki krzak nigdy nie był przycinany . Mam nadzieję, że powiększy objętość po zabiegach fryzjerskich :-) . Zauważyłam też wystające z ziemi nowe zielone pędy i to dość obficie, będzie pięknie . Pozdrawiam .
Jeszcze biegam do lasu , grzybów sporo . Teraz zielonki, rydze, podgrzybki, maślaki i sporadycznie prawdziwki . Suszę, zaprawiam, smażę .
Aniu szacun i podziw dla Twojej energii, motywacji, stawianych celi i zadań.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

Dzięki Andrzej :-) . U nas dzisiaj białe dachy, uprzedziłam jednak ten lekki powiew zimnego powietrza . Mam już wszystko wykopane i schowane . Jadę dzisiaj na rydze i zielonki więc po południu będę się grzebała z grzybami . Z zielonek ugotuję naszą polską zupę "flaki " . To wybitnie dla mnie pożywienie, ponieważ nie jadam mięsa a ściślej jadam, ale w bardzo ograniczonych ilościach tak może raz, dwa w miesiącu i tylko jeden gatunek . Do tej zupki dodaję wszystkie przyprawy i warzywa jak do flaków ( na rosole wołowym). Smakuje wyśmienicie a zielonki do złudzenia przypominają żołądki wołowe .
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: malina »

Anno , przypomniałaś mi ten rosół z zielonek , byłam dzieckiem jak mama go gotowała ale nam dzieciom nie podawała , natomiast mama gotowała dla siebie tak długo jak tylko były zielonki dostępne . Tata szedł z pracy z kopalni przez las i po drodze zbierał je . :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

malina pisze: 2020-11-05, 09:17 Anno , przypomniałaś mi ten rosół z zielonek , byłam dzieckiem jak mama go gotowała ale nam dzieciom nie podawała , natomiast mama gotowała dla siebie tak długo jak tylko były zielonki dostępne . Tata szedł z pracy z kopalni przez las i po drodze zbierał je . :D
Tak to kiedyś było . Teraz do pracy prawie wszyscy autami jeżdżą, i kto by grzybki zbierał po drodze do domu ? To se ne wrati :-) . Teraz wygoda, szpan i kasa . A zupka była pycha, jedząc pomyślałam o tobie i gdyby było bliżej to kto wie ? może wspólnie byśmy zjadły .

W sobotę posadziłam chrzan, który dostałam od koleżanki . W kąciku, w rogu pod płotem, zrobiłam dołek, podsypałam dobroci, położyłam i przykryłam ziemią , Jutro podsypię róże ziemią z kompostnika . Zdrówka wszystkim życzę . :-)
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: malina »

Anno , dziękuję za sam pomysł poczęstunku :padam: Ja Małopolska ;)
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Kręte ścieżki w moim małym ogrodzie .

Post autor: anna1946 »

malina pisze: 2020-11-09, 07:47 Anno , dziękuję za sam pomysł poczęstunku :padam: Ja Małopolska ;)
Nim bym doszła zupa by wystygła , :-) :-)

Dzień dobry - zeszłam dzisiaj do piwnicy i ku mojemu zaskoczeniu bulwy begonii mają już kiełki :przestraszony: :szok: . Co mam zrobić ? chyba przeniosę je do zimnego garażu . Przecież nie znam sposobu zatrzymania wzrostu moich pięknych bulwek .
ODPOWIEDZ